• https://petition.president.gov.ua/petition/242268?fbclid=IwY2xjawJvSn...
    https://petition.president.gov.ua/petition/242268?fbclid=IwY2xjawJvSnFleHRuA2FlbQIxMQABHgHlkNWvvc624Pa8RD9VhXsaQXjzj1sMsfeh0ERmhjzE7XVfkZ8ofRtyYyys_aem_hbFvfrv3HKl0Qg3J8RmVsQ
    PETITION.PRESIDENT.GOV.UA
    Про присвоєння звання Героя України Шумею Віталію Сергійовичу Електронні петиції — Офіційне інтернет-представництво Президента України
    Шановний пане Президенте! Просимо Вас присвоїти звання Героя України командиру відділення зенітних ракет далекої дії, головному сержанту 3-го механізованому взводу, 2-ої механізованої роти,
    17переглядів 1 Поширень
  • #кіно
    #рекомендація
    «Сильніше, ніж зброя»
    (2014) реж. творче об'єднання Babylon'13
    Жанр: документальний
    Про що фільм:
    Документальна хроніка подій Революції Гідності та війни на сході України — від стихійної спроби захоплення будівлі президентської адміністрації 1 грудня 2013 року до боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го.

    Фільм було знято групою документалістів об’єднання #BABYLON’13. Усі ролики знімалися безпосередньо в епіцентрі подій, власними силами та за власний рахунок. Деякі з них відразу ставали надбанням громадськості та були викладені на youtube. Як і події Революції, уся ініціатива документувати події на Майдані починалася радше з індивідуального бажання правди. Поступово це перетворилося на об’єднання в групу однодумців та величний масив матеріалу, створеного десятками людей.

    https://www.youtube.com/watch?v=fYak6B8aLJ0
    #кіно #рекомендація «Сильніше, ніж зброя» (2014) реж. творче об'єднання Babylon'13 Жанр: документальний Про що фільм: Документальна хроніка подій Революції Гідності та війни на сході України — від стихійної спроби захоплення будівлі президентської адміністрації 1 грудня 2013 року до боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го. Фільм було знято групою документалістів об’єднання #BABYLON’13. Усі ролики знімалися безпосередньо в епіцентрі подій, власними силами та за власний рахунок. Деякі з них відразу ставали надбанням громадськості та були викладені на youtube. Як і події Революції, уся ініціатива документувати події на Майдані починалася радше з індивідуального бажання правди. Поступово це перетворилося на об’єднання в групу однодумців та величний масив матеріалу, створеного десятками людей. https://www.youtube.com/watch?v=fYak6B8aLJ0
    Love
    Like
    3
    221переглядів
  • #особистості #історія
    Микола Макаренко, видатний український археолог та мистецтвознавець, народився 4 лютого 1877 року. Його життя трагічно обірвалося 4 січня 1938 року, коли він був страчений московсько-совєцькою окупаційною владою. Причиною цього жорстокого вчинку стала відмова Макаренка підписати акт на знесення Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві, що свідчить про його непохитну відданість збереженню культурної спадщини України.

    Народившись у селі Москалівка, що нині входить до складу Роменського району Сумської області, Микола Макаренко отримав освіту в Лохвицькій гімназії, а згодом навчався в Петербурзькій школі технічного малювання барона. Його інтерес до археології та мистецтва привів його до петербурзького Археологічного інституту, де він навчався з 1902 по 1905 рік.

    Розпочавши свою дослідницьку діяльність в Ермітажі, Макаренко швидко зарекомендував себе як талановитий науковець. Він був єдиним, хто здійснив опис зібрання козацьких клейнодів, що зберігалися в Ермітажі, та зумів довести, що козацькі прапори переважно були жовтого та блакитного кольорів. Після цього відкриття колекція цих прапорів таємничо зникла, що викликає багато питань та припущень.

    Окрім дослідницької роботи, Макаренко також займався викладацькою діяльністю на Вищих жіночих архітектурних курсах та вивчав мистецьку спадщину Тараса Шевченка, що свідчить про його широкий спектр інтересів та глибоке розуміння культури.

    У 1918 році, отримавши громадянство УНР, Микола Макаренко оселився в Києві, де активно включився в роботу з дослідження та збереження культурних пам'яток. У складі Софійської комісії та Археологічного Комітету він досліджував Софійський собор, пам'ятки Київської держави, Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору. Він також брав участь у археологічних розкопках Ольвії, що підкреслює його внесок у розвиток археологічної науки в Україні.

    Очолюючи музей Мистецтв ВУАН, що був створений на основі унікальної збірки Ханенків, Макаренко доклав багато зусиль для збереження та дослідження цього цінного культурного надбання.

    У 1934 році Микола Макаренко був заарештований совєцькими окупантами за відмову підписати акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору. Його було заслано на три роки до Казані, де він продовжував працювати, викладаючи у художньому технікумі та консультуючи Центральний музей.

    У 1936 році, після повторного арешту, Макаренка було засуджено на три роки та відправлено до Томської виправно-трудової колонії № 2. 15 грудня 1937 року його втретє заарештували, і 4 січня 1938 року він був убитий у тюрмі. Місце його поховання досі залишається невідомим.

    Микола Макаренко був реабілітований посмертно у 1960 та 1989 роках, що свідчить про визнання його внеску в українську культуру та науку. На стіні Михайлівського Золотоверхого собору в Києві встановлено меморіальну дошку, створену скульптором Юрієм Багалікою, щоб вшанувати пам'ять цієї великої людини.
    #особистості #історія Микола Макаренко, видатний український археолог та мистецтвознавець, народився 4 лютого 1877 року. Його життя трагічно обірвалося 4 січня 1938 року, коли він був страчений московсько-совєцькою окупаційною владою. Причиною цього жорстокого вчинку стала відмова Макаренка підписати акт на знесення Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві, що свідчить про його непохитну відданість збереженню культурної спадщини України. Народившись у селі Москалівка, що нині входить до складу Роменського району Сумської області, Микола Макаренко отримав освіту в Лохвицькій гімназії, а згодом навчався в Петербурзькій школі технічного малювання барона. Його інтерес до археології та мистецтва привів його до петербурзького Археологічного інституту, де він навчався з 1902 по 1905 рік. Розпочавши свою дослідницьку діяльність в Ермітажі, Макаренко швидко зарекомендував себе як талановитий науковець. Він був єдиним, хто здійснив опис зібрання козацьких клейнодів, що зберігалися в Ермітажі, та зумів довести, що козацькі прапори переважно були жовтого та блакитного кольорів. Після цього відкриття колекція цих прапорів таємничо зникла, що викликає багато питань та припущень. Окрім дослідницької роботи, Макаренко також займався викладацькою діяльністю на Вищих жіночих архітектурних курсах та вивчав мистецьку спадщину Тараса Шевченка, що свідчить про його широкий спектр інтересів та глибоке розуміння культури. У 1918 році, отримавши громадянство УНР, Микола Макаренко оселився в Києві, де активно включився в роботу з дослідження та збереження культурних пам'яток. У складі Софійської комісії та Археологічного Комітету він досліджував Софійський собор, пам'ятки Київської держави, Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору. Він також брав участь у археологічних розкопках Ольвії, що підкреслює його внесок у розвиток археологічної науки в Україні. Очолюючи музей Мистецтв ВУАН, що був створений на основі унікальної збірки Ханенків, Макаренко доклав багато зусиль для збереження та дослідження цього цінного культурного надбання. У 1934 році Микола Макаренко був заарештований совєцькими окупантами за відмову підписати акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору. Його було заслано на три роки до Казані, де він продовжував працювати, викладаючи у художньому технікумі та консультуючи Центральний музей. У 1936 році, після повторного арешту, Макаренка було засуджено на три роки та відправлено до Томської виправно-трудової колонії № 2. 15 грудня 1937 року його втретє заарештували, і 4 січня 1938 року він був убитий у тюрмі. Місце його поховання досі залишається невідомим. Микола Макаренко був реабілітований посмертно у 1960 та 1989 роках, що свідчить про визнання його внеску в українську культуру та науку. На стіні Михайлівського Золотоверхого собору в Києві встановлено меморіальну дошку, створену скульптором Юрієм Багалікою, щоб вшанувати пам'ять цієї великої людини.
    359переглядів
  • У кожному поколінні є обрана. У цьому теж має бути. Саме тому на каналі Hulu обговорюється запуск продовження неймовірного серіалу "Баффі - переможниця вампірів". Джерела видання Variety передають, що канал наблизився до замовлення на пілотний показ.

    Сара Мішель Геллар також веде фінальні переговори про те, щоб повернутися до ролі Баффі у новому проєкті, який ще не має назви. Але її роль буде епізодичною, адже історія обертатиметься навколо нової переможниці. Геллар також доєднається до команди виконавчих продюсерів.

    У робочій команді вже багато людей, але серед них немає Джосса Відона, який, власне, і створив оригінальний серіал. Можливо, це тому, що ще у 2021 році близько десяти людей, пов'язаних із серіалом, звинуватили його у створенні токсичного робочого середовища під час роботи над "Баффі" та її спін-оффом "Енджел". Серед них були Каризма Карпентер (Корделія Чейз у серіалі), Ембер Бенсон (Тара Маклай) та Мішель Трахтенберг (Дон Саммерс). У січні 2022 року Відон відповів на ці та інші звинувачення на свою адресу, визнавши, що був "нечемним" з Карпентер.

    "Баффі - переможниця вампірів" стала справді культовим серіалом. Його часто називають одним з найкращих телевізійних шоу всіх часів. Тож будемо щиро вдячні, якщо продовження таки вийде, і воно не спаскудить підліткові спогади)

    Дивилися "Баффі"? За кого вболівали - за Енджела, Райлі чи Спайка? Напишіть в коментарях, чи побігли сироти по шкірі, коли ви увімкнули відео та побачили і почули цей неймовірний опенінг? Виявляється, в четвертому сезоні їх було так багато...

    #Коло_Кіно #Новини_серіалів
    У кожному поколінні є обрана. У цьому теж має бути. Саме тому на каналі Hulu обговорюється запуск продовження неймовірного серіалу "Баффі - переможниця вампірів". Джерела видання Variety передають, що канал наблизився до замовлення на пілотний показ. Сара Мішель Геллар також веде фінальні переговори про те, щоб повернутися до ролі Баффі у новому проєкті, який ще не має назви. Але її роль буде епізодичною, адже історія обертатиметься навколо нової переможниці. Геллар також доєднається до команди виконавчих продюсерів. У робочій команді вже багато людей, але серед них немає Джосса Відона, який, власне, і створив оригінальний серіал. Можливо, це тому, що ще у 2021 році близько десяти людей, пов'язаних із серіалом, звинуватили його у створенні токсичного робочого середовища під час роботи над "Баффі" та її спін-оффом "Енджел". Серед них були Каризма Карпентер (Корделія Чейз у серіалі), Ембер Бенсон (Тара Маклай) та Мішель Трахтенберг (Дон Саммерс). У січні 2022 року Відон відповів на ці та інші звинувачення на свою адресу, визнавши, що був "нечемним" з Карпентер. "Баффі - переможниця вампірів" стала справді культовим серіалом. Його часто називають одним з найкращих телевізійних шоу всіх часів. Тож будемо щиро вдячні, якщо продовження таки вийде, і воно не спаскудить підліткові спогади) Дивилися "Баффі"? За кого вболівали - за Енджела, Райлі чи Спайка? Напишіть в коментарях, чи побігли сироти по шкірі, коли ви увімкнули відео та побачили і почули цей неймовірний опенінг? Виявляється, в четвертому сезоні їх було так багато... #Коло_Кіно #Новини_серіалів
    Love
    Wow
    Like
    6
    580переглядів
  • Олександр Хижняк: «У 2024 році те, що здавалося для мене неможливим, стало реальністю»
    #World_box #Бокс_boxing #boxing #boxers #Український_бокс #Ukrainian_boxing #Броварський_бокс #Brovarysport #Brovary_boxing @Brovarysport
    https://brovarysport.net.ua/?p=32540
    Олександр Хижняк: «У 2024 році те, що здавалося для мене неможливим, стало реальністю» #World_box #Бокс_boxing #boxing #boxers #Український_бокс #Ukrainian_boxing #Броварський_бокс #Brovarysport #Brovary_boxing @Brovarysport https://brovarysport.net.ua/?p=32540
    BROVARYSPORT.NET.UA
    Олександр Хижняк: «У 2024 році те, що здавалося для мене неможливим, стало реальністю»
    7 березня відбулась урочиста церемонія UBF AWARDS 2024, на якій були нагороджені найкращі представники боксу. Олімпійський чемпіон 2024 року, срібний призер ОІ-2020 Олександр Хижняк отримав відзнаку у номінації «Легенда Федерації боксу України». У ексклюзивному інтерв’ю для SportBusiness.Media Олекс
    130переглядів
  • 7 відтінків книголюба, або як вас називали б раніше🤫

    До дня словника (його відзначають сьогодні) пошукали кілька раритетних, але маловідомих слів, що описують життя і звички книголюбів.

    📚Обирайте слово, що підходить вам найбільше:
    💌bibliotaph – людина, що накопичує багато нечитаних книг
    💌omnilegent – всечитальний / той або та, хто читає УСЕ
    💌book-bosomed – тримаючий книгу повсякчас / той або та, хто постійно має із собою книжку
    💌 librocubicularist – людина, яка любить читати книжки в ліжку
    💌bibliolater – людина, що глибоко віддана книга
    💌abibliophobia – страх залишитися без книжок
    💌bibliobibuli – люди, які «ковтають» книжки

    7 відтінків книголюба, або як вас називали б раніше🤫 До дня словника (його відзначають сьогодні) пошукали кілька раритетних, але маловідомих слів, що описують життя і звички книголюбів. 📚Обирайте слово, що підходить вам найбільше: 💌bibliotaph – людина, що накопичує багато нечитаних книг 💌omnilegent – всечитальний / той або та, хто читає УСЕ 💌book-bosomed – тримаючий книгу повсякчас / той або та, хто постійно має із собою книжку 💌 librocubicularist – людина, яка любить читати книжки в ліжку 💌bibliolater – людина, що глибоко віддана книга 💌abibliophobia – страх залишитися без книжок 💌bibliobibuli – люди, які «ковтають» книжки
    Like
    Love
    9
    1Kпереглядів
  • #гумор
    #гумор
    Like
    Haha
    2
    209переглядів
  • Дожилися... Бабця краде у собак воду та їжу
    Чернігівщина.
    Дожилися... Бабця краде у собак воду та їжу Чернігівщина.
    17переглядів 2Відтворень
  • #поезія
    Сміються, плачуть солов'ї
    І б'ють піснями в груди:
    "Цілуй, цілуй, цілуй її, —
    Знов молодість не буде!

    Ти не дивись, що буде там,
    Чи забуття, чи зрада:
    Весна іде назустріч вам,
    Весна в сей час вам рада.

    На мент єдиний залиши
    Свій сум, думки і горе —
    І струмінь власної душі
    Улий в шумляче море.

    Лови летючу мить життя!
    Чаруйсь, хмелій, впивайся
    І серед мрій і забуття
    В розкошах закохайся.

    Поглянь, уся земля тремтить
    В палких обіймах ночі,
    Лист квітці рвійно шелестить,
    Траві струмок воркоче.

    Відбились зорі у воді,
    Летять до хмар тумани...
    Тут ллються пахощі густі,
    Там гнуться верби п'яні.

    Як іскра ще в тобі горить
    І згаснути не вспіла, —
    Гори! Життя — єдина мить,
    Для смерті ж — вічність ціла.

    Чому ж стоїш без руху ти,
    Коли ввесь світ співає?
    Налагодь струни золоті:
    Бенкет весна справляє.

    І сміло йди під дзвін чарок
    З вогнем, з піснями в гості
    На свято радісне квіток,
    Кохання, снів і млості.

    Загине все без вороття:
    Що візьме час, що люди,
    Погасне в серці багаття,
    І захолонуть груди.

    І схочеш ти вернуть собі,
    Як Фауст, дні минулі...
    Та знай: над нас — боги скупі,
    Над нас — глухі й нечулі…"
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

    Сміються, плачуть солов'ї
    І б'ють піснями в груди:
    "Цілуй, цілуй, цілуй її —
    Знов молодість не буде!"

    Олександр Олесь
    #поезія Сміються, плачуть солов'ї І б'ють піснями в груди: "Цілуй, цілуй, цілуй її, — Знов молодість не буде! Ти не дивись, що буде там, Чи забуття, чи зрада: Весна іде назустріч вам, Весна в сей час вам рада. На мент єдиний залиши Свій сум, думки і горе — І струмінь власної душі Улий в шумляче море. Лови летючу мить життя! Чаруйсь, хмелій, впивайся І серед мрій і забуття В розкошах закохайся. Поглянь, уся земля тремтить В палких обіймах ночі, Лист квітці рвійно шелестить, Траві струмок воркоче. Відбились зорі у воді, Летять до хмар тумани... Тут ллються пахощі густі, Там гнуться верби п'яні. Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла, — Гори! Життя — єдина мить, Для смерті ж — вічність ціла. Чому ж стоїш без руху ти, Коли ввесь світ співає? Налагодь струни золоті: Бенкет весна справляє. І сміло йди під дзвін чарок З вогнем, з піснями в гості На свято радісне квіток, Кохання, снів і млості. Загине все без вороття: Що візьме час, що люди, Погасне в серці багаття, І захолонуть груди. І схочеш ти вернуть собі, Як Фауст, дні минулі... Та знай: над нас — боги скупі, Над нас — глухі й нечулі…" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Сміються, плачуть солов'ї І б'ють піснями в груди: "Цілуй, цілуй, цілуй її — Знов молодість не буде!" Олександр Олесь
    Love
    Like
    6
    218переглядів