Оксана  Вінніченко
Оксана  Вінніченко
Оксана  Вінніченко

Оксана Вінніченко

@Ksusha

  • #мистецтво
    Український художник Юрій Клапоух. ( м. Харків)

    "Свято Купала"

    Ця робота належить до серії " Культурний код"
    #мистецтво Український художник Юрій Клапоух. ( м. Харків) "Свято Купала" Ця робота належить до серії " Культурний код"
    Love
    Like
    4
    173views
  • #поезія
    Чи шукав хоч раз в житті ти квітку,
    Ту, що дивно квітне уночі?
    Ту, що з казки. Ніжну і тендітну,
    Що до щастя має всі ключі.
    Ту, що сяє у душі лиш раз навіки.
    Ту, що прагнуть всі привласнити собі.
    Ти -- шукав? Для щастя. Не для втіхи.
    Серед квітів, тих, що на землі...

    Я шукав... Колись. Уже минулось.
    Обійшов світи всі і ліси.
    Затопталось. Загуло все. Призабулось.
    Заросли дороги всі й стежкú.
    Ніби й бачив цвіт отой таємний.
    Ніжний спалах. Коси по воді.
    Загубив. І стало в серці темно.
    Ти -- знайшла?
    ...А квітка каже -- ні...

    Людмила Галінська
    #поезія Чи шукав хоч раз в житті ти квітку, Ту, що дивно квітне уночі? Ту, що з казки. Ніжну і тендітну, Що до щастя має всі ключі. Ту, що сяє у душі лиш раз навіки. Ту, що прагнуть всі привласнити собі. Ти -- шукав? Для щастя. Не для втіхи. Серед квітів, тих, що на землі... Я шукав... Колись. Уже минулось. Обійшов світи всі і ліси. Затопталось. Загуло все. Призабулось. Заросли дороги всі й стежкú. Ніби й бачив цвіт отой таємний. Ніжний спалах. Коси по воді. Загубив. І стало в серці темно. Ти -- знайшла? ...А квітка каже -- ні... Людмила Галінська
    Love
    Like
    4
    233views
  • #поезія
    КУПАЛЬСЬКА БАЙКА

    В ніч на Купала, мавки зорі всі покрали...
    Убрали вечір в чорний капелюх..
    Щоби дівчата в лісі заблукали.
    Лиш крик сови дратує нічний слух.

    Дівки шукають за чар-зіллям в горах..
    Щоби варити заворожені чаї..
    Та мавки поховали зілля у коморах..
    Лісовики згасили ліхтарі.
    Русалки потягнули місяць в воду...за чуба, тай занурили між хвиль.
    Ти не шукай в купальську ніч легкóго броду..
    Тікай подалі...
    Боже тебе крий.

    Чаклунки-відьми заворожують у хащі..
    Сич волохатий з осторогою сичить..
    В чагарниках блукають духи десь пропащі..
    А ліс усе чорніє і мовчить.
    Там Блуд туманом стежки укриває..
    Заманює в болота всіх красунь..
    Ніхто додому шлях не відшукає.
    Десь чути крики лісових відлунь.

    Ти не ходи вночі за чарами до гаю..
    В ніч на Купала казка оживе.
    Там вовкулаки й відьми походжають..
    В цю ніч там дика папороть цвіте.

    Оксана Лесик-Падучак
    #поезія КУПАЛЬСЬКА БАЙКА В ніч на Купала, мавки зорі всі покрали... Убрали вечір в чорний капелюх.. Щоби дівчата в лісі заблукали. Лиш крик сови дратує нічний слух. Дівки шукають за чар-зіллям в горах.. Щоби варити заворожені чаї.. Та мавки поховали зілля у коморах.. Лісовики згасили ліхтарі. Русалки потягнули місяць в воду...за чуба, тай занурили між хвиль. Ти не шукай в купальську ніч легкóго броду.. Тікай подалі... Боже тебе крий. Чаклунки-відьми заворожують у хащі.. Сич волохатий з осторогою сичить.. В чагарниках блукають духи десь пропащі.. А ліс усе чорніє і мовчить. Там Блуд туманом стежки укриває.. Заманює в болота всіх красунь.. Ніхто додому шлях не відшукає. Десь чути крики лісових відлунь. Ти не ходи вночі за чарами до гаю.. В ніч на Купала казка оживе. Там вовкулаки й відьми походжають.. В цю ніч там дика папороть цвіте. Оксана Лесик-Падучак
    Like
    3
    190views
  • #поезія
    Коли буду я навіть сивою,
    і життя моє піде мрякою,
    я для тебе буду красивою,
    а для когось, може, й ніякою.

    А для когось лихою, впертою,
    ще для когось відьмою, коброю.
    А між іншим, якщо відверто,
    то була я дурною і доброю.

    Безборонною, несинхронною
    ні з теоріями, ні з практиками.
    І боліла в мені іронія
    всіма ліктиками й галактиками.

    І не знало міщанське кодло,
    коли я захлиналась лихом,
    що душа між люди виходила
    забинтована білим сміхом.

    І в житті, як на полі мінному,
    я просила в цьому сторіччі
    хоч би той магазинний мінімум:
    — Люди, будьте взаємно ввічливі! —

    і якби на те моя воля,
    написала б я скрізь курсивами:
    — Так багато на світі горя,
    люди, будьте взаємно красивими!

    Ліна_Костенко
    #поезія Коли буду я навіть сивою, і життя моє піде мрякою, я для тебе буду красивою, а для когось, може, й ніякою. А для когось лихою, впертою, ще для когось відьмою, коброю. А між іншим, якщо відверто, то була я дурною і доброю. Безборонною, несинхронною ні з теоріями, ні з практиками. І боліла в мені іронія всіма ліктиками й галактиками. І не знало міщанське кодло, коли я захлиналась лихом, що душа між люди виходила забинтована білим сміхом. І в житті, як на полі мінному, я просила в цьому сторіччі хоч би той магазинний мінімум: — Люди, будьте взаємно ввічливі! — і якби на те моя воля, написала б я скрізь курсивами: — Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими! Ліна_Костенко
    Like
    3
    186views
  • #свята
    У народному календарі 23 червня - свято Аграфена Купальниця. У цей день варто одягти все найкраще, найчистіше, нове.
    Купальницею день прозвали тому, що ще в давні часи виник звичай масово купатися у водоймах. Аграфена Купальниця відзначається напередодні Івана Купала.

    Відсьогодні починаються іванівські ночі, які триватимуть аж до — Петрового дня, тому всі ці три святкові дні — Іван Купала, Аґрафена Купальниця і Петрів день — злилися в одне велике свято, наповнене величезним змістом і увібрало в себе як християнські традиції, так і язичницькі вірування. Це був час обрядів, прикмет, ворожінь і легенд.
    На Аграфену Купальницю збирали чортополох і кропиву, якими обкидали поріг і вікна для захисту будинку від нечисті і злих істот. А щоб в оселі панували здоров'я, щастя і благополуччя, клали перед порогом осикові і шипшинові гілки. У народі вважалося, що зібрані в ніч на Івана Купала трави і коріння мають особливу цілющу силу.
    23 червня жінки займалися заготівлею банних віників, використовуваних протягом року. Для цього після полудня на запряжених конях відправлялися в ліс, щоб наламати молоді гілки берези. Також виготовляли вербові, липові, черемхові, вільхові, смородинові, горобинові та калинові віники.
    Не забували додати до них і різні трави. Це були ритуальні віники: одними з них користувалися в цей день в лазні, іншими наряжали корів, що недавно отелилися, треті перекидали через голови або кидали на дах лазні з метою дізнатися майбутнє (якщо віник впаде верхівкою до цвинтаря, то той хто кидає помре, а якщо низом, то залишиться живий). Перший віник, яким парилися на Аґрафену Купальницю, виготовляли із суміші полину, польової ромашки, м'яти, богородицької трави та іван-да-мар'ї. Вважалося, що він рятував від усіх хвороб.
    Також у цю дату варили обітну кашу з ячменю, заправлену олією. Зерно дівчата подрібнювали в ступці вручну і співали пісні. Стравою пригощали жебраків, а ввечері подавали для родини. Іншими обрядовими стравами в це народне свято були вареники з сиром, яєчня з салом, квас і кисіль.
    Також Агрипина Купальниця відома була тим, що в цей день намагалися зварити якомога більшу кількість курячих яєць. Робилося це для того, щоб кури неслися у великій кількості. Селяни домашню худобу не пасли, бо боялися, що нечиста сила в цей день буде всіляко пустувати і шкодити людині. Для того, щоб захистити свій будинок і господарство від безчинств нечистої сили селяни розміщували над дверним отвором гілки будяків, кропиви або звіробою.
    Увечері 23 червня починалося святкування Купали. Ніч на Івана Купала відзначалася навіть пишніше, ніж сам купальський день. Дівчата пускали вінки по воді і ворожили на суджених, а юнаки занурювалися в річку і шукали квітку папороті. Закохані пари стрибали через багаття, щоб перевірити силу кохання. Молодь цілу ніч не спала, веселилася і співала пісні.
    За старовинними прикметами, на Аграфену Купальницю всі повинні скупатися у водоймі. Вважалося, що той, хто цього не зробить, рік проведе в неприємностях.
    Не чути солов'їного співу — пора готуватися до збору ячменю.
    На Аґрафену вмиваються росою.
    #свята У народному календарі 23 червня - свято Аграфена Купальниця. У цей день варто одягти все найкраще, найчистіше, нове. Купальницею день прозвали тому, що ще в давні часи виник звичай масово купатися у водоймах. Аграфена Купальниця відзначається напередодні Івана Купала. Відсьогодні починаються іванівські ночі, які триватимуть аж до — Петрового дня, тому всі ці три святкові дні — Іван Купала, Аґрафена Купальниця і Петрів день — злилися в одне велике свято, наповнене величезним змістом і увібрало в себе як християнські традиції, так і язичницькі вірування. Це був час обрядів, прикмет, ворожінь і легенд. На Аграфену Купальницю збирали чортополох і кропиву, якими обкидали поріг і вікна для захисту будинку від нечисті і злих істот. А щоб в оселі панували здоров'я, щастя і благополуччя, клали перед порогом осикові і шипшинові гілки. У народі вважалося, що зібрані в ніч на Івана Купала трави і коріння мають особливу цілющу силу. 23 червня жінки займалися заготівлею банних віників, використовуваних протягом року. Для цього після полудня на запряжених конях відправлялися в ліс, щоб наламати молоді гілки берези. Також виготовляли вербові, липові, черемхові, вільхові, смородинові, горобинові та калинові віники. Не забували додати до них і різні трави. Це були ритуальні віники: одними з них користувалися в цей день в лазні, іншими наряжали корів, що недавно отелилися, треті перекидали через голови або кидали на дах лазні з метою дізнатися майбутнє (якщо віник впаде верхівкою до цвинтаря, то той хто кидає помре, а якщо низом, то залишиться живий). Перший віник, яким парилися на Аґрафену Купальницю, виготовляли із суміші полину, польової ромашки, м'яти, богородицької трави та іван-да-мар'ї. Вважалося, що він рятував від усіх хвороб. Також у цю дату варили обітну кашу з ячменю, заправлену олією. Зерно дівчата подрібнювали в ступці вручну і співали пісні. Стравою пригощали жебраків, а ввечері подавали для родини. Іншими обрядовими стравами в це народне свято були вареники з сиром, яєчня з салом, квас і кисіль. Також Агрипина Купальниця відома була тим, що в цей день намагалися зварити якомога більшу кількість курячих яєць. Робилося це для того, щоб кури неслися у великій кількості. Селяни домашню худобу не пасли, бо боялися, що нечиста сила в цей день буде всіляко пустувати і шкодити людині. Для того, щоб захистити свій будинок і господарство від безчинств нечистої сили селяни розміщували над дверним отвором гілки будяків, кропиви або звіробою. Увечері 23 червня починалося святкування Купали. Ніч на Івана Купала відзначалася навіть пишніше, ніж сам купальський день. Дівчата пускали вінки по воді і ворожили на суджених, а юнаки занурювалися в річку і шукали квітку папороті. Закохані пари стрибали через багаття, щоб перевірити силу кохання. Молодь цілу ніч не спала, веселилася і співала пісні. За старовинними прикметами, на Аграфену Купальницю всі повинні скупатися у водоймі. Вважалося, що той, хто цього не зробить, рік проведе в неприємностях. Не чути солов'їного співу — пора готуватися до збору ячменю. На Аґрафену вмиваються росою.
    Like
    Love
    4
    532views 1 Shares
  • #мистецтво
    Художник Ігор Роп"яник ( Івано -Франківськ)
    #мистецтво Художник Ігор Роп"яник ( Івано -Франківськ)
    Like
    Love
    5
    138views
  • #поезія
    Наша зустріч пахне полинàми,
    Гірким медом на моїх вустах.
    Скільки кроків у житті між нами?
    Скільки стрілось перелітніх птах?
    Як живеш? Достигли чорним вишні.
    І сади не раз змінили стрій.
    Я не та. І ти вже не колишній.
    І гуде життя - бджолиний рій.
    Тільки очі... В небесах тумани.
    Тільки погляд... Боже, поможи.
    Скільки кроків у житті між нами?
    Скільки болю. Йди собі... Іди...

    Людмила Галінська
    #поезія Наша зустріч пахне полинàми, Гірким медом на моїх вустах. Скільки кроків у житті між нами? Скільки стрілось перелітніх птах? Як живеш? Достигли чорним вишні. І сади не раз змінили стрій. Я не та. І ти вже не колишній. І гуде життя - бджолиний рій. Тільки очі... В небесах тумани. Тільки погляд... Боже, поможи. Скільки кроків у житті між нами? Скільки болю. Йди собі... Іди... Людмила Галінська
    Like
    Love
    3
    221views
  • #поезія
    Мапа долі- плетива доріг.
    Обираю ті, що пахнуть літом.
    Трави шовком стеляться до ніг
    І дарують поцілунки квітам.

    Ось тобі рука. Міцніш тримай.
    В цьому світі, повному канонів,
    Ти мій незабудковий розмай.
    Ти моє кохання без кордонів.

    Кожен день, неначе корабель,
    Підставляє вітрові вітрила.
    Не боюсь ні гір крутих, ні скель.
    Бо у нас на двох є спільні крила.

    У світанків сонячне вбрання.
    У бажань любисткова корона.
    Ти моя спокуслива броня.
    Ти моя надійна охорона

    Тож нехай життя собі тече
    Річкою, яку вже не спинити.
    Поряд рідне пристрасне плече.
    І тому у серці вічне літо.

    Світлана Башинська
    #поезія Мапа долі- плетива доріг. Обираю ті, що пахнуть літом. Трави шовком стеляться до ніг І дарують поцілунки квітам. Ось тобі рука. Міцніш тримай. В цьому світі, повному канонів, Ти мій незабудковий розмай. Ти моє кохання без кордонів. Кожен день, неначе корабель, Підставляє вітрові вітрила. Не боюсь ні гір крутих, ні скель. Бо у нас на двох є спільні крила. У світанків сонячне вбрання. У бажань любисткова корона. Ти моя спокуслива броня. Ти моя надійна охорона Тож нехай життя собі тече Річкою, яку вже не спинити. Поряд рідне пристрасне плече. І тому у серці вічне літо. Світлана Башинська
    Like
    Love
    4
    213views
  • #поезія

    Пробач, що не чекаю вже кохання
    Твого кохання, бо твоя любов
    Яка вона? Цей холод і мовчання
    Німі образи, біль ночує знов..

    Пробач, що я навчилась просто жити
    Без тебе і твоєї теплоти
    Мене обійме ніжно лише вітер
    Але не ти, давно уже не ти..

    Пробач, що йду вперед і ставлю цілі
    І йду завжди в житті я до мети!
    Пробачу я, що в твоїм серці інша
    Горять між нами вже давно мости..

    Пробач, що як і ти, холодна стала
    Кохання не прошу твого я більше
    Пробач, що ми давно уже не пара
    Кохання не живе в холодній тиші..

    Не звинувачуй в всіх гріхах у світі
    І не шукай в мені недолік жінки
    Пробач, що я навчилась просто жити
    Бо від твого кохання стало гірко..

    Галина Завидовська
    #поезія Пробач, що не чекаю вже кохання Твого кохання, бо твоя любов Яка вона? Цей холод і мовчання Німі образи, біль ночує знов.. Пробач, що я навчилась просто жити Без тебе і твоєї теплоти Мене обійме ніжно лише вітер Але не ти, давно уже не ти.. Пробач, що йду вперед і ставлю цілі І йду завжди в житті я до мети! Пробачу я, що в твоїм серці інша Горять між нами вже давно мости.. Пробач, що як і ти, холодна стала Кохання не прошу твого я більше Пробач, що ми давно уже не пара Кохання не живе в холодній тиші.. Не звинувачуй в всіх гріхах у світі І не шукай в мені недолік жінки Пробач, що я навчилась просто жити Бо від твого кохання стало гірко.. Галина Завидовська
    Like
    Love
    4
    193views
  • #поезія
    Надвечір літній ти не поспішай.
    Зоря вечірня хай обійме за плечі.
    Здається, що сповільнюється час
    І завмира душа й змінюються речі.

    Що було просто, тепер таке складне,
    Летять мої думки за межі існування.
    А небо тулиться, таємне й близьке.
    Вечірній саундтрек, його акорд останній.

    Надвечір літній ти не поспішай.
    На гладіні води хай відіб'ються зорі.
    Божественно засяє небокрай
    Красою кольорів у цім печальнім морі.

    Прислухайся , це музика душі,
    Мелодія із снів, намріяні бажання.
    Вир почуттів! Під звуки неземні
    Летиш у височінь Всесвітнього кохання.

    Наталія Соловір

    #поезія Надвечір літній ти не поспішай. Зоря вечірня хай обійме за плечі. Здається, що сповільнюється час І завмира душа й змінюються речі. Що було просто, тепер таке складне, Летять мої думки за межі існування. А небо тулиться, таємне й близьке. Вечірній саундтрек, його акорд останній. Надвечір літній ти не поспішай. На гладіні води хай відіб'ються зорі. Божественно засяє небокрай Красою кольорів у цім печальнім морі. Прислухайся , це музика душі, Мелодія із снів, намріяні бажання. Вир почуттів! Під звуки неземні Летиш у височінь Всесвітнього кохання. Наталія Соловір
    Like
    Love
    7
    275views
More Posts