230
Каталог
Знаходьте цікавих людей, створюйте нові зв’язки та залучайте нових друзів
-
-
#цікавинки #що_подивитись https://youtu.be/5cKJNwZO5pY190
-
Одна вчителька почала свій урок, піднявши вгору 500-гривневу купюру. У класі було близько 30 дітей. Вона запитала, хто хоче отримати купюру. Усі, немов по команді, підняли руки.
«Перш ніж один з вас отримає цю купюру, я дещо з нею зроблю», – продовжила жінка. Вона зім’яла її і запитала, чи хтось все ще хоче отримати її. І знову всі підняли руки.
«Тоді, – відповіла вчителька, – я роблю наступне», – і, кинувши купюру на підлогу, злегка почовгала її туфлями по підлозі. Потім підняла – купюра була зім’ята і брудна. “Ну і кому з вас вона потрібна у такому вигляді”?
І всі знову підняли руки.
«Дорогі друзі, – сказала вчителька, – тільки що ви отримали цінний наочний урок. Незважаючи на все, що я зробила з цією купюрою, ви усі хотіли її отримати, оскільки вона не втратила своєї цінності. Вона все ще купюра вартістю 500 гривень.
У нашому житті часто трапляється, що ми виявляємося викинутими з сідла, розтоптаними, такими, що лежать на підлозі або змішані з брудом. Це реалії нашого життя. У таких ситуаціях ми почуваємо себе нікчемними. Але неважливо, що сталося або станеться, ти НІКОЛИ не втратиш своєї цінності.
Брудний ти чи чистий, пом’ятий чи випрасуваний, ТИ ЗАВЖДИ БУДЕШ БЕЗЦІННИЙ…
ДЛЯ ТИХ, ХТО ТЕБЕ ЛЮБИТЬ!
Автор невідомий357 -
Із серії сталося не так як гадалося, в анотації до книги, звісно ж, ці факти опустилиІз серії сталося не так як гадалося, в анотації до книги, звісно ж, ці факти опустилиЦього року Букерівську премію взяла наукова фантастика, але закорковуйте шампанське назад, бо Houston we have a problem...
"Orbital" Саманти Гарві це наукова фантастика з ноткою філософії, яка розповідає про один день з життя 6 астронавтів, двоє з яких - росіяни... Решта це італієць, американець, британка та японка. Іііі найбільшою трагедією життя одного з росіян виявиться розвал радянського союзу. Завіса...
Детальним відгуком на цю книгу поділилась Ганна Улюра (літературознавиця, літературний критик): https://www.facebook.com/share/p/19Q8S7Ho1C/?mibextid=WC7FNe
Але на цьому всяке цікаве не завершується, бо користувачі помітили, що відомий сервіс книголюбів Goodreads обмежив можливість оцінювання для цієї книги (справедливі оцінки, ага-ага).
Діліться у коментарях, як вам такі новини? Бо адмін якщо чесно вже навіть у безкультурному шоці...
#sci_fi_не_нудно
4 470 -
https://youtu.be/blryXUaOLrM?si=eeDu5dxK0_UhY5Yr39
-
"Щедрик" Миколи Леонтовича є справді легендарною композицією, яка давно відома далеко за межами України. Її кавери робили видатні митці, використовували у фільмах та серіалах, мультфільмах та рекламах. Тож пропонуємо дізнатися більше про історію цієї пісні та її автора Миколи Леонтовича, який став жертвою червоного режиму."Щедрик" Миколи Леонтовича є справді легендарною композицією, яка давно відома далеко за межами України. Її кавери робили видатні митці, використовували у фільмах та серіалах, мультфільмах та рекламах. Тож пропонуємо дізнатися більше про історію цієї пісні та її автора Миколи Леонтовича, який став жертвою червоного режиму.Вже зовсім скоро зимові свята, тож пропонуємо дізнатись більше про легендарний "Щедрик" та його творця Миколу Леонтовича, котрий став жертвою червоного режиму.
Восени 1904 року Леонтович переїхав на Донбас де влаштувався викладачем співу та музики у залізничній школі. По 1908 рік він жив та працював у Покровську, де у вересні довелося демонтувати пам’ятник композитору через обстріли російських військ. Скульптуру було вирішено перенести у Вінницю. У Покровській МВА наголошували, що легендарний "Щедрик" зародився у цьому місті.
Митець показав диригенту Олександру Кошицю рукопис "Щедрика" влітку 1916 року. Вже у грудні того ж року почалися перші виступи, а з ними й популярність композиції. 1936 року композитор і аранжувальник Пітер Вільховський написав англомовний текст, так з’явилась Carol of the bells.
Цікаво, що щедрівки походять ще з дохристиянських часів і раніше виконувались навесні. Саме через це у "Щедрику" співається про приліт ластівки та народження ягнят. Згодом святкування Нового року перенесли на зиму і традиційні пісні зсунулись разом зі святом.
22 січня 1921 року композитор приїхав до батьків, щоб відпочити між різдвяними концертами. У двері постукав незнайомець, який назвався Афанасієм Грищенком та продемонстрував посвідчення агента "всеросійської надзвичайної комісії з боротьби із контрреволюцією і саботажем". Чоловік пояснив, що відстежує грабіжників та бандитів.
Було холодно і пізно, тож Леонтович пожалів незнайомця. Він запросив гостя на ночівлю. Вранці у будинку прогримів постріл. Життя митця було обірване, а російський чекіст пограбував житло та втік.
Через рік, 5 жовтня 1922 року Українська республіканська капела Кошиця виступає в Нью-Йорку, у легендарному Карнеґі-Голі. Серед українських пісень на концерті звучить і "Щедрик" Миколи Леонтовича. Публіка та музичні оглядачі — у захваті. Вплив композитора на світову культуру беззаперечний: Леонтович, якому судилося прожити лише 44 роки, залишив по собі понад 150 музичних творів, серед яких є обрядові, церковні, історичні, чумацькі, жартівливі, танцювальні й ігрові пісні. Найвідоміші його композиції — "Щедрик", "Дударик", "Пряля" та "Козака несуть".
1932 рік — американський музикант українського походження Пітер Вільговський запозичує мелодію Леонтовича для пісні Carol Of The Bells.
1935 рік — Джордж Гершвін пише свій легендарний джазовий стандарт — Summertime. І робить це під враженнями від "Щедрика" та інших українських пісень, які ще підлітком почув на тому таки нью-йоркському концерті капели Кошиця у 1922-му!
1990 рік — голлівудський композитор Джон Вільямс робить "кавер на кавер" Вільговського для саундтреку до комедії "Сам удома". Якщо вам завжди здавалося, що музика, під яку Кевін Маккалістер розправляється з "мокрими бандитами", нагадує щось знайоме, — вам не здавалося.
#щедрик #літературний_флюгерoneWITCH - Shchedryk (Щедрик) Премєра 2024 - oneWITCH749