НАША💙💛ФАЙНА✌️УКРАЇНА🇺🇦
НАША💙💛ФАЙНА✌️УКРАЇНА🇺🇦
НАША💙💛ФАЙНА✌️УКРАЇНА🇺🇦

НАША💙💛ФАЙНА✌️УКРАЇНА🇺🇦

@Nasha_Fayna_Ukraine

  • 1-А НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П'ЯТИДЕСЯТНИЦІ.

    ВСІХ СВЯТИХ


    У першу неділю після п'ятидесятниці Церква вшановує пам'ять всіх святих, щоб надихнути нас на благочестя та святість, закликаючи слідувати прикладу угодників Божих. Святість має різні аспекти: молитви, пости, чесноти, але головним критерієм є праведне життя згідно з Божими заповідями. Господь у Священному Писанні наголошує на визнанні віри перед людьми: «Хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним» (Мф. 10, 32-33). Святі служили прикладом цього визнання, адже багато з них витримали гоніння за віру, а святителі та преподобні боролися з духовними ворогами.


    Усі ми покликані до святості, як і святі угодники Божі, які були простими людьми, але йшли за Спасителем. Христос закликає нас слідувати за Ним, навіть через труднощі, адже шлях до святості важкий, але можливий з Божою допомогою. Пам'ять святих угодників надихає нас на благочестиве життя, яке можливо лише за допомогою Божої благодаті, Тому важливо просити Господа про допомогу, щоб жити в чистоті і святості, слідуючи Його заповідям.


    З відривного календаря "З вірою в душі" за 7 червня.

    ------------

    1-А НЕДІЛЯ ПІСЛЯ П'ЯТИДЕСЯТНИЦІ. ВСІХ СВЯТИХ У першу неділю після п'ятидесятниці Церква вшановує пам'ять всіх святих, щоб надихнути нас на благочестя та святість, закликаючи слідувати прикладу угодників Божих. Святість має різні аспекти: молитви, пости, чесноти, але головним критерієм є праведне життя згідно з Божими заповідями. Господь у Священному Писанні наголошує на визнанні віри перед людьми: «Хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним» (Мф. 10, 32-33). Святі служили прикладом цього визнання, адже багато з них витримали гоніння за віру, а святителі та преподобні боролися з духовними ворогами.Усі ми покликані до святості, як і святі угодники Божі, які були простими людьми, але йшли за Спасителем. Христос закликає нас слідувати за Ним, навіть через труднощі, адже шлях до святості важкий, але можливий з Божою допомогою. Пам'ять святих угодників надихає нас на благочестиве життя, яке можливо лише за допомогою Божої благодаті, Тому важливо просити Господа про допомогу, щоб жити в чистоті і святості, слідуючи Його заповідям. З відривного календаря "З вірою в душі" за 7 червня. ------------
    17переглядів
  • ⛽️ З 1 липня Україна переходить на бензин стандарту Е10 — так країна поступово наближає паливний ринок до європейських норм.


    Новий стандарт передбачає вміст до 10% біоетанолу в бензині. Наразі в Україні використовується переважно Е5, який містить до 5% біоетанолу. За словами директора Консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, це дозволить постачальникам купувати стандартне європейське пальне без необхідності замовляти окремі партії спеціально для України.


    💬 "Виробникам більше не доведеться виготовляти спеціальні партії бензину для українського ринку, що спростить логістику та постачання", — пояснив Сергій Куюн.


    🚗 Водіям не варто хвилюватися через можливе зникнення звичних маркувань. Позначки А-95, А-92 та інші, найімовірніше, залишаться на стелах АЗС. Водночас можуть додатися нові позначення

    #Україна #Новини_України @News #News_Ukraine #Ukraine @Ukrainian_news #Українські_новини @Українські_новини

    11переглядів
  • Пам'яті Українського Воїна Романа Жука...🇺🇦❤️🖤

    Світла пам'ять героям України...💙💛🕯

    І вічна пам'ять усім загиблим...🙏☦️

    https://dzv.in.ua/book/history/ZhukRoma.html

    -----------

    https://m.youtube.com/watch?v=JCXJFKHbgOs&pp=iggCQAE=

    -----------

    https://youtu.be/8F4G4hyeK9A?si=7KBURYj4dJq-qBrt

    ----------

    https://youtu.be/xM_IdEK4e3E?si=GaH-NpWR7WFnCGK9

    ----------

    https://youtu.be/dKYAz-WuAOA?si=6wu9VUU_9KeiLt0E

    17переглядів
  • Цього разу в книзі "Урус-Шайтан" мова йдеться про нашого Івана Сірка, який пішов в похід на війну з турками і визволяти наших полонених і найголовніше, щоби не дати туркам з Іваном Виговським перемогти москалів і об'єднати Україну з Польщею, як він тоді це вважав. І йому це вдалося. Частина турецьких воїнів на чолі мурзи Тахтара була змушена покинути Україну, щоби прийти на допомогу туркам, щоби не дати Івану Сіркові захопити фортецю Арркеман. І тут під час вирішальної битви між Іваном Сірка і мурзою Тахтарем, мурза запитав в Сірка, чому він зрадив свого гетьмана, невже він не розуміє, що таким чином допомагає москалям окуповувати Україну? Відповідь Івана Сірка дала мені зрозуміти істинної причини його дій і вчинку. Він сказав, що для нього найголовніше, щоби Україна була вільною і не від кого не залежала, і він не за Польщу, не за Туреччину і не за Московією. Його діло, це боротися за людей які потрапили в полон і боротися за те, щоби саме українці панували на своїй землі. Усе дуже просто, Іван Сірко був просто воїном і що таке дипломатія, і як це було важливо, щоби об'єднуватися на деякий час спільно проти найбільшого ворога, він цього не розумів. Тому, ця книга саме про те, яким він був, цей Іван Сірко, і чому до його вчинків і дій - не все так просто... Ця книга саме про те, як все це відбулося, і про те, як москалям завдяки необачному вчинку Івана Сірка вдалося окупувати Україну. Звісно, в цій книзі з'являються інші герої, любовна лінія, то ж книга буде цікавою для всіх. І цю книгу також можна читати як окремо, не читаючи попередних книг. Ну це як кому, хто хоче, то може купувати й попередні книги з серії "Нескорені". Просто цю книгу можна ще читати як окрему, бо в ній є інші герої і вона саме про похід Івана Сірка до Туреччини, під час війни України проти Московії, в цей час, коли Україні була дуже потрібна підтримка Івана Сірка, який навпаки роз'єднав українців, а не об'єднав. В кінці книги вже знову з'являються герої з попередніх книг. Хто вже читав цю книгу, то знає, чим закінчилася вся ця історія з Азізою. Мені дуже сподобалося, як діяла ця розумна дівчина. Так що від чергової книги з серії "Нескорені", я знову отримала величезне задоволення, за це я дуже вдячна Вам, пане Василю!💙💛
    17переглядів
  • ВІД ДАВНИНИ ДО СУЧАСНОСТІ


    Сватання дівчини. «Прийміть мене, мамо, я ваша невістка», - такими словами, як не дивно, два століття тому дівчина починала сватання. Згідно з існуючими звичаями, вона мала на це таке саме право, як і хлопець. Раніше хлопець лише інколи наважувався свататися до коханої. Дівчина пропонувала йому руку, не заручаючись його згодою, причому їй дуже рідко відмовляли, бо це могло накликати нещастя. Про силу цієї традиції свідчить звичай, що існував у XVIII ст.: злочинця, засудженого до страти, могли помилувати, якщо котрась із дівчат висловлювала бажання взяти його за чоловіка. Недаремно тоді побутував вислів «узяти заміж» замість пізнішого «піти заміж».


    Проте в міру того як зростала роль чоловіків у суспільній сфері, такі звичаї поступово забувалися. І вже наприкінці ХІХ ст. ініціатива у сватанні цілком перейшла до парубків, а роль дівчат звелася до сором'язливого колупання печі та подавання старостам весільних рушників.


    З відривного календаря "Криниченька" за 5 червня.

    ----------

    ВІД ДАВНИНИ ДО СУЧАСНОСТІСватання дівчини. «Прийміть мене, мамо, я ваша невістка», - такими словами, як не дивно, два століття тому дівчина починала сватання. Згідно з існуючими звичаями, вона мала на це таке саме право, як і хлопець. Раніше хлопець лише інколи наважувався свататися до коханої. Дівчина пропонувала йому руку, не заручаючись його згодою, причому їй дуже рідко відмовляли, бо це могло накликати нещастя. Про силу цієї традиції свідчить звичай, що існував у XVIII ст.: злочинця, засудженого до страти, могли помилувати, якщо котрась із дівчат висловлювала бажання взяти його за чоловіка. Недаремно тоді побутував вислів «узяти заміж» замість пізнішого «піти заміж».Проте в міру того як зростала роль чоловіків у суспільній сфері, такі звичаї поступово забувалися. І вже наприкінці ХІХ ст. ініціатива у сватанні цілком перейшла до парубків, а роль дівчат звелася до сором'язливого колупання печі та подавання старостам весільних рушників.З відривного календаря "Криниченька" за 5 червня. ----------
    56переглядів
  • БЛАЖЕННІЙШИЙ КОНСТАНТИН, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСІ


    У 1145 році після смерті митрополита Михаїла князь Ізяслав висвятив Клима Смолятича на Київського митрополита без згоди Вселенського Патріарха, що викликало розбіжності серед руських єпископів. Після зміни влади князь Юрій, який посів престол, не визнав Клима законним митрополитом. Вселенський Патріарх призначив нового митрополита - грека Константина, відсторонивши Клима. Ситуація загострилася після смерті князя Юрія.


    Почалися суперечки за великокняжий і митрополичий престоли: частина підтримувала Константина, інші - Клима. Щоб припинити чвари, патріарх вирішив вислати нового ми трополита. Не бажаючи брати участь у розбраті, Константин покинув Київ і вирушив у Чернігів до єпископа Антонія, але дорогою важко захворів. Перед смертю він написав заповіт із проханням не ховати його, а залишити тіло в полі як покарання за свою провину у князівських сварках.


    Після смерті Константина його волю виконали, та тіло залишалося нетлінним протягом трьох днів. У Києві в цей час відбулося сонячне затемнення, буря та землетрус, що налякало князя Святослава Ольговича. Він наказав із честю поховати Константина біля собору Святого Спаса. Після поховання митрополита в Києві настав спокій, і люди славили Бога.


    З відривного календаря "З вірою в душі" за 5 червня.

    ------------

    БЛАЖЕННІЙШИЙ КОНСТАНТИН, МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСІ У 1145 році після смерті митрополита Михаїла князь Ізяслав висвятив Клима Смолятича на Київського митрополита без згоди Вселенського Патріарха, що викликало розбіжності серед руських єпископів. Після зміни влади князь Юрій, який посів престол, не визнав Клима законним митрополитом. Вселенський Патріарх призначив нового митрополита - грека Константина, відсторонивши Клима. Ситуація загострилася після смерті князя Юрія.Почалися суперечки за великокняжий і митрополичий престоли: частина підтримувала Константина, інші - Клима. Щоб припинити чвари, патріарх вирішив вислати нового ми трополита. Не бажаючи брати участь у розбраті, Константин покинув Київ і вирушив у Чернігів до єпископа Антонія, але дорогою важко захворів. Перед смертю він написав заповіт із проханням не ховати його, а залишити тіло в полі як покарання за свою провину у князівських сварках.Після смерті Константина його волю виконали, та тіло залишалося нетлінним протягом трьох днів. У Києві в цей час відбулося сонячне затемнення, буря та землетрус, що налякало князя Святослава Ольговича. Він наказав із честю поховати Константина біля собору Святого Спаса. Після поховання митрополита в Києві настав спокій, і люди славили Бога.З відривного календаря "З вірою в душі" за 5 червня. ------------
    77переглядів
  • 5 червня - Іменини святкують: Ігор, Константин, Леонід, Федор.
    5 червня - Іменини святкують: Ігор, Константин, Леонід, Федор.
    22переглядів
  • 1
    1коментарів 26переглядів
  • Сьогодні я прочитала ще одну, надзвичайну, дуже корисну і цікаву книгу. Ця книга називається "Свята Божественна літургія у розумінні мирянина". В цій книзі є все про Службу Божу в церкві. З цієї книги ви можете дізнатися що означають ці чи інші дії священика, коли він відправляє Службу Божу, що означають піснопіви, про що йдеться в молитві, як треба поводитися в церкві під час службу, і в якій момент потрібно хреститися, вклонятися, коли і які слова потрібні виголошувати у відповідь священикові. Я вважаю, що ця книга повинна бути в кожній хаті і вдома на рівні з Біблією. Повірте мені, після прочитаного цієї книги Божественна літургія для багатьох людей стане набагато зрозумілою. Звісно, що не одразу стає зрозумілим, але коли час від часу повертатися перед службою чи після служби за роз'ясненням до цієї книги, то поступово, крок за кроком, все стане зрозумілим. І після цього, ви вже будете на пам'ять знати всю Службу Божу, і багатьом захочеться частіше ходити до церкви, щоби молитися, славити і співати на славу Богові, Пресвятої Богородиці і всіх православних святих!⛪️☦️🙏🕊
    22переглядів
  • Книга "І знов я влізаю в танк..." Оксани Забужко дуже легко і зрозуміло читається. Я була рада тому, бо трішечки побоювалася, що стиль тексту буде такий самий, як у книзі "Музей покинутих секретів". Але книга настільки мені сподобалася, що я від неї просто в захваті. Особливо запам'яталося думки пані Оксани Забужко про її спостереження в якому році почалася вся ця російська пропаганда і яка соціальна верств суспільства має схильність вірити всій цій пропаганди. Вона показала на прикладі цих сучасних мажорів, які в ніщо вважають інших людей, які люблять дивитися на людей зверху вниз, які люблять принижувати людей, які готові накинутися на людей, які по іншому думають. Саме такі люди голосували за януковича та зґвалтували дівчину, кинули на смітник, підспалили і кинули помирати. Була така історія, якщо пригадуєте. Тож пані Оксана важає, що саме така соціальна верств населення готова вірити російської пропаганди, голосувати за популістів і які кажуть "Какая разниця". Таку книгу мені буде дуже цікаво далі читати. То ж ще раз дуже дякую Вам, тьотю Лесю, за книгу "І знов я влізаю в танк...".

    02.11.2025 року.
    ---------

    Книгу "І знову я влізаю в танк..." Оксани Забужко я з такою увагою читала, як ніколи в житті. Все, як вона думає, що бачить, постерігає за подіями в Україні та українській культури, як все це змінилося за останні роки за час російсько-української війни, викликає в мене таку співзвучніть моїм баченням і спостереженням. Читала і розумію, що ми українці унікальний народ. Нас багато віків гнобили і принижували, хотіли знищити, як народ. Але ми не здалися, ми не лягли тим, хто був сильніший за нас. Ми боролися, і не дали наступним нащадкам забути, хто ми є, звідки, і яка мова є для нас рідною. Саме завдяки цьому, ми і вистояли перед агресивної політики "рф", бо ми не хотіли повертатися туди, де ми були до 1991 року. Головне, щоби ми не забули, за що ми зараз боремося.

    01.06.2026 року.

    P.S. Тьотю Лесю, ще раз щиро дякую Вам за цю книгу, яку Ви мені подарували ще тоді, як ще була жива моя бабуся! Я дійсно отримала від цієї книги величезне задоволення, коли я її читала. Це ніби ковток свіжого повітря, коли наші полонені вже на волі і вони повернулися додому. Ця книга остаточно вселила мені віру в те, що все буде добре, і ми обов'язково Переможемо!✌️ Слава Україні!🇺🇦 Героям Слава!💙💛
    23переглядів
Більше дописів