• Вітаю з днем народження
    Вітаю з днем народження
    2
    167views
  • #поезія
    Кричали ледарі: «Нам лідера!
    Хоч поганенького! Аби!»
    На цю біду немає лікаря…
    Не дай Бог, бути лідером юрби!

    Шакали знову ошукали,
    тепер вони вже не шакали,
    тепер вони: то «за», то «проти»,
    то шахраї, то патріоти.

    Доборолися! Добалакались!
    Досварилися, аж гримить!
    Україно, чи ти була колись
    незалежною хоч на мить:

    від кайданів, що волю сковують,
    від копит, що у душу б'ють,
    від чужих, що тебе скуповують,
    і своїх, що тебе продають?!

    Популяція! Нація! Маси!
    І сьогодні, і вчора, й колись
    українського пекла гримаси
    упеклися мені. Упеклись!

    Весь цей розбрат, і рейвах, і ремство,
    і віки безголів'я вогонь, -
    хай він спалить усе це нікчемство,
    українського пекла вогонь!

    Ліна Костенко
    #поезія Кричали ледарі: «Нам лідера! Хоч поганенького! Аби!» На цю біду немає лікаря… Не дай Бог, бути лідером юрби! Шакали знову ошукали, тепер вони вже не шакали, тепер вони: то «за», то «проти», то шахраї, то патріоти. Доборолися! Добалакались! Досварилися, аж гримить! Україно, чи ти була колись незалежною хоч на мить: від кайданів, що волю сковують, від копит, що у душу б'ють, від чужих, що тебе скуповують, і своїх, що тебе продають?! Популяція! Нація! Маси! І сьогодні, і вчора, й колись українського пекла гримаси упеклися мені. Упеклись! Весь цей розбрат, і рейвах, і ремство, і віки безголів'я вогонь, - хай він спалить усе це нікчемство, українського пекла вогонь! Ліна Костенко
    1
    202views
  • #поезія
    Красуня осінь. Ніжна і тендітна.
    Печальна і замріяна вона,
    У золото й бурштин яскраво вдіта,
    А у очах її одвічна таїна.

    По плечах коси розлились вогнянЯно,
    Подол іще смарагдом віддає,
    І пахне осінь щастям, терпко й пряно,
    І час рахує, що зозуля їй кує.

    Збирає в кошик дні, зігріті сонцем,
    Калинові намиста теж туди,
    Щоб пам'ятати у чужій сторонці
    Свою красу у мареві рудім.

    Бо знов піде у вічність неминуче,
    Зірве з плечей дерев жовтавий скарб,
    І оголивши степ і сиві кручі ,
    Залишить землю без яскравих фарб.

    Лілія Наточій.
    #поезія Красуня осінь. Ніжна і тендітна. Печальна і замріяна вона, У золото й бурштин яскраво вдіта, А у очах її одвічна таїна. По плечах коси розлились вогнянЯно, Подол іще смарагдом віддає, І пахне осінь щастям, терпко й пряно, І час рахує, що зозуля їй кує. Збирає в кошик дні, зігріті сонцем, Калинові намиста теж туди, Щоб пам'ятати у чужій сторонці Свою красу у мареві рудім. Бо знов піде у вічність неминуче, Зірве з плечей дерев жовтавий скарб, І оголивши степ і сиві кручі , Залишить землю без яскравих фарб. Лілія Наточій.
    3
    514views
  • Вітаю з днем народження
    Вітаю з днем народження
    1
    149views
  • #поезія
    Роки… Роки… За що , ви, так зі мною?
    Я ще не встигла зовсім одцвісти,
    а ви вже скроні вкрили сивиною,
    і сріблом стелите моі стежки
    Хоч ними я ступаю впевнено і сміло,
    бо досвід за плечима немалий,
    моє чудове літо пролетіло…
    і осінь до порога дістає
    Своє минуле не віддам нікому,
    ні з ким його не розділю й не обміняю,
    лиш вітру передам я свою втому,
    щоби весною проросла розмаєм
    Нехай цвітуть моі стежки квітчасто,
    поки ще сонце мою душу гріє,
    Нехай заходить до госпОди щастя,
    і щастя в ній ніколи не міліє
    Роки моі… Я вдячна , вам, за долю,
    і сріблом встелені моі стежки,
    за зорепад, чарівну мить прибою,
    й за те, що ще не встигла одцвісти…

    М. Курик
    #поезія Роки… Роки… За що , ви, так зі мною? Я ще не встигла зовсім одцвісти, а ви вже скроні вкрили сивиною, і сріблом стелите моі стежки Хоч ними я ступаю впевнено і сміло, бо досвід за плечима немалий, моє чудове літо пролетіло… і осінь до порога дістає Своє минуле не віддам нікому, ні з ким його не розділю й не обміняю, лиш вітру передам я свою втому, щоби весною проросла розмаєм Нехай цвітуть моі стежки квітчасто, поки ще сонце мою душу гріє, Нехай заходить до госпОди щастя, і щастя в ній ніколи не міліє Роки моі… Я вдячна , вам, за долю, і сріблом встелені моі стежки, за зорепад, чарівну мить прибою, й за те, що ще не встигла одцвісти… М. Курик
    2
    203views
  • Вітаю з днем народження
    Вітаю з днем народження
    1
    138views
  • Вітаю з днем народження
    Вітаю з днем народження
    152views
  • 25 жовтня 1921 року розпочався Другий зимовий похід загонів армії УНР, ідея якого передбачала об'єднання селянського протестного руху та підняття загального антибільшовицького повстання з метою відновлення державності.

    Повстанська армія була розділена на три групи: Волинська на чолі з генерал-хорунжим Юрієм Тютюнником у складі 879 осіб, Подільська на чолі з підполковником Михайлом Палієм (згодом — полковник Сергій Чорний) у складі 374 осіб та Бесарабської на чолі з генерал-хорунжим Андрієм Гулим-Гуленком чисельністю близько 300 осіб. Остання, маючи район операцій Тирасполь-Одесу, мусила виконати відволікаючу функцію. Подільська група, відтягуючи на себе певну увагу противника, згодом мусила з'єднатися з головною Волинською, що через Волинь прямувала б на Київ.

    Бесарабська група запізнилася з виступом і одразу після переходу кордону, зустрінута загонами Червоної армії, була змушена повернутися назад і покладені на неї функції не виконала. Першим з Подільської групи польсько-радянський кордон у ніч на 25 жовтня перейшов поблизу села Голенищеве (нині — Чемеровецького району Хмельницької області) розвідувальний загін під командуванням Павла Суморківа. Основні сили Михайла Палія потрапили на територію УСРР біля села Бондарівки близько 2 години ночі 26 жовтня. Після кількох успішних боїв група, однак, не змогла з'єднатися з Волинською групою та з боями повернулася до Польщі.

    Ударна Волинська група перейшла кордон 4 листопада у районі сіл Борове і Нетреби. Після короткочасного захоплення Коростеня групу почала переслідувати 9-а кавалерійська дивізія Григорія Котовського. 17 листопада у бою під Малими Миньками група була розбита, а 22-23 листопада 360 полонених бійців Волинської групи були розстріляні біля села Базар.

    Керівнику походу Юрію Тютюннику разом з невеликим загоном вдалося відірватися від переслідування та перейти польський кордон. Він продовжував плекати надії на визволення України та виношував плани відновлення повстанської боротьби. У червні 1923 року в результаті операції Державного політичного управління Тютюнник, якого виманили на територію УСРР для керівництва повстанням, був заарештований. Після каяття його відпустили, використовуючи зізнання для дискредитації українського національного руху, а в лютому 1929 року він був заарештований та страчений у жовтні 1930 року за обвинуваченням у «контрреволюційній діяльності». .

    Другий Зимовий похід частин Армії УНР став останньою героїчною спробою українських національно-державних сил відкритим військовим шляхом здобути незалежність України в ході національно-визвольних змагань 1917-1921рр. Вже через десять років після цих подій, на окупованих російсько-більшовицьким режимом українських територіях, Москва організує геноцид українців Голодомором.

    25 жовтня 1921 року розпочався Другий зимовий похід загонів армії УНР, ідея якого передбачала об'єднання селянського протестного руху та підняття загального антибільшовицького повстання з метою відновлення державності. Повстанська армія була розділена на три групи: Волинська на чолі з генерал-хорунжим Юрієм Тютюнником у складі 879 осіб, Подільська на чолі з підполковником Михайлом Палієм (згодом — полковник Сергій Чорний) у складі 374 осіб та Бесарабської на чолі з генерал-хорунжим Андрієм Гулим-Гуленком чисельністю близько 300 осіб. Остання, маючи район операцій Тирасполь-Одесу, мусила виконати відволікаючу функцію. Подільська група, відтягуючи на себе певну увагу противника, згодом мусила з'єднатися з головною Волинською, що через Волинь прямувала б на Київ. Бесарабська група запізнилася з виступом і одразу після переходу кордону, зустрінута загонами Червоної армії, була змушена повернутися назад і покладені на неї функції не виконала. Першим з Подільської групи польсько-радянський кордон у ніч на 25 жовтня перейшов поблизу села Голенищеве (нині — Чемеровецького району Хмельницької області) розвідувальний загін під командуванням Павла Суморківа. Основні сили Михайла Палія потрапили на територію УСРР біля села Бондарівки близько 2 години ночі 26 жовтня. Після кількох успішних боїв група, однак, не змогла з'єднатися з Волинською групою та з боями повернулася до Польщі. Ударна Волинська група перейшла кордон 4 листопада у районі сіл Борове і Нетреби. Після короткочасного захоплення Коростеня групу почала переслідувати 9-а кавалерійська дивізія Григорія Котовського. 17 листопада у бою під Малими Миньками група була розбита, а 22-23 листопада 360 полонених бійців Волинської групи були розстріляні біля села Базар. Керівнику походу Юрію Тютюннику разом з невеликим загоном вдалося відірватися від переслідування та перейти польський кордон. Він продовжував плекати надії на визволення України та виношував плани відновлення повстанської боротьби. У червні 1923 року в результаті операції Державного політичного управління Тютюнник, якого виманили на територію УСРР для керівництва повстанням, був заарештований. Після каяття його відпустили, використовуючи зізнання для дискредитації українського національного руху, а в лютому 1929 року він був заарештований та страчений у жовтні 1930 року за обвинуваченням у «контрреволюційній діяльності». . Другий Зимовий похід частин Армії УНР став останньою героїчною спробою українських національно-державних сил відкритим військовим шляхом здобути незалежність України в ході національно-визвольних змагань 1917-1921рр. Вже через десять років після цих подій, на окупованих російсько-більшовицьким режимом українських територіях, Москва організує геноцид українців Голодомором.
    718views
  • 211views 2Plays
  • 254views 4Plays