• Левеня
    (Chhaava, 2025)

    Я з нетерпінням очікувала на появу цього фільму на стрімінгах.
    По-перше, його багато хвалить індійська критика. І сам трейлер виглядав дуже потужно.
    По-друге, головну роль грає актор Вікі Каушал, який дуже мені подобається. Я бачила його в кількох фільмах, і навіть там, де особливо нема чого грати (наприклад, у неоковирному “Урі: хірургічний удар”), він зіграв добре. Вікі Каушала називають “Тихою зіркою”, або “Мовчазною зіркою”, бо він не патякає в соцмережах, не робить драматичних інтерв’ю, не оскандалився з п’яним водінням, наркотиками чи любовними походеньками — він сумлінно працює, віиявляючи неймовірну відданість акторській справі. Наприклад, заради зйомок в “Левеняті” він не лише навчився володіти мечем і списом, а й накачав 25 кг мускулів.
    По-третє, історична постать, яку він грає, страшенно цікавезна. Маратха Чатрапаті Самбгаджі Магарадж в курсі індійської історії весь час був затьмарений фігурою свого батька, Чатрапаті Шиваджі Магараджа, засновника імперії Маратхів, що кинув виклик імперії Великих Моголів і добряче залив їм сала за шкуру.
    Самбхаджі Магарадж, старший син Шіваджі, провів дитинство як заручник при дворі Могольського імператора Аламгіра І, більше відомого як Аурангзеб. Аурангзеб зробив імперію Моголів наймогутнішою державою регіону, економика якої була більшою за економику Цинського Китаю. Він також розширив кордони імперії до найбільших за всю її історію. Водночас він ударився в ісламський фундаменталізм. Засади віротерпимості, закладені його прадідом Акбаром, були забуті. Він переслідував не лише індусів, сікхів та буддистів, а ще й мусульман, які відхилялися від “генеральної лінії”.
    Така політика, очікувано, відштовхнула від нього багатьох індусських можновладців і васалів, котрі згодом підтримали повстання Чатрапаті Шіваджі.
    Перед тим, як дивитись кіна, я трохи попочитала у Вікії про головного героя, і зрозуміла, чому індійська історіографія не дуже на ньому зосереджувалася. Почнемо з того, що батя не хотів бачити його на троні, і планував зробити спадкоємцем молодшого сина Раджарама, а Самбхаджі вважав надто свавільним, безвідповідальним і схильним до плотських утіх. На момент смерті Чатрапаті-старшого Чатрапаті-молодший сидів в ув’язненні в замку Пангала, куди татко посадив його подумати над своєю поведінкою. Зокрема над тим, чи можна зваблювати дружину брахмана. Або переходити на бік моголів і брати для Ділер Хана форт Бхупалгарх. Так, Самбхаджі не завжди був полум’яним лицарем боротьби за незалежність Індії. Незручний герой.
    Левеня (Chhaava, 2025) Я з нетерпінням очікувала на появу цього фільму на стрімінгах. По-перше, його багато хвалить індійська критика. І сам трейлер виглядав дуже потужно. По-друге, головну роль грає актор Вікі Каушал, який дуже мені подобається. Я бачила його в кількох фільмах, і навіть там, де особливо нема чого грати (наприклад, у неоковирному “Урі: хірургічний удар”), він зіграв добре. Вікі Каушала називають “Тихою зіркою”, або “Мовчазною зіркою”, бо він не патякає в соцмережах, не робить драматичних інтерв’ю, не оскандалився з п’яним водінням, наркотиками чи любовними походеньками — він сумлінно працює, віиявляючи неймовірну відданість акторській справі. Наприклад, заради зйомок в “Левеняті” він не лише навчився володіти мечем і списом, а й накачав 25 кг мускулів. По-третє, історична постать, яку він грає, страшенно цікавезна. Маратха Чатрапаті Самбгаджі Магарадж в курсі індійської історії весь час був затьмарений фігурою свого батька, Чатрапаті Шиваджі Магараджа, засновника імперії Маратхів, що кинув виклик імперії Великих Моголів і добряче залив їм сала за шкуру. Самбхаджі Магарадж, старший син Шіваджі, провів дитинство як заручник при дворі Могольського імператора Аламгіра І, більше відомого як Аурангзеб. Аурангзеб зробив імперію Моголів наймогутнішою державою регіону, економика якої була більшою за економику Цинського Китаю. Він також розширив кордони імперії до найбільших за всю її історію. Водночас він ударився в ісламський фундаменталізм. Засади віротерпимості, закладені його прадідом Акбаром, були забуті. Він переслідував не лише індусів, сікхів та буддистів, а ще й мусульман, які відхилялися від “генеральної лінії”. Така політика, очікувано, відштовхнула від нього багатьох індусських можновладців і васалів, котрі згодом підтримали повстання Чатрапаті Шіваджі. Перед тим, як дивитись кіна, я трохи попочитала у Вікії про головного героя, і зрозуміла, чому індійська історіографія не дуже на ньому зосереджувалася. Почнемо з того, що батя не хотів бачити його на троні, і планував зробити спадкоємцем молодшого сина Раджарама, а Самбхаджі вважав надто свавільним, безвідповідальним і схильним до плотських утіх. На момент смерті Чатрапаті-старшого Чатрапаті-молодший сидів в ув’язненні в замку Пангала, куди татко посадив його подумати над своєю поведінкою. Зокрема над тим, чи можна зваблювати дружину брахмана. Або переходити на бік моголів і брати для Ділер Хана форт Бхупалгарх. Так, Самбхаджі не завжди був полум’яним лицарем боротьби за незалежність Індії. Незручний герой.
    Like
    1
    212views
  • #мистецтво
    Український художник Антон Яцик.
    Вулицями Львова.
    #мистецтво Український художник Антон Яцик. Вулицями Львова.
    Like
    Love
    6
    2comments 105views
  • Обожнюю цю неймовірну акторку!❤️❤️❤️
    Дякую за допис!🥰
    Інтерв'ю подивлюсь обов'язково!
    Обожнюю цю неймовірну акторку!❤️❤️❤️ Дякую за допис!🥰 Інтерв'ю подивлюсь обов'язково!
    #особистості
    Ірма Вітовська-Ванца. "Я була покарана на багатьох каналах". Інтерв'ю.
    Про емоційні гойдалки, про початок повномасштабного вторгнення, культуру 2000-х, Мовний майдан, права та обов'язки громадян поговорили із Ірмою Вітовською -акторкою театру та кіно, громадською діячкою.

    Дивіться на Інтенті інтерв'ю про злість та розпач, страхи під час переходу на українську, страх ідентичності через "попсові" матеріали.
    https://youtu.be/R_xwNpv2rgs
    Like
    2
    108views
  • У франківському видавництві «Лілея-НВ» опублікували книжку «Цупке життя», яку Василь Кархут написав майже 100 років тому.
    «Спочатку це була новела «Цупке життя». Вона була іншою. Очевидно, коли у 1935 році ця новела сподобалася людям, автор її розвинув. Ми вирішили, що треба видати цю повість як книгу, довершений твір», – каже упорядник книги, аспірант Академії наук України Андрій Ребрик.

    Щоб створити книжку, упорядники вдалися до пластового видання «Юнак», яке виходило у Канаді в 1984-1985 роках. Там були окремі публікації Кархута, які вони компонувати у повість.

    «Ця книга вперше була видана у 1937 році і заборонена польською владою. У 1940 році в Німеччині її переклали, і вона досі там залишається у числі рекомендованих для школярів. В Україні ця книга досі була невідомою», – зазначив директор видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко.

    Василь Кархут за фахом був лікарем та мав природний хист до написання, дуже гарно умів словом передати емоції. У 20-30 роках минулого століття у Львові доглядав предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького, розповідають упорядники.

    https://kurs.if.ua/society/frankivski-plastuny-vydaly-knyzhku-czupke-...
    У франківському видавництві «Лілея-НВ» опублікували книжку «Цупке життя», яку Василь Кархут написав майже 100 років тому. «Спочатку це була новела «Цупке життя». Вона була іншою. Очевидно, коли у 1935 році ця новела сподобалася людям, автор її розвинув. Ми вирішили, що треба видати цю повість як книгу, довершений твір», – каже упорядник книги, аспірант Академії наук України Андрій Ребрик. Щоб створити книжку, упорядники вдалися до пластового видання «Юнак», яке виходило у Канаді в 1984-1985 роках. Там були окремі публікації Кархута, які вони компонувати у повість. «Ця книга вперше була видана у 1937 році і заборонена польською владою. У 1940 році в Німеччині її переклали, і вона досі там залишається у числі рекомендованих для школярів. В Україні ця книга досі була невідомою», – зазначив директор видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко. Василь Кархут за фахом був лікарем та мав природний хист до написання, дуже гарно умів словом передати емоції. У 20-30 роках минулого століття у Львові доглядав предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького, розповідають упорядники. https://kurs.if.ua/society/frankivski-plastuny-vydaly-knyzhku-czupke-zhyttya-yaku-vasyl-karhut-napysav-majzhe-100-rokiv-tomu/
    KURS.IF.UA
    У Франківську видали книжку Василя Кархута «Цупке життя»
    У франківському видавництві «Лілея-НВ» опублікували книжку «Цупке життя», яку Василь Кархут написав майже 100 років тому, пише КУРС з посиланням на Укрінформ.
    Like
    Love
    7
    626views
  • Haha
    Congratulation
    2
    1comments 35views
  • Like
    2
    439views
  • https://youtu.be/MG6KSTLXRTA?si=qiTx1epx1A4Vp2hy
    https://youtu.be/MG6KSTLXRTA?si=qiTx1epx1A4Vp2hy
    58views 1 Shares
  • Like
    Haha
    2
    138views
  • З 8 по 16 березня 2025 року у швейцарському місті Клостерс
    пройшов чемпіонат світу з лижних гонок серед майстрів
    #world_sport #спорт #Український_спорт @Brovarysport @sports #Brovary_sport #спорт_sports #brovarysport #interesting_news
    https://brovarysport.net.ua/?p=32614
    З 8 по 16 березня 2025 року у швейцарському місті Клостерс пройшов чемпіонат світу з лижних гонок серед майстрів #world_sport #спорт #Український_спорт @Brovarysport @sports #Brovary_sport #спорт_sports #brovarysport #interesting_news https://brovarysport.net.ua/?p=32614
    BROVARYSPORT.NET.UA
    Дві «бронзи» броварської лижниці на чемпіонаті світу серед майстрів
    З 8 по 16 березня 2025 року у швейцарському місті Клостерс пройшов чемпіонат світу з лижних гонок серед майстрів. У змаганнях взяли участь 796 спортсменів із 23 країн світу. Команда майстрів України, яка складалася з 15 спортсменів, продемонструвала високий рівень підготовки та виборола 7 медалей рі
    89views
  • 🇺🇦Збірній України вліпили технічну поразку у відборі на 🏆⚽️Євро

    😳Дівоча збірна України з футболу U-19 отримала технічну поразку від🇦🇹Австрії (0:3) через неявку на гру...

    Українські футболістки не зуміли вчасно отримати британські візи й не приїхали на гру, яка мала відбутися 2 квітня в 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Англії, УАФ зверталася до УЄФА з проханням про перенесення матчу на один день, але отримала відмову.
    #football #European_football @European_football
    #футбол_football #Brovarysport #Броварський_спорт @brovarysport
    ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    🇺🇦Збірній України вліпили технічну поразку у відборі на 🏆⚽️Євро 😳Дівоча збірна України з футболу U-19 отримала технічну поразку від🇦🇹Австрії (0:3) через неявку на гру... Українські футболістки не зуміли вчасно отримати британські візи й не приїхали на гру, яка мала відбутися 2 квітня в 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿Англії, УАФ зверталася до УЄФА з проханням про перенесення матчу на один день, але отримала відмову. #football #European_football @European_football #футбол_football #Brovarysport #Броварський_спорт @brovarysport ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    90views