• #думки
    #думки
    Love
    1
    2коментарів 56переглядів
  • #кіно #анонс
    Неможлива історія любові: з 10 квітня біографічну драму «Киснева станція» можна подивитися в кінотеатрах.
    Фільм засновано на біографічних подіях з життя Мустафи Джемілєва та змальовує події літа 1980-го року — після понад 300-денного голодування Мустафи, яке зробило його відомим на весь світ.
    https://suspilne.media/culture/967281-nemozliva-istoria-lubovi-u-biog...
    #кіно #анонс Неможлива історія любові: з 10 квітня біографічну драму «Киснева станція» можна подивитися в кінотеатрах. Фільм засновано на біографічних подіях з життя Мустафи Джемілєва та змальовує події літа 1980-го року — після понад 300-денного голодування Мустафи, яке зробило його відомим на весь світ. https://suspilne.media/culture/967281-nemozliva-istoria-lubovi-u-biograficnij-drami-kisneva-stancia-koli-divitisa-v-ukrainskih-kinoteatrah/
    Like
    1
    178переглядів
  • Національна Ліга Професійного Боксу України

    Лозан здобув перемогу на старті Гран-прі WBC 😍
    Global Theater Boulevard Riyadh City, Ер-Ріяд, Саудівська Аравія. В 1/16 фіналу Гран-прі WBC в суперлегкій вазі (до 63,5 кг) українець Данило Лозан (13-0, 8 КО) вирвав перемогу у Камронбека Ешматова (10-2, 7 КО) з Узбекістану.
    Обидва боксують в стійці шульги. Старт поєдинку Данило провалив – не зумів нічого противопоставити класному захисту Ешматова. Той надійно перехоплював усі атаки українця, непогано контратакував.
    Лозан не став вв’язуватися в тактичне протистояння. Почав діяти агресивніше, добавив в кількості ударів. В силовому боксі він виглядав упевненіше і швидко перехопив ініціативу. Шанси Ешматова майже зникли після того, як боксер з Узбекистану був оштрафований рефері за удари по потилиці.
    В 5-му раунді у Лозана були два моменти, щоб відправити суперника на канвас. Але той встояв і навіть протримався до фінального гонгу. Проте сил на те, щоб хоча б спробувати перехопити ініціативу, у Ешматова не залишилося.
    Рахунок суддів: 58-55, 59-54 и 59-54.
    🇺🇦🇺🇦🇺🇦 ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    #World_box @brovarysport #boxing #boxers #Ukrainian_boxing #Броварський_бокс #Brovary_boxing #Brovarysport
    34переглядів
  • #Постаті

    ЙОГО ІМ'Я ДОВГО ЗАМОВЧУВАЛИ

    11 лютого 1670 року в селі Жуки, що на Полтавщині, народився останній український козацько-старшинський літописець Самійло Величко, автор «Літопису Самійла Величка» - першого системного викладу історії української козацької держави.

    Батько Самійла - козак Василь Величко належав до першої сотні Полтавського полку, мав велику власну бібліотеку, що й послужило першою наукою для Самійла.

    Маючи такі грутновні знання, він вступає до Києво-Могилянської колегії. Тут він оволодів багатьма мовами, зокрема, латиною, німецькою, польською. Тож не випадково, що Іван Степанович Мазепа бере двадцятирічного Самійла собі в писарі-шифрувальники для особливих доручень. Отже, через руки Самійла Величка проходила чи не вся секретна військова кореспонденція.

    Самійло Величко брав участь у походах, зокрема, через Правобережну Україну з військом на допомогу полякам. У ті часи в столиці гетьманства Батурині були акредитовані посли п'яти держав: шведський, московський, кримський, волоський та мунтенський (молдовський). У Генеральному війську і в канцелярії Самійло Величко виконував особливі доручення та залучався до посольств гетьмана Мазепи.

    (Закінчення 12 лютого)

    З відривного календаря "Український народний календар" за 11 грудня.
    -----------

    #Постаті

    ЙОГО ІМ'Я ДОВГО ЗАМОВЧУВАЛИ

    (Закінчення. Початок 11 лютого)

    1708 року в Батурині Величка заарештували та ув'язнили як людину, наближену до Василя Кочубея.

    Сім років тюрми. Після звільнення Самійло оселився в Диканьці, де вчителював та займався літературною діяльністю. Пізніше перебрався в Жуки і саме там він створив свій «Літопис». Тоді він уже був майже сліпим, тож диктував свої роботи найманим писарчукам. Помер літописець на 59-му році життя, похований у рідних Жуках, проте могила його, на жаль, не збереглася.

    Власне, і саме ім'я літописця довго не було відоме широкому загалу і лише після здобуття незалежності в Україні почали належним чином ишановувати свого славного земляка В багатьох містах іменем Самійла Величка названо вулиці, а його праці цікавлять багатьох істориків.

    З відривного календаря "Український народний календар" за 12 грудня.
    -----------
    Like
    1
    100переглядів
  • Чудова дружня сімейка
    Чудова дружня сімейка
    Love
    Like
    5
    697переглядів 74Відтворень
  • 516переглядів
  • Haha
    1
    72переглядів
  • Like
    4
    717переглядів
  • #Цей_день_в_історії

    24 лютого, рано вранці, російські ракети впали на нашу землю. Так сусідня росія під надуманим приводом і використовуючи ганебні політичні маніпуляції розпочала свій кривавий терор проти України й українців як нації. Насправді нічого нового... Уже впродовж кількох століть росія поводиться як терорист.

    #Українська_мілітарна_поезія

    Марко Боєслав

    14.Χ.1942

    Присвячую Головному Командирові УПА, генералові Тарасові Чупринці

    Був наказ: До походу! До зброї -
    Україна розп'ята в вогнях!
    Кожна хата родила героїв,
    Месник руку могутню підняв.

    Був наказ, як гаряче залізо -
    І слова стали чином живим!
    Боротьба стала чести девізом -
    Месть горіла завзяттям грізним!

    Залунав у просторах так гордо
    Віщий гомін хоробрих боїв -
    Рознеслись стогромним акордом
    По світах ідеали Твої!

    Ще момент і Твій голос владарно,
    Загримить на руїнах Кремля,
    І напише колонам ударним
    Пісню слави розкута земля!

    З відривного календаря "Український народний календар" за 24 лютого.
    #Цей_день_в_історії 24 лютого, рано вранці, російські ракети впали на нашу землю. Так сусідня росія під надуманим приводом і використовуючи ганебні політичні маніпуляції розпочала свій кривавий терор проти України й українців як нації. Насправді нічого нового... Уже впродовж кількох століть росія поводиться як терорист. #Українська_мілітарна_поезія Марко Боєслав 14.Χ.1942 Присвячую Головному Командирові УПА, генералові Тарасові Чупринці Був наказ: До походу! До зброї - Україна розп'ята в вогнях! Кожна хата родила героїв, Месник руку могутню підняв. Був наказ, як гаряче залізо - І слова стали чином живим! Боротьба стала чести девізом - Месть горіла завзяттям грізним! Залунав у просторах так гордо Віщий гомін хоробрих боїв - Рознеслись стогромним акордом По світах ідеали Твої! Ще момент і Твій голос владарно, Загримить на руїнах Кремля, І напише колонам ударним Пісню слави розкута земля! З відривного календаря "Український народний календар" за 24 лютого.
    Like
    1
    524переглядів 1 Поширень