• #архів
    Бокораш взутий в "раки" перед сплавом
    Закарпаття, 1936 рік

    #архів Бокораш взутий в "раки" перед сплавом Закарпаття, 1936 рік
    Like
    2
    56переглядів
  • У 1982 році на радянській студії "Союзмультфільм" був створений відомий, мабуть, кожному мультик "Жив-був Пес".

    Та чи задавались ви питанням, як так вийшло, що попри російське виробництво, мультфільм наскрізь просякнутий українським духом - і не лише за сюжетом, піснями чи побутом?

    Сьогодні ми розповімо найцікавіші факти про історію створення "Жив-був Пес".

    🐶 Сірко

    В сюжет цього мультфільму лягла українська казка про собаку Сірка та його дружбу з вовком. Перше знайомство з цією казкою сталось у режисера Едуарда Назарова ще в дитинстві, коли книжку українською мовою подарував малому Едіку батько. Ця ж казка потрапила йому до рук знову через 30 років, коли Назаров працював художником-постановником на всесоюзній анімаційній студії "Союзмультфільм".
    До речі, перша назва мультфільму - "Собаче життя" не пройшла радянської цензури...

    🍉 Олешки

    Процес підготовки до зйомок був дуже серйозним і тривалим. Щоб створити замальовки одягу, домашнього начиння, посуду та інших важливих дрібниць, Назаров відправився в етнографічні музеї Львова, у тому числі бував і в знаменитому Пирогово під Києвом.

    Однак тим містом, яке подарувало незабутню атмосферу мультфільму стали Олешки - місто на Херсонщині, що наразі окуповане і зруйноване росіянами.
    А в 1970-ті роки Назаров часто гостював у свого армійського друга в Олешках, що тоді називались Цюрупинськом. За словами режисера, там ще можна було побачити і білі хати, накриті очеретом, і дівчат з парубками, які співали вечорами народних пісень…

    🎼 Пісні

    У мультфільмі звучать три українські народні пісні, однак в титрах до мультика ви не побачите жодної згадки про них. Сам Назаров також не уточнював, хто був виконавцем.

    Лише нещодавно мистецтвознавці знайшли записи тих самих пісень у фондах Українського радіо - реєстри до дисків підтвердили назви сіл, ансамблі яких записали ту чи іншу композицію - тож зараз ми можемо відновити справедливість:

    • Жартівливу "Та косив батько, косив я" виконує гурт "Яворина" із села Солониця.
    • Баладу "Ой там на горі" колектив "Горлиця" із Пулинців Лубенського району Полтавщини.
    • А петрівку "Ой до бору стежечка" співають учасниці фольклорного ансамблю Київської консерваторії, який пізніше отримав назву "Древо".

    🏆 Успіх

    Прем'єра мультфільму в 1982 році викликала справжній фурор. А через рік його оцінили і закордоном, стрічка отримала:
    • I місце на Міжнародному кінофестивалі казкових фільмів в Данії;
    • Спеціальний приз журі на Міжнародних днях анімаційного кіно в Аннесі (Франція).
    Із захватом сприйняли історію про українських Пса і Вовка в Польщі, Югославії і навіть Австралії.

    🌻 "Жив — був Пес" досі не втрачає своєї популярності ні у дітей, ні у дорослих.
    У 1991 році мультфільм було повністю дубльовано на аматорській студії звукозапису українською мовою, а в 2017 році було створено двоголосе закадрове озвучення на професійній студії «Так Треба Продакшн».
    У 1982 році на радянській студії "Союзмультфільм" був створений відомий, мабуть, кожному мультик "Жив-був Пес". Та чи задавались ви питанням, як так вийшло, що попри російське виробництво, мультфільм наскрізь просякнутий українським духом - і не лише за сюжетом, піснями чи побутом? Сьогодні ми розповімо найцікавіші факти про історію створення "Жив-був Пес". 🐶 Сірко В сюжет цього мультфільму лягла українська казка про собаку Сірка та його дружбу з вовком. Перше знайомство з цією казкою сталось у режисера Едуарда Назарова ще в дитинстві, коли книжку українською мовою подарував малому Едіку батько. Ця ж казка потрапила йому до рук знову через 30 років, коли Назаров працював художником-постановником на всесоюзній анімаційній студії "Союзмультфільм". До речі, перша назва мультфільму - "Собаче життя" не пройшла радянської цензури... 🍉 Олешки Процес підготовки до зйомок був дуже серйозним і тривалим. Щоб створити замальовки одягу, домашнього начиння, посуду та інших важливих дрібниць, Назаров відправився в етнографічні музеї Львова, у тому числі бував і в знаменитому Пирогово під Києвом. Однак тим містом, яке подарувало незабутню атмосферу мультфільму стали Олешки - місто на Херсонщині, що наразі окуповане і зруйноване росіянами. А в 1970-ті роки Назаров часто гостював у свого армійського друга в Олешках, що тоді називались Цюрупинськом. За словами режисера, там ще можна було побачити і білі хати, накриті очеретом, і дівчат з парубками, які співали вечорами народних пісень… 🎼 Пісні У мультфільмі звучать три українські народні пісні, однак в титрах до мультика ви не побачите жодної згадки про них. Сам Назаров також не уточнював, хто був виконавцем. Лише нещодавно мистецтвознавці знайшли записи тих самих пісень у фондах Українського радіо - реєстри до дисків підтвердили назви сіл, ансамблі яких записали ту чи іншу композицію - тож зараз ми можемо відновити справедливість: • Жартівливу "Та косив батько, косив я" виконує гурт "Яворина" із села Солониця. • Баладу "Ой там на горі" колектив "Горлиця" із Пулинців Лубенського району Полтавщини. • А петрівку "Ой до бору стежечка" співають учасниці фольклорного ансамблю Київської консерваторії, який пізніше отримав назву "Древо". 🏆 Успіх Прем'єра мультфільму в 1982 році викликала справжній фурор. А через рік його оцінили і закордоном, стрічка отримала: • I місце на Міжнародному кінофестивалі казкових фільмів в Данії; • Спеціальний приз журі на Міжнародних днях анімаційного кіно в Аннесі (Франція). Із захватом сприйняли історію про українських Пса і Вовка в Польщі, Югославії і навіть Австралії. 🌻 "Жив — був Пес" досі не втрачає своєї популярності ні у дітей, ні у дорослих. У 1991 році мультфільм було повністю дубльовано на аматорській студії звукозапису українською мовою, а в 2017 році було створено двоголосе закадрове озвучення на професійній студії «Так Треба Продакшн».
    23переглядів
  • Новенькі закладинки)
    Вони такі весняні🌷
    Новенькі закладинки) Вони такі весняні🌷
    Love
    Like
    5
    2коментарів 295переглядів 23Відтворень
  • 38переглядів
  • 56переглядів
  • #Скарбничка_мудрості

    ЛІНА КОСТЕНКО

    ✓ Час неосяжний, коли він категорія Вічності. А звичайний наш час, повсякденний, мигтить, мигтить, його завжди не вистачає. Він летить мов експрес, не встигнеш озирнутися, а ти вже вчорашній.

    ✓ На моїх очах зникає жінка. От я гляну на неї - вона прекрасна. Торкнуся до неї - вона магніт. Але втомлена жінка під вечір - це вже ступа. А коли вже задубіла в роздратуванні, то це вже ціла мегера.

    ✓ Жінка як музика. Її мож на любити, навіть не розуміючи.

    ✓ Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних ідіотів.

    ✓ Коли починається смерть культури, настає культура смерті.

    ✓ Поки у нас лопотіли про виклики часу, час таки нас викликав.

    ✓ Серце у колібрі майже втричі більше ніж шлунок. От би так у людей. Було б сердечне суспільство.

    ✓ Росія - це великий спрут. У всіх, до кого вона привалилася боком, мертвіє тіло нації.

    З відривного календаря «Український народний календар» за 19 березня.
    ----------------
    #Скарбничка_мудрості ЛІНА КОСТЕНКО ✓ Час неосяжний, коли він категорія Вічності. А звичайний наш час, повсякденний, мигтить, мигтить, його завжди не вистачає. Він летить мов експрес, не встигнеш озирнутися, а ти вже вчорашній. ✓ На моїх очах зникає жінка. От я гляну на неї - вона прекрасна. Торкнуся до неї - вона магніт. Але втомлена жінка під вечір - це вже ступа. А коли вже задубіла в роздратуванні, то це вже ціла мегера. ✓ Жінка як музика. Її мож на любити, навіть не розуміючи. ✓ Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних ідіотів. ✓ Коли починається смерть культури, настає культура смерті. ✓ Поки у нас лопотіли про виклики часу, час таки нас викликав. ✓ Серце у колібрі майже втричі більше ніж шлунок. От би так у людей. Було б сердечне суспільство. ✓ Росія - це великий спрут. У всіх, до кого вона привалилася боком, мертвіє тіло нації. З відривного календаря «Український народний календар» за 19 березня. ----------------
    Love
    1
    319переглядів 1 Поширень
  • 23переглядів
  • Друкування візиток Тернопіль за посиланням - https://oldorcs.com/services/business-card

    Створення євровізиток – це створення невеликої картки, яка містить контактну інформацію про людину чи компанію і є важливим інструментом для створення першого враження та для спілкування з потенційними клієнтами та партнерами.

    Зробити класичні візитки можна з паперу, або пластику. Вони можуть бути односторонніми чи двосторонніми і мати різні розміри та форми.

    Студія друку OLDORCS надає послуги друкування візитних карток, розробка квадратних візиток та багато інших послуг друку, дизайну та реклами.

    ☎️ Телефонуйте, або пишіть у Вайбер чи Телеграм 097 207 3030.

    ❗ І пам'ятайте, що хороший дизайн - це хороший бізнес!

    #тернопіль #oldorcs #україна #візитка #друквізиток #друк #поліграфія #друкарня #типографія #поліграфічніпослуги
    Друкування візиток Тернопіль за посиланням - https://oldorcs.com/services/business-card Створення євровізиток – це створення невеликої картки, яка містить контактну інформацію про людину чи компанію і є важливим інструментом для створення першого враження та для спілкування з потенційними клієнтами та партнерами. Зробити класичні візитки можна з паперу, або пластику. Вони можуть бути односторонніми чи двосторонніми і мати різні розміри та форми. Студія друку OLDORCS надає послуги друкування візитних карток, розробка квадратних візиток та багато інших послуг друку, дизайну та реклами. ☎️ Телефонуйте, або пишіть у Вайбер чи Телеграм 097 207 3030. ❗ І пам'ятайте, що хороший дизайн - це хороший бізнес! #тернопіль #oldorcs #україна #візитка #друквізиток #друк #поліграфія #друкарня #типографія #поліграфічніпослуги
    Like
    Love
    2
    1коментарів 1Kпереглядів 30Відтворень
  • Like
    Love
    5
    180переглядів
  • Like
    1
    709переглядів