• Митці України...💙💛 Федір Коновалюк (1890-1984) "Весна"🌞

    Федір Зотикович (Зотович) КОНОВАЛЮК (1890, с.Калівка, нині с. Ягідне Мурованокуриловецького р-ну Вінницької області - 1984, Київ) - український живописець і графік. Жив і працював у Києві.🎨
    Навчався в іконописній школі Києво-Печерської лаври (1903-1909) у І. Їжакевича, в Київському художньому училищі (1911-1915) у В. Менка і О. Мурашка, в Академії мистецтв (1915 - 1916) у В. Маковського, в Київському художньому інституті (1927 -1930) у Ф. Кричевського.🎨
    У 1911-1915 роках Коновалюк брав участь у розписах церков Києва та Катеринослава (тепер м.Дніпро). Працював як пейзажист, жанрист, розвивав традиції українських художників кінця ХІХ - початку ХХ століть.
    Митці України...💙💛 Федір Коновалюк (1890-1984) "Весна"🌞 Федір Зотикович (Зотович) КОНОВАЛЮК (1890, с.Калівка, нині с. Ягідне Мурованокуриловецького р-ну Вінницької області - 1984, Київ) - український живописець і графік. Жив і працював у Києві.🎨 Навчався в іконописній школі Києво-Печерської лаври (1903-1909) у І. Їжакевича, в Київському художньому училищі (1911-1915) у В. Менка і О. Мурашка, в Академії мистецтв (1915 - 1916) у В. Маковського, в Київському художньому інституті (1927 -1930) у Ф. Кричевського.🎨 У 1911-1915 роках Коновалюк брав участь у розписах церков Києва та Катеринослава (тепер м.Дніпро). Працював як пейзажист, жанрист, розвивав традиції українських художників кінця ХІХ - початку ХХ століть.
    689views
  • 🛡️ Одесу та область готують до кругової оборони

    Начальник ТРО "Південь" Денис Носіков повідомив, що в регіоні створюється масштабна система фортифікацій. Вона включає протитанкові рови, їжаки, мінно-вибухові загородження, пастки та приховані інженерні перешкоди. До робіт активно долучають місцевих жителів у рамках національного спротиву.

    "Я не можу детально розповісти про все, але це потужна та масштабна система. Просто так сюди ніхто не зайде - це буде неможливо"
    🛡️ Одесу та область готують до кругової оборони Начальник ТРО "Південь" Денис Носіков повідомив, що в регіоні створюється масштабна система фортифікацій. Вона включає протитанкові рови, їжаки, мінно-вибухові загородження, пастки та приховані інженерні перешкоди. До робіт активно долучають місцевих жителів у рамках національного спротиву. "Я не можу детально розповісти про все, але це потужна та масштабна система. Просто так сюди ніхто не зайде - це буде неможливо"
    249views 4Plays
  • ❗Збройні сили України протягом доби розгромuлu війська НАТО на навчаннях — пише The Wall Street Journal.

    Йдеться про вишкіл НАТО «Їжак-2025», який провели минулої весни в Естонії. На навчаннях, зокрема, проводили симуляції боїв із застосуванням великої кількості БпЛА.

    👉В одному зі сценаріїв бойова група з кількох тисяч солдатів, зокрема британська бригада та естонська дивізія, намагалася провести аtаку.

    😲Під час насtупу вони не врахували, що дрони зробили поле бою «прозорим». Бойова група НАТО «просто ходила всюди, не використовуючи жодного маскування, відкрито розміщуючи намети й бронетехніку». Усе це було ліквіdовано, - йдеться у статті.

    Сторона НАТО навіть не змогла виявити розрахунки українських операторів дронів.

    ❗Ці навчання шокували як самих військових, так і західних посадовців.

    А один із командирів, який спостерігав за результатами симуляції, підсумував коротко: «Ми приречені», - пише The Wall Street Journal.
    ❗Збройні сили України протягом доби розгромuлu війська НАТО на навчаннях — пише The Wall Street Journal. Йдеться про вишкіл НАТО «Їжак-2025», який провели минулої весни в Естонії. На навчаннях, зокрема, проводили симуляції боїв із застосуванням великої кількості БпЛА. 👉В одному зі сценаріїв бойова група з кількох тисяч солдатів, зокрема британська бригада та естонська дивізія, намагалася провести аtаку. 😲Під час насtупу вони не врахували, що дрони зробили поле бою «прозорим». Бойова група НАТО «просто ходила всюди, не використовуючи жодного маскування, відкрито розміщуючи намети й бронетехніку». Усе це було ліквіdовано, - йдеться у статті. Сторона НАТО навіть не змогла виявити розрахунки українських операторів дронів. ❗Ці навчання шокували як самих військових, так і західних посадовців. А один із командирів, який спостерігав за результатами симуляції, підсумував коротко: «Ми приречені», - пише The Wall Street Journal.
    562views
  • #мистецтво

    Наші класики. Український художник Олександр Мурашко.( 1875 -1919)
    " Зима" 1905.

    Його вітчим Олександр Іванович Мурашко був знаним іконописцем, майстром іконостасів та різьбярем по дереву, дядько Микола Мурашко – засновником малювальної школи у Києві (де отримали малярські навички М. Пимоненко, С.Костенко, І.Їжакевич, М.Жук, В.Сєров).
    Дитинство майбутного живописця пройшло спочатку в Борзні, згодом у Чернігові, де хлопець працював у майстерні вітчима, згодом – у Києві. Мурашко-старший отримав замовлення по облаштуванню Володимирського собору, відтак перевіз до Києва родину та майстерню. Він планував зробити із сина іконописця і не поділяв прагнення отримати освіту в Академії мистецтв. Зрештою, конфлікт спонукав Олександра Мурашка полишити домівку. Примирити батька з сином вдалося Миколі Мурашко та найближчим друзям. Юний художник отримав дозвіл вступити спочатку до малювальної школи, а згодом – до Санкт-Петербурзької Академії мистецтв (1896 – 1901).
    #мистецтво Наші класики. Український художник Олександр Мурашко.( 1875 -1919) " Зима" 1905. Його вітчим Олександр Іванович Мурашко був знаним іконописцем, майстром іконостасів та різьбярем по дереву, дядько Микола Мурашко – засновником малювальної школи у Києві (де отримали малярські навички М. Пимоненко, С.Костенко, І.Їжакевич, М.Жук, В.Сєров). Дитинство майбутного живописця пройшло спочатку в Борзні, згодом у Чернігові, де хлопець працював у майстерні вітчима, згодом – у Києві. Мурашко-старший отримав замовлення по облаштуванню Володимирського собору, відтак перевіз до Києва родину та майстерню. Він планував зробити із сина іконописця і не поділяв прагнення отримати освіту в Академії мистецтв. Зрештою, конфлікт спонукав Олександра Мурашка полишити домівку. Примирити батька з сином вдалося Миколі Мурашко та найближчим друзям. Юний художник отримав дозвіл вступити спочатку до малювальної школи, а згодом – до Санкт-Петербурзької Академії мистецтв (1896 – 1901).
    1
    425views
  • Картинки з минулого...🎨 Іван Їжакевич (1864-1962). "Аскольдова могила", 1913р.
    Картинки з минулого...🎨 Іван Їжакевич (1864-1962). "Аскольдова могила", 1913р.
    171views
  • #їжак #квіти
    #їжак #квіти
    274views
  • Не проїхав і 10 км": в армії РФ скаржаться на танки-їжаки, які передчасно виходять із ладу. Фото



    Дар'я Дурова

    War

    9.11.2025 01:33

    2 хвилини

    23,5 т.
    Занадто громіздкі захисні й маскувальні конструкції, як на російських танках-їжаках Т-80БВМ і Т-72Б3М, негативно впливають на машини. Окупанти скаржаться, що гігантські надбудови ламають їхню військову техніку.

    На це звернув увагу портал Defense Express. Він посилається на інтерв'ю одного з російських інформаційних ресурсів, у якому загарбник розповів про ненадійність танків-їжаків.

    Танкіст ЗС РФ переконався в цьому на власному досвіді. Він розповів, що надмірний "їжачий" або ж "мангальний" захист не завжди доцільний, адже може важити занадто багато.

    Якщо ходова такі навантаження витримує, то трансмісія – ні. "В іншій роті зробили "цар-мангал" із тросів – так він і 10 км не проїхав, як відмовила одна бортова... Навантаження дуже велике на вузли, і вони реально в рази швидше виходять із ладу", – відзначає ворог.

    Водночас якщо робити такі конструкції від башти, а не від корпусу, то це негативно впливає вже на роботу башти танка.висновок що ЗСУ правильно робе
    Не проїхав і 10 км": в армії РФ скаржаться на танки-їжаки, які передчасно виходять із ладу. Фото  Дар'я Дурова War 9.11.2025 01:33 2 хвилини 23,5 т. Занадто громіздкі захисні й маскувальні конструкції, як на російських танках-їжаках Т-80БВМ і Т-72Б3М, негативно впливають на машини. Окупанти скаржаться, що гігантські надбудови ламають їхню військову техніку. На це звернув увагу портал Defense Express. Він посилається на інтерв'ю одного з російських інформаційних ресурсів, у якому загарбник розповів про ненадійність танків-їжаків. Танкіст ЗС РФ переконався в цьому на власному досвіді. Він розповів, що надмірний "їжачий" або ж "мангальний" захист не завжди доцільний, адже може важити занадто багато. Якщо ходова такі навантаження витримує, то трансмісія – ні. "В іншій роті зробили "цар-мангал" із тросів – так він і 10 км не проїхав, як відмовила одна бортова... Навантаження дуже велике на вузли, і вони реально в рази швидше виходять із ладу", – відзначає ворог. Водночас якщо робити такі конструкції від башти, а не від корпусу, то це негативно впливає вже на роботу башти танка.висновок що ЗСУ правильно робе
    1Kviews
  • Тамую подих. Жовтень править світом.
    У літо бабине вплітає кольори.
    Так пахне чаєм з чебрецевим квітом
    у тихі передзимні вечори...
    Моя пора. Моя любов одвічна.
    Ці павутинки, що летять до Бога.
    Оця пастель із золота, магічна
    і купа листя, що прибилось до порога...
    І шурхіт трав. І пізні чорнобривці.
    І тихий сум каштанів під ногами.
    Ці їжаки, мов яблучні мисливці,
    що цуплять осінь. І жоржини мами...
    Усе моє. І Жовтень кароокий.
    Сумні дощі із божої ряднини.
    І навіть кіт, рудий та одинокий,
    що носа тре і мріє про родину...
    Ця пектораль вишневих падолистів,
    малих шпаків останні переспіви.
    І куці хмари, білі та імлисті,
    що чешуть ранкам посивілі гриви...
    Тамую подих.
    Жовтень править світом...

    🍁🍂🍁Людмила Галінська
    Тамую подих. Жовтень править світом. У літо бабине вплітає кольори. Так пахне чаєм з чебрецевим квітом у тихі передзимні вечори... Моя пора. Моя любов одвічна. Ці павутинки, що летять до Бога. Оця пастель із золота, магічна і купа листя, що прибилось до порога... І шурхіт трав. І пізні чорнобривці. І тихий сум каштанів під ногами. Ці їжаки, мов яблучні мисливці, що цуплять осінь. І жоржини мами... Усе моє. І Жовтень кароокий. Сумні дощі із божої ряднини. І навіть кіт, рудий та одинокий, що носа тре і мріє про родину... Ця пектораль вишневих падолистів, малих шпаків останні переспіви. І куці хмари, білі та імлисті, що чешуть ранкам посивілі гриви... Тамую подих. Жовтень править світом... 🍁🍂🍁Людмила Галінська
    838views
  • #поезія

    Вчора літо... нині осінь...
    Завтра сніг вже полетить.
    Білочка грибочки носить:
    – Де ж би всіх їх посушить?

    Розкладає сироїжки
    На пеньочки лісові.
    У дуплі уже горішки,
    Шишечки ще на сосні.

    Жолудів цілу торбинку
    Назбирала з білченям,
    Заглядала під ялинку:
    – Ох, грибочків скільки там!

    І здорові, і міцненькі
    Чарівні боровики.
    А які ж вони смачненькі! –
    Це підтвердять їжаки.

    Незабаром завітає
    Чарівниченька зима.
    Гриби білка повиймає,
    Бо ж збирала недарма.

    Оксана Козак
    #поезія Вчора літо... нині осінь... Завтра сніг вже полетить. Білочка грибочки носить: – Де ж би всіх їх посушить? Розкладає сироїжки На пеньочки лісові. У дуплі уже горішки, Шишечки ще на сосні. Жолудів цілу торбинку Назбирала з білченям, Заглядала під ялинку: – Ох, грибочків скільки там! І здорові, і міцненькі Чарівні боровики. А які ж вони смачненькі! – Це підтвердять їжаки. Незабаром завітає Чарівниченька зима. Гриби білка повиймає, Бо ж збирала недарма. Оксана Козак
    2
    430views
  • #поезія
    Тамую подих. Жовтень править світом.
    У літо бабине вплітає кольори.
    Так пахне чаєм з чебрецевим квітом
    у тихі передзимні вечори...
    Моя пора. Моя любов одвічна.
    Ці павутинки, що летять до Бога.
    Оця пастель із золота, магічна
    і купа листя, що прибилось до порога...
    І шурхіт трав. І пізні чорнобривці.
    І тихий сум каштанів під ногами.
    Ці їжаки, мов яблучні мисливці,
    що цуплять осінь. І жоржини мами...
    Усе моє. І Жовтень кароокий.
    Сумні дощі із божої ряднини.
    І навіть кіт, рудий та одинокий,
    що носа тре і мріє про родину...
    Ця пектораль вишневих падолистів,
    малих шпаків останні переспіви.
    І куці хмари, білі та імлисті,
    що чешуть ранкам посивілі гриви...

    Тамую подих.
    Жовтень править світом...

    Людмила Галінська
    #поезія Тамую подих. Жовтень править світом. У літо бабине вплітає кольори. Так пахне чаєм з чебрецевим квітом у тихі передзимні вечори... Моя пора. Моя любов одвічна. Ці павутинки, що летять до Бога. Оця пастель із золота, магічна і купа листя, що прибилось до порога... І шурхіт трав. І пізні чорнобривці. І тихий сум каштанів під ногами. Ці їжаки, мов яблучні мисливці, що цуплять осінь. І жоржини мами... Усе моє. І Жовтень кароокий. Сумні дощі із божої ряднини. І навіть кіт, рудий та одинокий, що носа тре і мріє про родину... Ця пектораль вишневих падолистів, малих шпаків останні переспіви. І куці хмари, білі та імлисті, що чешуть ранкам посивілі гриви... Тамую подих. Жовтень править світом... Людмила Галінська
    1
    718views
More Results