Літературний флюгер
Літературний флюгер
Літературний флюгер

Літературний флюгер

@lit_fluger

  • Сара Маас поділилася неймовірною новиною! 💚💃🏻

    Перша чернетка наступної книжки із серії «Двір шипів і троянд» написана!

    За 8 годин від публікації цю новину лайкнули майже 500 тисяч книголюбок і книголюбів 😍😍😍

    Чи означає це, що книжка вийде вже до кінця цього року? Може, це знак, що треба перечитати всі попередні частини і закохати в серію всіх своїх знайомих?

    Сара Маас поділилася неймовірною новиною! 💚💃🏻 Перша чернетка наступної книжки із серії «Двір шипів і троянд» написана! За 8 годин від публікації цю новину лайкнули майже 500 тисяч книголюбок і книголюбів 😍😍😍 Чи означає це, що книжка вийде вже до кінця цього року? Може, це знак, що треба перечитати всі попередні частини і закохати в серію всіх своїх знайомих?
    Like
    1
    100переглядів
  • У Польщі заснували новий літературний фестиваль «Місто з рікою», що фокусується на українсько-польському діалозі. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій (МКСК).
    Вперше фестиваль відбудеться у прикордонному польському місті Перемишль протягом 14-17 серпня 2025 року.


    У МКСК зазначили, що подія має на меті об’єднати українську та польську культури через літературу, «символічно використовуючи річку Сян як міст між людьми, досвідами й поглядами».


    «Провідна ідея фестивалю — кордон у всіх сенсах цього слова. Це місце зіткнення, переходу, краю, місце, яке є транзитом. Кордон дає нам багато різних можливостей. Тож під час фестивалю ми хочемо подумати про те, як ідентичність, пов’язана з кордоном, впливає на нас», — зазначила директорка фестивалю та членкиня правління Об’єднання українців у Польщі Катерина Комар-Мацинська.


    У програмі фестивалю заплановані концерти, вистави, екскурсії, а також події з українськими та польськими письменниками та діячами культури.

    https://chytomo.com/u-polshchi-zasnuvaly-novyj-ukrainsko-polskyj-lite...
    У Польщі заснували новий літературний фестиваль «Місто з рікою», що фокусується на українсько-польському діалозі. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій (МКСК). Вперше фестиваль відбудеться у прикордонному польському місті Перемишль протягом 14-17 серпня 2025 року. У МКСК зазначили, що подія має на меті об’єднати українську та польську культури через літературу, «символічно використовуючи річку Сян як міст між людьми, досвідами й поглядами». «Провідна ідея фестивалю — кордон у всіх сенсах цього слова. Це місце зіткнення, переходу, краю, місце, яке є транзитом. Кордон дає нам багато різних можливостей. Тож під час фестивалю ми хочемо подумати про те, як ідентичність, пов’язана з кордоном, впливає на нас», — зазначила директорка фестивалю та членкиня правління Об’єднання українців у Польщі Катерина Комар-Мацинська. У програмі фестивалю заплановані концерти, вистави, екскурсії, а також події з українськими та польськими письменниками та діячами культури. https://chytomo.com/u-polshchi-zasnuvaly-novyj-ukrainsko-polskyj-literaturnyj-festyval/
    CHYTOMO.COM
    У Польщі заснували новий українсько-польський літературний фестиваль
    У Польщі заснували новий літературний фестиваль «Місто з рікою», що фокусується на українсько-польському діалозі.
    215переглядів
  • 💭 Джейн Остін, мабуть, таки мала машину часу - інакше як пояснити, що її мудрощі про людську природу досі б’ють у саме серце, мов безжальний мем у соцмережах? Здається, вона знала, що ми через двісті років так само будемо плутатися в стосунках, ненавидіти і водночас обожнювати людей навколо і мудрувати, як же вціліти в цьому хаосі.

    Тож, якщо хочеш лайфхак від тієї, хто розуміє іронію життя краще за будь-який гід по виживанню - з книги «Гордість і упередження» чекають на тебе. Читай і не забувай -200 років досвіду ніколи не буває зайвими.

    https://lux.fm/citati-yaki-zroblyat-tebe-fanatom-knigi-gordist-i-uper...
    💭 Джейн Остін, мабуть, таки мала машину часу - інакше як пояснити, що її мудрощі про людську природу досі б’ють у саме серце, мов безжальний мем у соцмережах? Здається, вона знала, що ми через двісті років так само будемо плутатися в стосунках, ненавидіти і водночас обожнювати людей навколо і мудрувати, як же вціліти в цьому хаосі. Тож, якщо хочеш лайфхак від тієї, хто розуміє іронію життя краще за будь-який гід по виживанню - з книги «Гордість і упередження» чекають на тебе. Читай і не забувай -200 років досвіду ніколи не буває зайвими. https://lux.fm/citati-yaki-zroblyat-tebe-fanatom-knigi-gordist-i-uperedzhennya_n188178
    LUX.FM
    Цитати, які зроблять тебе фанатом книги "Гордість і упередження"
    Автор статті не несе відповідальності за зріст очікувань від романтичних стосунків після прочитання класичної літератури.
    Like
    Love
    4
    2коментарів 257переглядів
  • 💭 Часом комплімент звучить гірше за критику - "ти так гарно виглядаєш для свого віку" або "ні нічого, ти теж симпатичний". Навіть коли ви хочете підтримати людину, слова можуть зачепити, образити чи викликати неприємний посмак.

    Комплімент - це соціальна валюта, але тільки якщо ним не намагаються заплатити за почуття переваги, жалість чи приховану критику.

    Проблема не в самих словах, а в підтексті, тоні або порівнянні, яке ставить людину в незручне становище.

    🤐"Ти гарна... для свого віку"
    ⁉️Що не так: це ніби сказати "Ви не встигли розвалитися повністю".
    ✅Як краще: "Ти чудово виглядаєш", без уточнень. І крапка.

    🤐"Ти схудла - тепер така красива!"
    ⁉️Що чує людина: "До цього ти була негарною".
    ✅Як краще: "Тобі дуже пасує ця сукня", або "Ти світишся сьогодні".

    🤐"Ти не така, як інші жінки/чоловіки"
    ⁉️Це може звучати як приниження інших, а значить - знецінення самої людини.
    ✅Як краще: "Ти маєш дуже особливу енергетику/погляд/манеру".

    🤐"Для мами/трьох дітей ти добре виглядаєш"
    ⁉️Це не комплімент. Це ярлик.
    ✅Як краще: "Ти дуже стильна і впевнена в собі" - і це буде правдою.

    🤐"Ти мені подобаєшся, бо не носиш макіяж"/"тобі без макіяжу навіть краще".
    ⁉️І знову - знецінення інших жінок або спроба похвали через виключення.
    ✅Як краще: "Ти така природна й відкрита - це вражає".

    Слова мають силу, особливо ті, що йдуть від серця. Тож враховуйте це і правильно користуйтесь 🩷

    #слова #порада #спілкування
    Like
    Love
    3
    171переглядів
  • 🌞Літо - ідеальний час, щоб втекти від рутини у книжкові світи: іноді затишні, іноді захопливі, а інколи - несподівано глибокі.

    📝Yakaboo зібрали 5 сучасних романів, які стануть ідеальними супутниками для відпустки чи тихого вечора вдома.

    У нашій добірці - скандинавські міфи, психологічний трилер, космічна експедиція, історії кохання й зцілення. Вибирайте свій книжковий світ - або занурюйтесь у всі відразу.

    https://lite.rbc.ua/rus/news/litni-romani-5-knizhok-shchob-vtekti-ins...
    🌞Літо - ідеальний час, щоб втекти від рутини у книжкові світи: іноді затишні, іноді захопливі, а інколи - несподівано глибокі. 📝Yakaboo зібрали 5 сучасних романів, які стануть ідеальними супутниками для відпустки чи тихого вечора вдома. У нашій добірці - скандинавські міфи, психологічний трилер, космічна експедиція, історії кохання й зцілення. Вибирайте свій книжковий світ - або занурюйтесь у всі відразу. https://lite.rbc.ua/rus/news/litni-romani-5-knizhok-shchob-vtekti-inshi-1751297444.html
    LITE.RBC.UA
    Літні романи: 5 книжок, щоб втекти в інші світи
    Подробиці читайте на сайті
    Like
    2
    302переглядів
  • Книжка загиблої української письменниці та громадської діячки Вікторії Амеліної «Дивлячись на жінок, що дивляться на війну» перемогла у премії The Orwell Prize в номінації Political Writing.
    Оголошення переможця відбулось під час урочистої церемонії у Лондоні 25 червня 2025 року, у день народження Джорджа Орвелла.


    Нагороду Амеліної, а саме 3 тисячі фунтів, отримав її чоловік — Олександр Амелін. Він зазначив, що всі кошти з призового фонду будуть спрямовані на підтримку фестивалю, який започаткувала Амеліна у 2021 році — Нью-Йоркського літературного фестивалю.


    «Амеліна привносить у свою розповідь гостроту журналістки та майстерність природженої письменниці, що робить її справжньою спадкоємицею Джорджа Орвелла», — зазначила голова журі Кім Даррок під час церемонії нагородження.


    Книжка Вікторії Амеліної Looking at Women Looking at War містить низку розповідей про українських жінок, які залучені в боротьбу з російськими окупантами або допомагають її вести.

    https://chytomo.com/knyzhka-viktorii-amelinoi-stala-lavreatkoiu-premii...
    Книжка загиблої української письменниці та громадської діячки Вікторії Амеліної «Дивлячись на жінок, що дивляться на війну» перемогла у премії The Orwell Prize в номінації Political Writing. Оголошення переможця відбулось під час урочистої церемонії у Лондоні 25 червня 2025 року, у день народження Джорджа Орвелла. Нагороду Амеліної, а саме 3 тисячі фунтів, отримав її чоловік — Олександр Амелін. Він зазначив, що всі кошти з призового фонду будуть спрямовані на підтримку фестивалю, який започаткувала Амеліна у 2021 році — Нью-Йоркського літературного фестивалю. «Амеліна привносить у свою розповідь гостроту журналістки та майстерність природженої письменниці, що робить її справжньою спадкоємицею Джорджа Орвелла», — зазначила голова журі Кім Даррок під час церемонії нагородження. Книжка Вікторії Амеліної Looking at Women Looking at War містить низку розповідей про українських жінок, які залучені в боротьбу з російськими окупантами або допомагають її вести. https://chytomo.com/knyzhka-viktorii-amelinoi-stala-lavreatkoiu-premii-dzhordzha-orvella/
    CHYTOMO.COM
    Книжка Вікторії Амеліної перемогла у премії Джорджа Орвелла
    Книжка загиблої української письменниці Вікторії Амеліної стала лавреаткою премії The Orwell Prize в номінації Political Writing.
    Like
    Love
    3
    371переглядів
  • Читомо запускає освітню програму для молодих журналістів і критиків — Інтенсив із книжкової журналістики і літкритики. Проєкт реалізують за підтримки Британської Ради в Україні та у партнерстві з Litosvita.

    В межах інтенсиву заплановані серії воркшопів із українськими та британськими експертами, а також менторський супровід.

    Упродовж навчання учасники створюватимуть власні матеріали про українську культуру та літературу для вітчизняної та міжнародної авдиторії.

    Інтенсив відбудеться в онлайн-форматі на платформі Litosvita.

    Учасникам програма дасть змогу здобути практичні знання про те, як комунікувати про актуальні літературні та книговидавничі процеси в Україні, особливо для закордонної авдиторії. Вони також ознайомляться зі специфікою культурної журналістики у Великій Британії, її форматами, жанрами та фреймворками, а також дізнаються, як створювати тексти для іноземної аудиторії.

    https://chytomo.com/v-ukraini-startuie-intensyv-iz-knyzhkovoi-zhurnal...
    Читомо запускає освітню програму для молодих журналістів і критиків — Інтенсив із книжкової журналістики і літкритики. Проєкт реалізують за підтримки Британської Ради в Україні та у партнерстві з Litosvita. В межах інтенсиву заплановані серії воркшопів із українськими та британськими експертами, а також менторський супровід. Упродовж навчання учасники створюватимуть власні матеріали про українську культуру та літературу для вітчизняної та міжнародної авдиторії. Інтенсив відбудеться в онлайн-форматі на платформі Litosvita. Учасникам програма дасть змогу здобути практичні знання про те, як комунікувати про актуальні літературні та книговидавничі процеси в Україні, особливо для закордонної авдиторії. Вони також ознайомляться зі специфікою культурної журналістики у Великій Британії, її форматами, жанрами та фреймворками, а також дізнаються, як створювати тексти для іноземної аудиторії. https://chytomo.com/v-ukraini-startuie-intensyv-iz-knyzhkovoi-zhurnalistyky-ta-literaturnoi-krytyky-dlia-pochatkivtsiv/
    CHYTOMO.COM
    В Україні стартує інтенсив із книжкової журналістики та літературної критики для початківців
    Читомо запускає освітню програму для молодих журналістів і критиків — Інтенсив із книжкової журналістики і літкритики.
    Like
    2
    297переглядів
  • 🌞Пам'ятаєш той момент, коли ти вирішив кардинально змінити життя? Купили абонемент у спортзал, записалися на курси іспанської, поклялася читати по книзі на тиждень і медитувати щоранку? А потім через місяць виявилося, що єдина нова звичка, яку ти засвоїла, – це почуття провини за невиконані обіцянки собі. Клір не обіцяє миттєвих трансформацій. Натомість він пропонує щось набагато страшніше для нашого покоління миттєвого задоволення: терпіння. "Маленькі зміни часто здаються незначними, поки ви не перетнете критичний поріг" – пише він, і це звучить як погроза для всіх фанатів швидких результатів.

    Тож ловіть добірку мотиваційних цитат з його відомого бестселера "Атомні звички".

    📝Звички – це складні відсотки самовдосконалення. Поліпшення на 1% щодня дає значні результати в довгостроковій перспективі.
    🙌🏻Якщо ви хочете кращих результатів, забудьте про постановку цілей. Зосередьтеся на системах.
    📝Найбільша загроза успіху – не невдача, а нудьга. Ми втомлюємося від звичок, тому що вони перестають нас захоплювати.
    🙌🏻Кінцева форма внутрішньої мотивації – коли звичка стає частиною вашої ідентичності.
    📝Найефективніший спосіб змінити свої звички – зосередитися не на тому, що ви хочете досягти, а на тому, ким ви хочете стати.
    🙌🏻Маленькі зміни часто здаються незначними, поки ви не перетнете критичний поріг. Найпотужніші результати будь-якого процесу відбуваються з часом.
    📝Успіх – це продукт щоденних звичок, а не разових трансформацій.
    🙌🏻Чим більше ви повторюєте поведінку, тим більше мозок її автоматизує.
    📝Звички – це інструменти, які допомагають вам реалізувати свій потенціал.
    🙌🏻Зміни не вимагають досконалості, вони вимагають послідовності.

    #мотивація #порада
    Like
    2
    197переглядів
  • Польський письменник-фантаст Анджей Сапковський анонсував, що напише ще одну книжку про відьмака Ґеральта з Рівії, та зазначив, що розуміє, чому Джордж Мартін не дописує свій роман.

    Автор "Відьмака" Анджей Сапковський відвідав книжковий фестиваль в Ополе, Польща, та провів панельну дискусію. На ній письменник обговорював написання книжок і творчу свободу в адаптаціях.

    Його остання на сьогодні книжка "Роздоріжжя круків", або "Перехрестя воронів", — сьомий роман і дев'ята частина серії "Відьмак" — вийшла в Польщі 29 листопада 2024 року. У вересні цього року роман вийде в перекладі в 19 країнах світу. Попри це письменник оголосив, що напише ще книжки про відьмака.

    "Якщо хтось з аудиторії поставить таке запитання, я скажу вам одразу: я напишу щось ще. Розслабтеся. Не потрібно боятися. І на відміну від Джорджа Мартіна, якого, до речі, я знаю особисто, коли я кажу, що щось напишу, я це зроблю", — зазначив Сапковський на початку панельної дискусії.

    Його коментар стосувався ситуації з книжкою Джорджа Мартіна "Вітри зими", яку американський фантаст пише уже 13 років і не може завершити. Сапковський зізнався, що він розуміє, чому Мартін не закінчує свої романи.

    "Між нами, я його повністю розумію. Бо якби хтось зробив зі мною такий трюк, знявши серіал за мотивами моїх книжок, а потім, випередивши те, що я мав намір написати, я б також задумався, чи є сенс писати далі, якщо це вже зроблено - чи не так? Немає сенсу. Приємно, коли твій твір адаптують, це чортове право автора, але адаптувати те, чого ще не існує, екстраполювати таким чином? Це просто непристойно", — додав письменник.
    Польський письменник-фантаст Анджей Сапковський анонсував, що напише ще одну книжку про відьмака Ґеральта з Рівії, та зазначив, що розуміє, чому Джордж Мартін не дописує свій роман. Автор "Відьмака" Анджей Сапковський відвідав книжковий фестиваль в Ополе, Польща, та провів панельну дискусію. На ній письменник обговорював написання книжок і творчу свободу в адаптаціях. Його остання на сьогодні книжка "Роздоріжжя круків", або "Перехрестя воронів", — сьомий роман і дев'ята частина серії "Відьмак" — вийшла в Польщі 29 листопада 2024 року. У вересні цього року роман вийде в перекладі в 19 країнах світу. Попри це письменник оголосив, що напише ще книжки про відьмака. "Якщо хтось з аудиторії поставить таке запитання, я скажу вам одразу: я напишу щось ще. Розслабтеся. Не потрібно боятися. І на відміну від Джорджа Мартіна, якого, до речі, я знаю особисто, коли я кажу, що щось напишу, я це зроблю", — зазначив Сапковський на початку панельної дискусії. Його коментар стосувався ситуації з книжкою Джорджа Мартіна "Вітри зими", яку американський фантаст пише уже 13 років і не може завершити. Сапковський зізнався, що він розуміє, чому Мартін не закінчує свої романи. "Між нами, я його повністю розумію. Бо якби хтось зробив зі мною такий трюк, знявши серіал за мотивами моїх книжок, а потім, випередивши те, що я мав намір написати, я б також задумався, чи є сенс писати далі, якщо це вже зроблено - чи не так? Немає сенсу. Приємно, коли твій твір адаптують, це чортове право автора, але адаптувати те, чого ще не існує, екстраполювати таким чином? Це просто непристойно", — додав письменник.
    Like
    3
    426переглядів
  • У Києві відбулася презентація збірки "Поезія заради миру". Про це повідомили у ЛОДА.

    У виданні зібрано 30 творів українських дітей, яких війна застала вдома, у школах і на дитячих майданчиках. Їхні вірші — про страх і втрату, розлуку з рідними та проживання дитинства під звуки сирени замість шкільного дзвоника.

    До збірки потрапила поезія і 15-річної львів'янки Анни. Дівчинка роздумує про справжню цінність миру та його вагу в часи воєнних дій. Авторка наголошує: мир — це базова людська потреба.

    🕯️ Мир — це слово цінне, коли його немає
    Таке справжнє, таке світле

    https://varta1.com.ua/news/virsh-15-richnoyi-lvivianky-uviyshov-do-mi...
    У Києві відбулася презентація збірки "Поезія заради миру". Про це повідомили у ЛОДА. У виданні зібрано 30 творів українських дітей, яких війна застала вдома, у школах і на дитячих майданчиках. Їхні вірші — про страх і втрату, розлуку з рідними та проживання дитинства під звуки сирени замість шкільного дзвоника. До збірки потрапила поезія і 15-річної львів'янки Анни. Дівчинка роздумує про справжню цінність миру та його вагу в часи воєнних дій. Авторка наголошує: мир — це базова людська потреба. 🕯️ Мир — це слово цінне, коли його немає Таке справжнє, таке світле https://varta1.com.ua/news/virsh-15-richnoyi-lvivianky-uviyshov-do-miznarodnoyi-zbirky-poeziyi-iunisef_396633.html
    VARTA1.COM.UA
    Вірш 15-річної львів'янки увійшов до міжнародної збірки поезії ЮНІСЕФ
    Це вірші, написаних українськими дітьми та підлітками на тлі повномасштабної війни.
    Love
    Like
    4
    385переглядів
Більше дописів