• https://youtube.com/shorts/SYluaXRqPg4?si=0lQSwISfGcuvx3dt
    https://youtube.com/shorts/SYluaXRqPg4?si=0lQSwISfGcuvx3dt
    Like
    1
    173переглядів
  • Трьом представникам броварського параспорту призначено Президентські стипендії
    Відповідно до Указу Президента України №184/2025 «Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів» від 25.03.2025 видатним спортсменам із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерам призначено стипендії.
    Серед них і три представника Броварської громади
    • Даниліна Людмила – срібна призерка ХVІІ літніх Паралімпійських ігор 2024 року з пара легкої атлетики
    • Яременко Ілля – срібноий призер ХVІІ літніх Паралімпійських ігор 2024 року з пара плавання;
    • Стельмах Сергій – тренер срібної призерки ХVІІ літніх Паралімпійських ігор 2024 року з пара легкої атлетики Даниліної Людмили
    Вітаємо та бажаємо нових успіхів!
    ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    #world_sport #спорт #Український_спорт @Brovarysport @sports #україна_краща #спорт_sports #brovarysport #нація_переможців #паралімпійськийспорт
    99переглядів
  • https://youtube.com/shorts/pxWsArO_0BA?si=X-Rg58aqQJoYFq5G
    https://youtube.com/shorts/pxWsArO_0BA?si=X-Rg58aqQJoYFq5G
    68переглядів
  • #поезія
    Якщо болить твоя душа
    І плакати немає змоги.
    То не сумуй, не кіпішуй,
    Проси у Бога допомоги.

    Як відвернулися усі
    І опустились в тебе руки.
    Смирення в Господа проси,
    Не заганяй себе в розлуки.

    І коли виходу нема,
    І рішення прийнять не в змозі.
    І кругом знову голова,
    Молися Господу в дорозі.

    Якщо немає куди йти
    Й дороги всі твої закриті.
    Нікого в цьому не вини,
    В душі із Богом треба жити.

    І як ідеш ти не туди
    То зупинись, і посміхнися.
    І путь свій знову віднайди,
    І жити з вірою навчися.

    Галина Войтенко

    #поезія Якщо болить твоя душа І плакати немає змоги. То не сумуй, не кіпішуй, Проси у Бога допомоги. Як відвернулися усі І опустились в тебе руки. Смирення в Господа проси, Не заганяй себе в розлуки. І коли виходу нема, І рішення прийнять не в змозі. І кругом знову голова, Молися Господу в дорозі. Якщо немає куди йти Й дороги всі твої закриті. Нікого в цьому не вини, В душі із Богом треба жити. І як ідеш ти не туди То зупинись, і посміхнися. І путь свій знову віднайди, І жити з вірою навчися. Галина Войтенко
    Like
    Love
    4
    100переглядів
  • 🇪🇺 Європа інвестуватиме в оборонний сектор України
    ЄС планує збільшити інвестиції в український ОПК замість прямих поставок зброї. За словами посла ЄС Катаріни Матернової, такий підхід дешевший, швидший та скорочує логістичні витрати.
    Нова стратегія також сприятиме розвитку української економіки.
    #Новини_звідусіль #Новини_news #world_news #interesting_news @interesting_news @news @world_news #news #news_from_around_the_world
    🇪🇺 Європа інвестуватиме в оборонний сектор України ЄС планує збільшити інвестиції в український ОПК замість прямих поставок зброї. За словами посла ЄС Катаріни Матернової, такий підхід дешевший, швидший та скорочує логістичні витрати. Нова стратегія також сприятиме розвитку української економіки. #Новини_звідусіль #Новини_news #world_news #interesting_news @interesting_news @news @world_news #news #news_from_around_the_world
    288переглядів
  • #new #ukrainian_music
    #що_послухати #для_настрою
    https://youtu.be/eYVgR6hrj3I
    #new #ukrainian_music #що_послухати #для_настрою https://youtu.be/eYVgR6hrj3I
    Like
    1
    173переглядів
  • УКРАЇНА БУЛА ! Є І БУДЕ !

    ТРИПІЛЬЦІ...

    Феноменальність Української культури породжувалась і формувалась найбільшою мірою просторово-географічним та історичним чинниками. І це тісно пов’язано з нинішніми реаліями становлення Незалежної України, формування її матеріальних, духовних, моральних цінностей. Географічний, історичний та мовний чинники – найдавніші в історії людства, ще з доісторичних епох, з часів унікальної трипільської цивілізації.

    У пізньої трипільський період значно розширилася територія, заселена трипільцями: на землі східної Волині, сточища річок Случі й Горині, обидва береги Київського Придніпров'я та степи північно-західного Причорномор'я, де трипільці стикалися з носіями інших культур. Просування степовиків у Побужжя спричинило відділення софіївських пам'яток в окрему після трипільську так звану «Софіївську культуру» що згодом частково поширилася на Волинь.

    В період Пізньої трипільського поселення трипільці винайшли ткацький верстат. І це після винаходу колеса, гончарного колеса та виробів з міді залишило відчутний слід у подальшому розвитку краян-аріїв.На відміну від арктичних і північно-східних сусідів (предків сучасних угрофінських народів), котрі як одяг використовували шкури тварин, трипільці-арії одягалися у чудове домоткане вбрання. Одяг був красивим і різноманітним. Жінки носили різної довжини приталені сукні, спідниці, сорочки. Усе це було прикрашене вишивкою.

    На шию одягали прикраси, виготовлені з міді, кістки, бронзи, срібла чи золота: ланцюжки, намиста, пекторалі, підвіски. Використовували кілька видів зачісок. Часто волосся заплітали в одну або дві коси. Користувались дзеркальцями, виготовленими з полірованої до блиску бронзи чи срібла. Загалом, зовнішній вигляд оріянок нагадував нинішніх українок чи білорусок, одягнених у їхній національний одяг.

    Чоловіки носили полотняні штани, вишиті сорочки, підперезані довгим і широким паском, прикрашеним вишивкою. Одягали шкіряні чоботи. Споконвіку серед чоловіків оріян був поширений звичай голити бороди і носити вуса, що пізніше стане традицією українців. А вояки, крім того, ще залишали на голеній голові довге пасмо волосся – “оселедець”. Така мода багато тисячоліть була візитною карткою Українських Воїнів та знатних людей…

    За періоду пізньої трипільського поселення, на думку деяких фахівців, зберігався патріархальний лад. Проте ставлення чоловіків до жінок було особливим, чим трипільці і відрізнялися від інших землеробних та кочових племен.

    Розвивалося гончарне мистецтво та урізноманітнились вироби з кераміки. Так, на трипільській кераміці періоду пізньої трипільських поселень відомі зображення людей, тварин, в першу чергу собак та змій, фантастичних істот та багато візерунків. Інколи ці елементи складають цілі «картини».Як вважають археологи, «більшість з них має землеробський зміст.»Відомо також багато трипільських статуеток – в першу чергу жінок та биків. Вважають, що ці статуетки були уособленням Великої Богині, а бик символізував чоловіче начало.

    Досі загадкою залишається призначення біноклевидних сосудів, які часто зустрічаються в рештках жител. Більшість з них не має денець, тож не могла використовуватися для зберігання чогось. Найпоширенішими версіями є, що ці «біноклі» використовувалися для землеробського обряду «напування землі», або, обтягнуті шкірою – як ритуальні барабани. Вважається, що культове значення мали і фігурки, моделі жител та возів, які знаходять у трипільських поселеннях.

    Трипільці досягли чималих успіхів завдяки власній праці, розуму та ресурсам дуже багатої землі, яку нині називають Україною.

    В Україні Трипільська культура збереглась у пережитках і залишила по собі виразні сліди. Український народ зберіг свою етнічну спорідненість із старожитною людністю Пра-України. [Інформацію взято з мережі інтернет]

    А якщо вам цікаво поринути в світ Пра-України та пройтись "ДОРОГАМИ ЧАСУ" епохи трипільської цивілізації, запрошую до аудіобіліотеки авторського телеграм_каналу UA🇺🇦«УКРАЇНА.ДОРОГАМИ ЧАСУ» посилання ось тут 👇 тисни:

    https://t.me/RuslanSpeaks.
    УКРАЇНА БУЛА ! Є І БУДЕ ! ТРИПІЛЬЦІ... Феноменальність Української культури породжувалась і формувалась найбільшою мірою просторово-географічним та історичним чинниками. І це тісно пов’язано з нинішніми реаліями становлення Незалежної України, формування її матеріальних, духовних, моральних цінностей. Географічний, історичний та мовний чинники – найдавніші в історії людства, ще з доісторичних епох, з часів унікальної трипільської цивілізації. У пізньої трипільський період значно розширилася територія, заселена трипільцями: на землі східної Волині, сточища річок Случі й Горині, обидва береги Київського Придніпров'я та степи північно-західного Причорномор'я, де трипільці стикалися з носіями інших культур. Просування степовиків у Побужжя спричинило відділення софіївських пам'яток в окрему після трипільську так звану «Софіївську культуру» що згодом частково поширилася на Волинь. В період Пізньої трипільського поселення трипільці винайшли ткацький верстат. І це після винаходу колеса, гончарного колеса та виробів з міді залишило відчутний слід у подальшому розвитку краян-аріїв.На відміну від арктичних і північно-східних сусідів (предків сучасних угрофінських народів), котрі як одяг використовували шкури тварин, трипільці-арії одягалися у чудове домоткане вбрання. Одяг був красивим і різноманітним. Жінки носили різної довжини приталені сукні, спідниці, сорочки. Усе це було прикрашене вишивкою. На шию одягали прикраси, виготовлені з міді, кістки, бронзи, срібла чи золота: ланцюжки, намиста, пекторалі, підвіски. Використовували кілька видів зачісок. Часто волосся заплітали в одну або дві коси. Користувались дзеркальцями, виготовленими з полірованої до блиску бронзи чи срібла. Загалом, зовнішній вигляд оріянок нагадував нинішніх українок чи білорусок, одягнених у їхній національний одяг. Чоловіки носили полотняні штани, вишиті сорочки, підперезані довгим і широким паском, прикрашеним вишивкою. Одягали шкіряні чоботи. Споконвіку серед чоловіків оріян був поширений звичай голити бороди і носити вуса, що пізніше стане традицією українців. А вояки, крім того, ще залишали на голеній голові довге пасмо волосся – “оселедець”. Така мода багато тисячоліть була візитною карткою Українських Воїнів та знатних людей… За періоду пізньої трипільського поселення, на думку деяких фахівців, зберігався патріархальний лад. Проте ставлення чоловіків до жінок було особливим, чим трипільці і відрізнялися від інших землеробних та кочових племен. Розвивалося гончарне мистецтво та урізноманітнились вироби з кераміки. Так, на трипільській кераміці періоду пізньої трипільських поселень відомі зображення людей, тварин, в першу чергу собак та змій, фантастичних істот та багато візерунків. Інколи ці елементи складають цілі «картини».Як вважають археологи, «більшість з них має землеробський зміст.»Відомо також багато трипільських статуеток – в першу чергу жінок та биків. Вважають, що ці статуетки були уособленням Великої Богині, а бик символізував чоловіче начало. Досі загадкою залишається призначення біноклевидних сосудів, які часто зустрічаються в рештках жител. Більшість з них не має денець, тож не могла використовуватися для зберігання чогось. Найпоширенішими версіями є, що ці «біноклі» використовувалися для землеробського обряду «напування землі», або, обтягнуті шкірою – як ритуальні барабани. Вважається, що культове значення мали і фігурки, моделі жител та возів, які знаходять у трипільських поселеннях. Трипільці досягли чималих успіхів завдяки власній праці, розуму та ресурсам дуже багатої землі, яку нині називають Україною. В Україні Трипільська культура збереглась у пережитках і залишила по собі виразні сліди. Український народ зберіг свою етнічну спорідненість із старожитною людністю Пра-України. [Інформацію взято з мережі інтернет] А якщо вам цікаво поринути в світ Пра-України та пройтись "ДОРОГАМИ ЧАСУ" епохи трипільської цивілізації, запрошую до аудіобіліотеки авторського телеграм_каналу UA🇺🇦«УКРАЇНА.ДОРОГАМИ ЧАСУ» посилання ось тут 👇 тисни: https://t.me/RuslanSpeaks.
    Like
    1
    1Kпереглядів
  • 20переглядів
  • Нє, ну таке не можна пропустити)
    Нє, ну таке не можна пропустити)
    Можливо, у нас зараз не зовсім різдвяний настрій, але новий фільм "Кодове ім'я: Червоний" варто додати до планів на перегляд ближче до зими. Вийде він, щоправда, 14 листопада. Такий от прєвєнтівний удар.

    Це не трейлер, а якась комедійно-фентезійна божевільна феєрія. Санта Клауса, що, власне, і має кодове ім'я Червоний, було викрадено. Тож начальник служби безпеки Північного полюса, якого грає Двейн Джонсон, об'єднається з найвідомішим у світі мисливцем за головами, якого грає Кріс Еванс, щоб врятувати дідуся та свято. А ще там буде величезний білий ведмідь, розмовляючий, думаючий та прямоходячий.

    Врятувати Різдво, мабуть, не так складно, як Всесвіт від Таноса. Ой, це з іншої опери. Але ж такий диво-дует не може програти. Гадаємо, це варто перегляду на великому екрані.

    #Коло_Кіно #Анонси_кіно
    Like
    1
    668переглядів
  • 1989 рік. На тлі Перебудови, послаблення цензури та стрімкого зростання національної свідомості з'являється нове покоління українських митців, яке шукає способи говорити відкрито, сучасно й без табу. Громадянське суспільство ще тільки формується, комуністична монополія на правду слабшає, і в цій тріщині між старою системою та новими сенсами з'являється простір для альтернативної культури.

    За таких обставин і виникає журнал "Четвер" — революційне явище для тогочасного літературного процесу. Часопис підсвітив десятки нових українських імен, які продовжують творити сучасну українську літературу: Сергій Жадан, Ірена Карпа, Любко Дереш, Тарас Прохасько тощо.

    Суспільне Культура розповідає про часопис "тексту і візії", який виходив друком близько 20 років і став, без перебільшень, культовим проєктом Юрія Іздрика.

    https://suspilne.media/culture/994315-sumasedsij-dviz-zrazka-90-h-ak-...
    1989 рік. На тлі Перебудови, послаблення цензури та стрімкого зростання національної свідомості з'являється нове покоління українських митців, яке шукає способи говорити відкрито, сучасно й без табу. Громадянське суспільство ще тільки формується, комуністична монополія на правду слабшає, і в цій тріщині між старою системою та новими сенсами з'являється простір для альтернативної культури. За таких обставин і виникає журнал "Четвер" — революційне явище для тогочасного літературного процесу. Часопис підсвітив десятки нових українських імен, які продовжують творити сучасну українську літературу: Сергій Жадан, Ірена Карпа, Любко Дереш, Тарас Прохасько тощо. Суспільне Культура розповідає про часопис "тексту і візії", який виходив друком близько 20 років і став, без перебільшень, культовим проєктом Юрія Іздрика. https://suspilne.media/culture/994315-sumasedsij-dviz-zrazka-90-h-ak-kultovij-zurnal-cetver-zdijsniv-revoluciu-v-ukrainskomu-literaturnomu-procesi/
    SUSPILNE.MEDIA
    "Сумашедший двіж зразка 90-х": історія культового літературного журналу "Четвер"
    Журнал "Четвер" Юрія Іздрика: історія створення та діяльності, концепція, дизайн, які автори публікувалися, цікаві факти. Часопис тексту та візії "Четвер". — Cуспільне Культура
    Like
    1
    1Kпереглядів