• РАНОК ПІСЛЯ НОЧІ


    Була́ тривога, сльо́зи, біль,

    Не знала я чи зможу встати,

    В думках, неначе заметіль,

    Не стала Бога проклинати.


    І тиша в серці, наче ніч,

    Вкраїна-ненька вся у ранах,

    Торкавсь, напевно, Ангел пліч,

    Аби не втілив ворог плани.


    Війна гірка, як хліб без рук,

    Щоразу сльо́зи землю ро́шать,

    Ми при житті зазнали мук,

    Нас вороги щораз тривожать.


    Минула ніч, як тінь, гірка,

    В очах – і розпач, і – тривога,

    Та в серці – кри́ла, мов ріка,

    Що прагне вийти до порога.


    Я йду крізь темряву і страх,

    Хоч все розбито на уламки,

    У вірі сила – не в книжках,

    В молитві, яка го́їть ранки.


    Я чую голос тих, хто впав,

    Він кличе жити, не здаватись,

    Бо їхня жертва – то причал,

    Де ми вчимося підніматись.


    І крок за кроком йду вперед,

    Хоч тінь війни мене тримає,

    Та в серці з вогнища намет,

    Що навіть ніч не подолає.


    І серед вибухів і зла

    Я вірю – сонце знов засяє,

    Бо кожна ніч колись пройшла,

    І ранок душу обіймає.


    02.12.2025 р.


    ©Королева

    Гір Клавдія Дмитрів,2025

    ID:  1052582


    РАНОК ПІСЛЯ НОЧІБула́ тривога, сльо́зи, біль,Не знала я чи зможу встати,В думках, неначе заметіль,Не стала Бога проклинати.І тиша в серці, наче ніч,Вкраїна-ненька вся у ранах,Торкавсь, напевно, Ангел пліч,Аби не втілив ворог плани.Війна гірка, як хліб без рук,Щоразу сльо́зи землю ро́шать,Ми при житті зазнали мук,Нас вороги щораз тривожать.Минула ніч, як тінь, гірка,В очах – і розпач, і – тривога,Та в серці – кри́ла, мов ріка,Що прагне вийти до порога.Я йду крізь темряву і страх,Хоч все розбито на уламки,У вірі сила – не в книжках,В молитві, яка го́їть ранки.Я чую голос тих, хто впав,Він кличе жити, не здаватись,Бо їхня жертва – то причал,Де ми вчимося підніматись.І крок за кроком йду вперед,Хоч тінь війни мене тримає,Та в серці з вогнища намет,Що навіть ніч не подолає.І серед вибухів і злаЯ вірю – сонце знов засяє,Бо кожна ніч колись пройшла,І ранок душу обіймає.02.12.2025 р.©КоролеваГір Клавдія Дмитрів,2025ID:  1052582
    405переглядів
  • Ⓜ️Киян просять не приносити намети та надувні матраци в метро під час повітряних тривог, — Київський метрополітен


    Натомість рекомендують брати каремат або спальний мішок, а також теплий одяг, воду, необхідні ліки та засоби гігієни.


    Пасажирам радять розміщуватися так, щоб не перекривати проходи до службових приміщень, санвузлів і поїздів.

    #Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news #Київ_війна

    Ⓜ️Киян просять не приносити намети та надувні матраци в метро під час повітряних тривог, — Київський метрополітенНатомість рекомендують брати каремат або спальний мішок, а також теплий одяг, воду, необхідні ліки та засоби гігієни.Пасажирам радять розміщуватися так, щоб не перекривати проходи до службових приміщень, санвузлів і поїздів.#Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news #Київ_війна
    441переглядів
  • 1900-ті роки. Купецький сад (зараз — Хрещатий парк).


    Купецький сад за свою історію кілька разів змінював назву: Купецький, Пролетарський, Піонерський, Першотравневий, Хрещатий.


    У 1882 році міська влада вирішила передати занедбану частину Царського саду, що розташовувалася над тодішньою Царською площею та Володимирським узвозом, у користування Купецькому зібранню.


    Головний вхід із боку Царської площі прикрашали дві споруди: пишна аркова брама (не збереглася) та наметова залізна капличка, зведена у 1871 році на честь порятунку життя Олександра ІІ під час замаху 4 квітня 1866 року. На початку ХХ століття капличку перенесли ближче до Маріїнського палацу, а в радянський час розібрали.


    Наприкінці 1880-х і в 1890-х роках сад збагатився низкою дерев’яних, але архітектурно вишуканих споруд, спроєктованих Володимиром Ніколаєвим, а також статуями в античному стилі. Він швидко став улюбленим місцем відпочинку та розваг киян.

    #history_of_Kyiv #News_Kyiv #Kyiv_regionnews #Київ_Київщина #Новини_news #Kyiv

    1900-ті роки. Купецький сад (зараз — Хрещатий парк).Купецький сад за свою історію кілька разів змінював назву: Купецький, Пролетарський, Піонерський, Першотравневий, Хрещатий.У 1882 році міська влада вирішила передати занедбану частину Царського саду, що розташовувалася над тодішньою Царською площею та Володимирським узвозом, у користування Купецькому зібранню. Головний вхід із боку Царської площі прикрашали дві споруди: пишна аркова брама (не збереглася) та наметова залізна капличка, зведена у 1871 році на честь порятунку життя Олександра ІІ під час замаху 4 квітня 1866 року. На початку ХХ століття капличку перенесли ближче до Маріїнського палацу, а в радянський час розібрали.Наприкінці 1880-х і в 1890-х роках сад збагатився низкою дерев’яних, але архітектурно вишуканих споруд, спроєктованих Володимиром Ніколаєвим, а також статуями в античному стилі. Він швидко став улюбленим місцем відпочинку та розваг киян.#history_of_Kyiv #News_Kyiv #Kyiv_regionnews #Київ_Київщина #Новини_news #Kyiv
    298переглядів
  • ІСТОРІЯ КИЄВА. 1900-ті роки. Купецький сад (зараз — Хрещатий парк).


    Купецький сад за свою історію кілька разів змінював назву: Купецький, Пролетарський, Піонерський, Першотравневий, Хрещатий.


    У 1882 році міська влада вирішила передати занедбану частину Царського саду, що розташовувалася над тодішньою Царською площею та Володимирським узвозом, у користування Купецькому зібранню.


    Головний вхід із боку Царської площі прикрашали дві споруди: пишна аркова брама (не збереглася) та наметова залізна капличка, зведена у 1871 році на честь порятунку життя Олександра ІІ під час замаху 4 квітня 1866 року. На початку ХХ століття капличку перенесли ближче до Маріїнського палацу, а в радянський час розібрали.


    Наприкінці 1880-х і в 1890-х роках сад збагатився низкою дерев’яних, але архітектурно вишуканих споруд, спроєктованих Володимиром Ніколаєвим, а також статуями в античному стилі. Він швидко став улюбленим місцем відпочинку та розваг киян.

    #history_of_Kyiv #News_Kyiv #Kyiv_regionnews #Київ_Київщина #Новини_news #Kyiv

    ІСТОРІЯ КИЄВА. 1900-ті роки. Купецький сад (зараз — Хрещатий парк).Купецький сад за свою історію кілька разів змінював назву: Купецький, Пролетарський, Піонерський, Першотравневий, Хрещатий.У 1882 році міська влада вирішила передати занедбану частину Царського саду, що розташовувалася над тодішньою Царською площею та Володимирським узвозом, у користування Купецькому зібранню. Головний вхід із боку Царської площі прикрашали дві споруди: пишна аркова брама (не збереглася) та наметова залізна капличка, зведена у 1871 році на честь порятунку життя Олександра ІІ під час замаху 4 квітня 1866 року. На початку ХХ століття капличку перенесли ближче до Маріїнського палацу, а в радянський час розібрали.Наприкінці 1880-х і в 1890-х роках сад збагатився низкою дерев’яних, але архітектурно вишуканих споруд, спроєктованих Володимиром Ніколаєвим, а також статуями в античному стилі. Він швидко став улюбленим місцем відпочинку та розваг киян.#history_of_Kyiv #News_Kyiv #Kyiv_regionnews #Київ_Київщина #Новини_news #Kyiv
    354переглядів
  • Ⓜ️ 🚇 "Станція — це спільний простір": на тлі скандалу з наметами, у метрополітені закликали українців брати спальники та каремати, але не великогабаритні та громіздкі речі.


    Речниця метрополітену Оксана Никифорук в етері Київ24 нагадала, що до 46 підземних станцій Києва працюють, як укриття. Туди сховатись від обстрілів приходить велика кількість людей і місця має вистачити на всіх.


    ➡️ Також вона порадила, за можливості, використовувати менш завантажені станції метро, зокрема, "Золоті ворота", "Хрещатик" і "Майдан Незалежності".

    Ⓜ️ 🚇 "Станція — це спільний простір": на тлі скандалу з наметами, у метрополітені закликали українців брати спальники та каремати, але не великогабаритні та громіздкі речі.Речниця метрополітену Оксана Никифорук в етері Київ24 нагадала, що до 46 підземних станцій Києва працюють, як укриття. Туди сховатись від обстрілів приходить велика кількість людей і місця має вистачити на всіх.➡️ Також вона порадила, за можливості, використовувати менш завантажені станції метро, зокрема, "Золоті ворота", "Хрещатик" і "Майдан Незалежності".
    229переглядів 2Відтворень
  • ⛺У соцмережах спалахнула дискусія через намети, які кияни розгорнули на станціях метро під час масованої російської атаки.

    📱Частина користувачів обурюється, що палатки займали багато місця в укриттях, через що іншим людям доводилося сидіти в проходах або тіснитися на переповнених платформах.

    ⚖️Водночас чимало містян стали на захист тих, хто встановив намети, наголошуючи, що під час багатогодинних нічних тривог люди намагаються створити бодай мінімальні умови для відпочинку. На тлі суперечки в мережі вже лунають заклики врегулювати або навіть заборонити використання наметів у метро під час повітряних тривог.
    ⛺У соцмережах спалахнула дискусія через намети, які кияни розгорнули на станціях метро під час масованої російської атаки. 📱Частина користувачів обурюється, що палатки займали багато місця в укриттях, через що іншим людям доводилося сидіти в проходах або тіснитися на переповнених платформах. ⚖️Водночас чимало містян стали на захист тих, хто встановив намети, наголошуючи, що під час багатогодинних нічних тривог люди намагаються створити бодай мінімальні умови для відпочинку. На тлі суперечки в мережі вже лунають заклики врегулювати або навіть заборонити використання наметів у метро під час повітряних тривог.
    132переглядів
  • ⛺У соцмережах спалахнула дискусія через намети, які кияни розгорнули на станціях метро під час масованої російської атаки.

    📱Частина користувачів обурюється, що палатки займали багато місця в укриттях, через що іншим людям доводилося сидіти в проходах або тіснитися на переповнених платформах.

    ⚖️Водночас чимало містян стали на захист тих, хто встановив намети, наголошуючи, що під час багатогодинних нічних тривог люди намагаються створити бодай мінімальні умови для відпочинку. На тлі суперечки в мережі вже лунають заклики врегулювати або навіть заборонити використання наметів у метро під час повітряних тривог.
    ⛺У соцмережах спалахнула дискусія через намети, які кияни розгорнули на станціях метро під час масованої російської атаки. 📱Частина користувачів обурюється, що палатки займали багато місця в укриттях, через що іншим людям доводилося сидіти в проходах або тіснитися на переповнених платформах. ⚖️Водночас чимало містян стали на захист тих, хто встановив намети, наголошуючи, що під час багатогодинних нічних тривог люди намагаються створити бодай мінімальні умови для відпочинку. На тлі суперечки в мережі вже лунають заклики врегулювати або навіть заборонити використання наметів у метро під час повітряних тривог.
    114переглядів
  • 🤔 Під час нічної атаки на Київ у метро були суперечки через намети: багато скаржилися, що вони займали багато місця

    В одному з випадків намет навіть був пошкоджений.
    #Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news #Київ_війна
    🤔 Під час нічної атаки на Київ у метро були суперечки через намети: багато скаржилися, що вони займали багато місця В одному з випадків намет навіть був пошкоджений. #Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news #Київ_війна
    67переглядів
  • У Швеції студенти Технічного університету Чалмерса мають традицію щороку проводити карнавал з саморобними автомобілями.
    Молоді інженери протягом 10-ти днів живуть у наметах і весь час приділяють на створення власних «шедеврів». На саму ж демонстрацію, яка стала невідʼємною частиною культури міста, щоразу збирається до 250 тис. глядачів.
    У Швеції студенти Технічного університету Чалмерса мають традицію щороку проводити карнавал з саморобними автомобілями. Молоді інженери протягом 10-ти днів живуть у наметах і весь час приділяють на створення власних «шедеврів». На саму ж демонстрацію, яка стала невідʼємною частиною культури міста, щоразу збирається до 250 тис. глядачів.
    414переглядів 14Відтворень
  • МОНОЛІТ

    В серці злоба пломеніє,
    Обрій весь закрив вже дим,
    Смерть щоразу ворог сіє,
    Так минає часоплин.

    Землю рвуть залізні звірі,
    Стогін лине до зірок,
    Але в правду нашу й віру
    Ми карбуємо свій крок.

    Не зламати, не спинити
    Тих, хто зна ціну життя,
    Буде сонце знов світити,
    Згине люта темнота.

    Крізь руїни і крізь попіл
    Йде́мо впевнено вперед,
    Чути в небі грізний ропіт –
    Розриває сталь намет.

    Кожна рана – не провина,
    Що утворює рубці,
    Встане з попелу Вкраїна
    З ПЕРЕМОГОЮ в руці.

    Хай залізо небо крає,
    Та душа, як моноліт.
    Хто життя в нас забирає -
    Пі́де в засвіти в політ.

    28.01.2026 р.

    ©Королева гір Клавдія Дмитрів,2026
    ID: 1056454
    МОНОЛІТ В серці злоба пломеніє, Обрій весь закрив вже дим, Смерть щоразу ворог сіє, Так минає часоплин. Землю рвуть залізні звірі, Стогін лине до зірок, Але в правду нашу й віру Ми карбуємо свій крок. Не зламати, не спинити Тих, хто зна ціну життя, Буде сонце знов світити, Згине люта темнота. Крізь руїни і крізь попіл Йде́мо впевнено вперед, Чути в небі грізний ропіт – Розриває сталь намет. Кожна рана – не провина, Що утворює рубці, Встане з попелу Вкраїна З ПЕРЕМОГОЮ в руці. Хай залізо небо крає, Та душа, як моноліт. Хто життя в нас забирає - Пі́де в засвіти в політ. 28.01.2026 р. ©Королева гір Клавдія Дмитрів,2026 ID: 1056454
    373переглядів
Більше результатів