• Ми ховаємося у старих спогадах, наче поринаючи на дитячий майданчик, якого давно немає. Гойдалка ще рухається, але світло згасає. Сонце фарбує фасади теплими відтінками, та тіні стають важчими. Час — це маятник, що не зупиняється, а наша безтурботність — лише ілюзія між згасанням і темрявою. Рухайся вперед. Не озирайся.
    — Voss Ekobi
    Ми ховаємося у старих спогадах, наче поринаючи на дитячий майданчик, якого давно немає. Гойдалка ще рухається, але світло згасає. Сонце фарбує фасади теплими відтінками, та тіні стають важчими. Час — це маятник, що не зупиняється, а наша безтурботність — лише ілюзія між згасанням і темрявою. Рухайся вперед. Не озирайся. — Voss Ekobi
    Moroqonde - Don't Look Back
    9переглядів
  • Зі Святом Купали(Купайли)!

    З Днем Літнього Сонцестояння!

    Дзвони - Ой, на Купайлу, ой, на Купалу!
    Зі Святом Купали(Купайли)! З Днем Літнього Сонцестояння! Дзвони - Ой, на Купайлу, ой, на Купалу!
    3
    125переглядів 23Відтворень 2 Поширень
  • БЛАГАННЯ ПРО СПОКІЙ МИР І ЗВИТЯГУ


    Хай ніч нам спокій подарує,

    Щоб не було́ сирен виття.

    Орда хай те, що ми, відчує,

    Хай збережуться нам життя.


    Хай ранок сонцем заясніє

    Без диму, болю й каяття,

    І в серці віра не зотліє,

    І буде світлим майбуття.


    Хай мир над краєм запанує,

    Зітре сліди страшних подій,

    І доля щедро нам дарує

    Щасливий час для вільних мрій.


    Хай ворог більше не руйнує

    Домівки, сповнені життя,

    І кожна мати хай почує

    Синів щасливе вороття.


    Хай небо знов заголубіє

    Над нивами без забуття.

    І наша пісня не змарніє,

    Бо в ній безсмертя й майбуття.


    Хай Бог країну нам боро́нить

    Від лиха, ворога й сміття.

    І світла доленька хай схо́дить,

    Щоб в мирі квітнули життя.


    Хай щастя тихо завітає

    У кожне серце й почуття,

    І день нови́й благословляє

    На мир й щасливе майбуття.


    Хай доля стежку простеляє

    Крізь світло, віру й доброту,

    А серце бережно плекає

    Любов, надію й красоту.


    Хай щастя тихо в дім захо́дить,

    Немов світанок золотий,

    І кожен день для нас знахо́дить

    Чудову звістку: «Я – живий!»


    Хай нам звитя́га вже озветься –

    За неї гине неньки цвіт,

    Наза́вжди миром хай пройде́ться

    Таким твердим, немов граніт.


    Хай світло в кожнім домі сяє,

    Не буде смутку вороття,

    І серце кожне пам’ятає

    Ціну за наші всі життя.


    20.06.2026 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026

    ID:  1064419



    БЛАГАННЯ ПРО СПОКІЙ МИР І ЗВИТЯГУХай ніч нам спокій подарує,Щоб не було́ сирен виття.Орда хай те, що ми, відчує,Хай збережуться нам життя.Хай ранок сонцем заяснієБез диму, болю й каяття,І в серці віра не зотліє,І буде світлим майбуття.Хай мир над краєм запанує,Зітре сліди страшних подій,І доля щедро нам даруєЩасливий час для вільних мрій.Хай ворог більше не руйнуєДомівки, сповнені життя,І кожна мати хай почуєСинів щасливе вороття.Хай небо знов заголубієНад нивами без забуття.І наша пісня не змарніє,Бо в ній безсмертя й майбуття.Хай Бог країну нам боро́нитьВід лиха, ворога й сміття.І світла доленька хай схо́дить,Щоб в мирі квітнули життя.Хай щастя тихо завітаєУ кожне серце й почуття,І день нови́й благословляєНа мир й щасливе майбуття.Хай доля стежку простеляєКрізь світло, віру й доброту,А серце бережно плекаєЛюбов, надію й красоту.Хай щастя тихо в дім захо́дить,Немов світанок золотий,І кожен день для нас знахо́дитьЧудову звістку: «Я – живий!»Хай нам звитя́га вже озветься – За неї гине неньки цвіт,Наза́вжди миром хай пройде́тьсяТаким твердим, немов граніт.Хай світло в кожнім домі сяє,Не буде смутку вороття,І серце кожне пам’ятаєЦіну за наші всі життя.20.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026ID:  1064419
    106переглядів
  • У РИТМІ ТИШІ


    Срібний промінь ліг на чисту воду,

    День приніс чіткі, дотепні згадки,

    В серці зріла із душею згода.


    Грали далі мрії за порядком,

    Над землею линув рій мотивів,

    Знову мав я рими для нащадків.


    Вітер ніс незримий подув хтиво,

    Край трави лежали свіжі роси,

    Хвилі на воді були активні.


    Сонце клало промені на розтин,

    Душу грів незгаслий жар наснаги

    І вірші складалися дорослі.


    Йду вперед, щоб тут зійти на пагорб

    І несу у грудях чисті мрії,

    Щоби з них зростити новий пагін.


    Я шукав дует, а вийшло тріо:

    Я, це сонце, та вода ранкова,

    Що зустрілися в один період.


    Тут відкрив я новий світ шовковий

    І, знайшовши спокій в ритмі тиші,

    З нею тут веду свої розмови.


    Тут складаю свої нові вірші.


    Мирослав Манюк

    17.06.2026

    У РИТМІ ТИШІСрібний промінь ліг на чисту воду,День приніс чіткі, дотепні згадки,В серці зріла із душею згода.Грали далі мрії за порядком,Над землею линув рій мотивів,Знову мав я рими для нащадків.Вітер ніс незримий подув хтиво,Край трави лежали свіжі роси,Хвилі на воді були активні.Сонце клало промені на розтин,Душу грів незгаслий жар наснагиІ вірші складалися дорослі.Йду вперед, щоб тут зійти на пагорбІ несу у грудях чисті мрії,Щоби з них зростити новий пагін.Я шукав дует, а вийшло тріо:Я, це сонце, та вода ранкова,Що зустрілися в один період.Тут відкрив я новий світ шовковийІ, знайшовши спокій в ритмі тиші,З нею тут веду свої розмови.Тут складаю свої нові вірші.Мирослав Манюк17.06.2026
    139переглядів
  • РАНОК ПІСЛЯ НОЧІ


    Була́ тривога, сльо́зи, біль,

    Не знала я чи зможу встати,

    В думках, неначе заметіль,

    Не стала Бога проклинати.


    І тиша в серці, наче ніч,

    Вкраїна-ненька вся у ранах,

    Торкавсь, напевно, Ангел пліч,

    Аби не втілив ворог плани.


    Війна гірка, як хліб без рук,

    Щоразу сльо́зи землю ро́шать,

    Ми при житті зазнали мук,

    Нас вороги щораз тривожать.


    Минула ніч, як тінь, гірка,

    В очах – і розпач, і – тривога,

    Та в серці – кри́ла, мов ріка,

    Що прагне вийти до порога.


    Я йду крізь темряву і страх,

    Хоч все розбито на уламки,

    У вірі сила – не в книжках,

    В молитві, яка го́їть ранки.


    Я чую голос тих, хто впав,

    Він кличе жити, не здаватись,

    Бо їхня жертва – то причал,

    Де ми вчимося підніматись.


    І крок за кроком йду вперед,

    Хоч тінь війни мене тримає,

    Та в серці з вогнища намет,

    Що навіть ніч не подолає.


    І серед вибухів і зла

    Я вірю – сонце знов засяє,

    Бо кожна ніч колись пройшла,

    І ранок душу обіймає.


    02.12.2025 р.


    ©Королева

    Гір Клавдія Дмитрів,2025

    ID:  1052582


    РАНОК ПІСЛЯ НОЧІБула́ тривога, сльо́зи, біль,Не знала я чи зможу встати,В думках, неначе заметіль,Не стала Бога проклинати.І тиша в серці, наче ніч,Вкраїна-ненька вся у ранах,Торкавсь, напевно, Ангел пліч,Аби не втілив ворог плани.Війна гірка, як хліб без рук,Щоразу сльо́зи землю ро́шать,Ми при житті зазнали мук,Нас вороги щораз тривожать.Минула ніч, як тінь, гірка,В очах – і розпач, і – тривога,Та в серці – кри́ла, мов ріка,Що прагне вийти до порога.Я йду крізь темряву і страх,Хоч все розбито на уламки,У вірі сила – не в книжках,В молитві, яка го́їть ранки.Я чую голос тих, хто впав,Він кличе жити, не здаватись,Бо їхня жертва – то причал,Де ми вчимося підніматись.І крок за кроком йду вперед,Хоч тінь війни мене тримає,Та в серці з вогнища намет,Що навіть ніч не подолає.І серед вибухів і злаЯ вірю – сонце знов засяє,Бо кожна ніч колись пройшла,І ранок душу обіймає.02.12.2025 р.©КоролеваГір Клавдія Дмитрів,2025ID:  1052582
    349переглядів
  • СЕРЕД СТЕПУ ЗНОВ МОГИЛА


    Серед степу знов могила

    Без хреста і квітів.

    Кров героя вже застила

    Й сонце не засвітить.


    Серед степу знов могила,

    Поряд міни рвуться,

    Скрізь лютує вража сила…

    Ще не схаменуться.


    Серед степу знов могила,

    Та хто в ній – не знаєм,

    Земля знов кого́сь прикрила.

    Го́лови схиляєм.


    Серед степу знов могила,

    Страшно оком глянуть,

    Не одного куля вбила…

    На поріг не стануть.


    Серед степу знов могила

    Й нема кінця-краю.

    Поможи нам, Діво мила,

    Я тебе благаю!


    06.12.2016 р.

    ©Королева Гір

    Клавдія Дмитрів,2016

    СЕРЕД СТЕПУ ЗНОВ МОГИЛАСеред степу знов могилаБез хреста і квітів.Кров героя вже застилаЙ сонце не засвітить.Серед степу знов могила,Поряд міни рвуться,Скрізь лютує вража сила…Ще не схаменуться.Серед степу знов могила,Та хто в ній – не знаєм,Земля знов кого́сь прикрила.Го́лови схиляєм.Серед степу знов могила,Страшно оком глянуть,Не одного куля вбила…На поріг не стануть.Серед степу знов могилаЙ нема кінця-краю.Поможи нам, Діво мила,Я тебе благаю!06.12.2016 р.©Королева ГірКлавдія Дмитрів,2016
    198переглядів
  • Магія чорно-білих клітин: як Броварська молодь підкорювала шахові вершини

    Літнє сонце 11 червня заглядало у вікна міського Шахового клубу, де проходили захопливі змагання з шахів. Цей турнір став яскравою сторінкою культурно-освітньої та спортивної роботи, яка проводиться в закладах освіти Броварської громади в літній період, об’єднавши найзавзятіших вихованців літнього дозвілля Броварських ліцеїв.

    Турнір зібрав дев'ять команд, які виборювали звання найкращих за Швейцарською системою. Колективи складалися з трьох учасників — двох хлопців та однієї дівчинки. За кожним ігровим столом сиділо по одному представнику від команди, ведучи запеклий індивідуальний бій задля спільного командного заліку.

    Протягом кількох годин у залі панувала напружена, але дружня атмосфера. Юні учасники затамовували подих над дошками, переживаючи цілу бурю емоцій: від тихого смутку через втрачену фігуру до захвату після вигуку «Шах і мат!». Очі дівчат світилися глибокою концентрацією, а хлопці ледве стримували хвилювання, адже доля кожного туру могла стати вирішальною.

    Коли шаховий пил ущух, судді оголосили лідерів:

    - І місце — Броварський ліцей №4

    - ІІ місце — Початкова школа №12

    - ІІІ місце — Требухівський ліцей

    Під оплески та щасливий сміх переможці отримали почесні грамоти. Тримати в руках цю нагороду разом із командою було неймовірно гордо. Проте головним здобутком цього турніру стали не грамоти, а палаючі азартом очі дітей кожної команди учасників, міцна підтримка та щира любов до гри

    #Броварська_міська_рада 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #Відділ_фізичної_культури_та_спорту_БМР #Броварська_громaда #Броварський_спорт #Brovary #brovarysport

    #ДЮСШ_відділу_фізичної_культури_та__спорту_БМР🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    Магія чорно-білих клітин: як Броварська молодь підкорювала шахові вершиниЛітнє сонце 11 червня заглядало у вікна міського Шахового клубу, де проходили захопливі змагання з шахів. Цей турнір став яскравою сторінкою культурно-освітньої та спортивної роботи, яка проводиться в закладах освіти Броварської громади в літній період, об’єднавши найзавзятіших вихованців літнього дозвілля Броварських ліцеїв.Турнір зібрав дев'ять команд, які виборювали звання найкращих за Швейцарською системою. Колективи складалися з трьох учасників — двох хлопців та однієї дівчинки. За кожним ігровим столом сиділо по одному представнику від команди, ведучи запеклий індивідуальний бій задля спільного командного заліку.Протягом кількох годин у залі панувала напружена, але дружня атмосфера. Юні учасники затамовували подих над дошками, переживаючи цілу бурю емоцій: від тихого смутку через втрачену фігуру до захвату після вигуку «Шах і мат!». Очі дівчат світилися глибокою концентрацією, а хлопці ледве стримували хвилювання, адже доля кожного туру могла стати вирішальною.Коли шаховий пил ущух, судді оголосили лідерів:- І місце — Броварський ліцей №4- ІІ місце — Початкова школа №12- ІІІ місце — Требухівський ліцейПід оплески та щасливий сміх переможці отримали почесні грамоти. Тримати в руках цю нагороду разом із командою було неймовірно гордо. Проте головним здобутком цього турніру стали не грамоти, а палаючі азартом очі дітей кожної команди учасників, міцна підтримка та щира любов до гри#Броварська_міська_рада 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #Відділ_фізичної_культури_та_спорту_БМР #Броварська_громaда #Броварський_спорт #Brovary #brovarysport #ДЮСШ_відділу_фізичної_культури_та__спорту_БМР🇺🇦🇺🇦🇺🇦
    392переглядів
  • В ТВОЇХ ДОЛОНЯХ НАША ДОЛЯ


    Ми жити хочемо, Всевишній,

    То ж відверни від нас потвор,

    Благаєм спо́кою і тиші,

    Хай не повт́ориться терор.


    Дай сили нам пройти крізь терни,

    Щоб сонце стерло попіл зла,

    Хай віра в серце знов пове́рне

    Ті дні, де радість розцвіла.


    Омий сльозою наші рани,

    Вгамуй всю лють чужих стихій,

    Розбий невидимі кайдани,

    Додай в життя нових надій.


    Хай слово правди не згасає,

    Бо в нім – і захист, і закон,

    Твій щит нас в горі захищає

    Від тих, хто сіє муку й скон.


    Вдихни у душу міць залізну,

    Щоб дух ніко́ли не змілів,

    Оберігай мою́ Вітчизну

    Від хижих поглядів й вогнів.


    Пролий свій світ на кожну хату,

    Де мати молиться в пітьмі́,

    Не дай ніко́му занепасти

    В холодній лютій метушні.


    З’єднай серця́ в єдину волю,

    Щоб дух свободи не погас,

    Даруй нам кращу світлу долю

    У цей важкий буремний час.


    Тримай наш край в свої́й долоні,

    Коли здригається земля,

    Будь поруч в кожній обороні,

    Де смерть чатує у полях.


    Відчуй наш біль, почуй благання,

    Спини нещадний плин ночей,

    Хай при́йде ранок сподівання

    Для втомлених від сліз очей.


    Наповни миром наші груди,

    Щоб страх не висушив життя,

    Хай стійкість скелею прибуде

    І змі́цнить наше майбуття.


    Не дай зламатись під вітрами,

    Тримай наш дух у чистоті,

    Будь вічним світлом перед нами

    На терням встеленій путі.


    В Твої́х долонях наша доля

    І сві́чі наших всіх життів,

    На все Твоя́, Всевишній, воля…

    Цілком вже ірод озвірів.


    Дай сили витримать терпіння,

    Де з терня виросте трава,

    І Сво́їм праведним сумлінням

    Почуй наш біль й усі слова́.


    14.04.2026 р.

    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026

    ID:  1060832

    В ТВОЇХ ДОЛОНЯХ НАША ДОЛЯМи жити хочемо, Всевишній,То ж відверни від нас потвор,Благаєм спо́кою і тиші,Хай не повт́ориться терор.Дай сили нам пройти крізь терни,Щоб сонце стерло попіл зла,Хай віра в серце знов пове́рнеТі дні, де радість розцвіла.Омий сльозою наші рани,Вгамуй всю лють чужих стихій,Розбий невидимі кайдани,Додай в життя нових надій.Хай слово правди не згасає,Бо в нім – і захист, і закон,Твій щит нас в горі захищаєВід тих, хто сіє муку й скон.Вдихни у душу міць залізну,Щоб дух ніко́ли не змілів,Оберігай мою́ ВітчизнуВід хижих поглядів й вогнів.Пролий свій світ на кожну хату,Де мати молиться в пітьмі́,Не дай ніко́му занепастиВ холодній лютій метушні.З’єднай серця́ в єдину волю,Щоб дух свободи не погас,Даруй нам кращу світлу долюУ цей важкий буремний час.Тримай наш край в свої́й долоні,Коли здригається земля,Будь поруч в кожній обороні,Де смерть чатує у полях.Відчуй наш біль, почуй благання,Спини нещадний плин ночей,Хай при́йде ранок сподіванняДля втомлених від сліз очей.Наповни миром наші груди,Щоб страх не висушив життя,Хай стійкість скелею прибудеІ змі́цнить наше майбуття.Не дай зламатись під вітрами,Тримай наш дух у чистоті,Будь вічним світлом перед намиНа терням встеленій путі.В Твої́х долонях наша доляІ сві́чі наших всіх життів,На все Твоя́, Всевишній, воля…Цілком вже ірод озвірів.Дай сили витримать терпіння,Де з терня виросте трава,І Сво́їм праведним сумліннямПочуй наш біль й усі слова́.14.04.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026ID:  1060832
    464переглядів
  • Чи знаєте ви, що перші трактування Таро у Європі були... віршованими?

    У XVI–XVIII століттях у Франції та Італії існувала дивовижна світська гра — Tarocchi Appropriati (Привласнені Таро).


    Аристократи та поети збиралися в залах, витягували карти Старших Арканів і прямо на ходу складали віршовані алегорії. Через поезію вони описували характер людини, її таємниці, долю та давали магічні поради.


    Поетичне слово налаштовує наше Его набагато глибше, ніж сухі лекції. Воно розмовляє напряму з підсвідомістю.


    Я повертаю цю давню традицію.

    Кожен мій допис у цьому блозі буде не просто розбором карти, а віршем-кодом, який я дістаю з потоку Марсельської системи.


    Ці рядки не про майбутнє «колись-потім». Вони працюють як маніфест і захист «тут і зараз».


    Починаю з Аркана XIX — Сонце (Le Soleil).


    У Марсельській традиції це карта абсолютного миру, чистої радості та безпеки, де двоє дітей граються під захистом міцного муру.


    Ловіть цей ритм. Впустіть його в себе:


    Аркан XIX. Сонце (Le Soleil)


    Світло торкається м’яко очей і плечей,

    День розгортає свій золотий сувій.

    Час залишає у минулому тіні ночей,

    Ми повертаємось до ковчегу мрій.


    Дивись на карту двох малих дітей,

    Радість тримай у серці ідей,

    Сонце є початком втілення мрій,

    Мир пульсує у крові надій.


    Будуємо мур — цеглинка до цеглинки,

    Простір Світла від падаючого зла,

    Марсельський малюнок спрямовує вись,

    Світло панує у наших краях.


    Нехай цей перший вірш-код стане вашим особистим щитом від будь-якого зла та увімкне внутрішнє світло.


    До зустрічі біля ковчегу мрій.

    Підписуйтесь, попереду ще 21 таємничий Аркан.


    Напишіть у коментарях, як вам такий формат? І яка карта Марсельського Таро ваша улюблена?

    Чи знаєте ви, що перші трактування Таро у Європі були... віршованими?У XVI–XVIII століттях у Франції та Італії існувала дивовижна світська гра — Tarocchi Appropriati (Привласнені Таро). Аристократи та поети збиралися в залах, витягували карти Старших Арканів і прямо на ходу складали віршовані алегорії. Через поезію вони описували характер людини, її таємниці, долю та давали магічні поради.Поетичне слово налаштовує наше Его набагато глибше, ніж сухі лекції. Воно розмовляє напряму з підсвідомістю.Я повертаю цю давню традицію. Кожен мій допис у цьому блозі буде не просто розбором карти, а віршем-кодом, який я дістаю з потоку Марсельської системи. Ці рядки не про майбутнє «колись-потім». Вони працюють як маніфест і захист «тут і зараз».Починаю з Аркана XIX — Сонце (Le Soleil). У Марсельській традиції це карта абсолютного миру, чистої радості та безпеки, де двоє дітей граються під захистом міцного муру.Ловіть цей ритм. Впустіть його в себе:Аркан XIX. Сонце (Le Soleil)Світло торкається м’яко очей і плечей,День розгортає свій золотий сувій.Час залишає у минулому тіні ночей,Ми повертаємось до ковчегу мрій.Дивись на карту двох малих дітей,Радість тримай у серці ідей,Сонце є початком втілення мрій,Мир пульсує у крові надій.Будуємо мур — цеглинка до цеглинки,Простір Світла від падаючого зла,Марсельський малюнок спрямовує вись,Світло панує у наших краях.Нехай цей перший вірш-код стане вашим особистим щитом від будь-якого зла та увімкне внутрішнє світло.До зустрічі біля ковчегу мрій. Підписуйтесь, попереду ще 21 таємничий Аркан.Напишіть у коментарях, як вам такий формат? І яка карта Марсельського Таро ваша улюблена?
    647переглядів
  • «Сонце, солоний вітер і шум хвиль — найкращі ліки від будь-якої втоми»
    «Сонце, солоний вітер і шум хвиль — найкращі ліки від будь-якої втоми»
    1
    99переглядів
Більше результатів