• НАРОД МІЦНІЄ В ЛЮТІЙ ДОЛІ

    Потвори знову гаратали,
    Сміттям гатили знов і знов,
    Життя убивці забирали,
    Горіло все, лила́ся кров.

    В руїнах плакали оселі,
    Чорніли згарища й хрести.
    Та крізь журбу й життя важе́лі
    Росли надія і мости.

    В руїнах долі догорали,
    Змовкав останній тихий спів,
    Та люди вперто підіймали
    Надію серед димних нив.

    І ми навколішки не впали,
    Хоч біль стискав усім серця́,
    В думках всі мир ми повертали,
    В думках плели́ звитяг вінця́.

    Бо не скорити силу волі,
    Не вбити віру у серцях.
    Народ міцнів у лютій долі,
    Не згас в очах війни розмах.

    На варті ночі не дрімали
    Сини і до́ньки на війні –
    Вони собою прикривали
    Майбутнє рідної землі́.

    Прийде світанок неодмінно,
    Розвіє попіл чорний час.
    І мир розквітне в нас невпинно,
    Вернувши радість знов до нас.

    Згадають люди кожне слово
    І кожен подвиг, кожен біль.
    Бо воля, вистраждана кров'ю,
    Й на рану сипали нам сіль.

    26.06.2026 р.

    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026
    ID: 1064718
    НАРОД МІЦНІЄ В ЛЮТІЙ ДОЛІ Потвори знову гаратали, Сміттям гатили знов і знов, Життя убивці забирали, Горіло все, лила́ся кров. В руїнах плакали оселі, Чорніли згарища й хрести. Та крізь журбу й життя важе́лі Росли надія і мости. В руїнах долі догорали, Змовкав останній тихий спів, Та люди вперто підіймали Надію серед димних нив. І ми навколішки не впали, Хоч біль стискав усім серця́, В думках всі мир ми повертали, В думках плели́ звитяг вінця́. Бо не скорити силу волі, Не вбити віру у серцях. Народ міцнів у лютій долі, Не згас в очах війни розмах. На варті ночі не дрімали Сини і до́ньки на війні – Вони собою прикривали Майбутнє рідної землі́. Прийде світанок неодмінно, Розвіє попіл чорний час. І мир розквітне в нас невпинно, Вернувши радість знов до нас. Згадають люди кожне слово І кожен подвиг, кожен біль. Бо воля, вистраждана кров'ю, Й на рану сипали нам сіль. 26.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026 ID: 1064718
    16views
  • НІЧ БЕЗЖАЛЬНО НЕ МИНАЄ

    Не набу́лося споко́ю —
    Ворог гаратає,
    Вбивче сміття із болота
    До нас відправляє.

    Стогнуть змучені будинки,
    Скло дзвенить і б'ється.
    Чорний дим та й без зупинки
    Усюди снується.

    Знову вибух душу крає,
    Миттю світло гасне,
    Смерть безжально задуває,
    Свічі передчасно.

    Мати мовчки пригортає
    Донечку маленьку.
    Серце кожен вибух крає,
    Боляче серденьку.

    Чути крики крізь завали,
    Стогін роздається,
    Люди в розпачі благали
    Поки серце б’ється.

    Ніч безжально не минає,
    Страх стискає груди.
    Знов сирена завиває —
    Вибухи усюди.

    Сажа хмарами над містом
    І вогонь палає.
    Біль осів тривожним змістом…
    Болить, не вщухає.

    Не стихає гуркіт клятий,
    Здригаються стіни,
    Ворог взявся гаратати
    Серце України.

    26.06.2026 р.

    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026
    ID: 1064737
    НІЧ БЕЗЖАЛЬНО НЕ МИНАЄ Не набу́лося споко́ю — Ворог гаратає, Вбивче сміття із болота До нас відправляє. Стогнуть змучені будинки, Скло дзвенить і б'ється. Чорний дим та й без зупинки Усюди снується. Знову вибух душу крає, Миттю світло гасне, Смерть безжально задуває, Свічі передчасно. Мати мовчки пригортає Донечку маленьку. Серце кожен вибух крає, Боляче серденьку. Чути крики крізь завали, Стогін роздається, Люди в розпачі благали Поки серце б’ється. Ніч безжально не минає, Страх стискає груди. Знов сирена завиває — Вибухи усюди. Сажа хмарами над містом І вогонь палає. Біль осів тривожним змістом… Болить, не вщухає. Не стихає гуркіт клятий, Здригаються стіни, Ворог взявся гаратати Серце України. 26.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026 ID: 1064737
    1
    34views
  • ГРИМЛЯТЬ НАД НАМИ ЧОРНІ НЕБЕСА


    Гримлять над нами чорні небеса, 

    І дим вкриває стомлені дороги, 

    Та в серці не згасає та краса, 

    Що кличе нас здолати всі тривоги.


    Війна прийшла у тишу і тепло́, 

    Зламала день і спокій біля дому, 

    Та віри світло в душах не зайшло, 

    Воно веде крізь темряву знайому.


    Стоять бійці на варті уночі, 

    Несуть крізь біль й загрозу варту свято, 


    Жага до перемоги на плечі,

    Що допоможе мирний день стрічати.


    Не раз сльоза торкалася щоки́, 

    Не раз печаль стискала серце туго, 

    Та крізь роки війни, немов віки,

    Ми вийдемо на переможну смугу.


    Зростають діти попри гуркіт літ, 

    І мріють знов про небо без тривоги, 

    Бо навіть там, де біль лишив свій слід, 

    Життя шукає світло перемоги.


    І пам’ять тих, хто впав у боротьбі, 

    Наві́ки буде жити поміж нами, 

    Щоб мирний день розквітнув на землі 

    Й звитягу сповістили дзвоном храми.


    Мине гроза, розвіється імла, 

    Замовкне грім війни й не спалить ниву, 

    Розквітне ненька, хоч в вогні була, 

    І житиме, як і колись, щасливо.


    25.06.2026 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026

    ID:  1064671



    ГРИМЛЯТЬ НАД НАМИ ЧОРНІ НЕБЕСАГримлять над нами чорні небеса,  І дим вкриває стомлені дороги,  Та в серці не згасає та краса,  Що кличе нас здолати всі тривоги.Війна прийшла у тишу і тепло́,  Зламала день і спокій біля дому,  Та віри світло в душах не зайшло,  Воно веде крізь темряву знайому.Стоять бійці на варті уночі,  Несуть крізь біль й загрозу варту свято, Жага до перемоги на плечі,Що допоможе мирний день стрічати.Не раз сльоза торкалася щоки́,  Не раз печаль стискала серце туго,  Та крізь роки війни, немов віки,Ми вийдемо на переможну смугу.Зростають діти попри гуркіт літ,  І мріють знов про небо без тривоги,  Бо навіть там, де біль лишив свій слід,  Життя шукає світло перемоги.І пам’ять тих, хто впав у боротьбі,  Наві́ки буде жити поміж нами,  Щоб мирний день розквітнув на землі  Й звитягу сповістили дзвоном храми.Мине гроза, розвіється імла,  Замовкне грім війни й не спалить ниву,  Розквітне ненька, хоч в вогні була,  І житиме, як і колись, щасливо.25.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026ID:  1064671
    103views


  • ПОЛИЛАСЯ ЗНОВУ КРОВ


    Ранок видався нетихим,

    Полила́ся знову кров,

    Ворог знову коїть лихо,

    Шле сміття убивче знов.


    Знов здригаються будинки,

    Плач і стогін не змовка,

    Гасять свічечку й дитинки…

    Доля в нас така гірка.


    Знов пекельна на ніч безсонна

    Горя й болю додає,

    Та Вкраїнонька нескорна

    На коліна не стає.


    Скільки болю, скільки втрати,

    Скільки виплаканих сліз...

    Нас не зможе ворог взяти,

    Хоч не да́ли нам ленд-ліз.


    І крізь дим, вогонь і втому,

    Крізь жорстокості сувій,

    Ворог в нас чекає злому,

    Ми чекаєм – світу дій.


    Не встигають свіжі квіти

    Розпускати пелюстки́ –

    Як життя вже рвуть ракети

    На скорботні сторінки́.


    Мрії чи́їсь недоспілі

    Обірвалися в імлі,

    В ко́гось ко́си посивілі

    Від біди на цій землі́.


    Материнська тиха ту́га

    Серце крає знов і знов,

    Бо війна –  жорстока смуга,

    Що збирає сльо́зи й кров.


    Та над попелом і болем,

    Над руїнами журби

    Схо́дить сонце світлим полем

    Дуже чорної доби́.


    Імена у небо линуть,

    Наче вісники весни́,

    Хоч трагічно всі в нас гинуть –

    Вічно житимуть вони.


    І допоки серце б'ється,

    Пам'ять буде поміж нас,

    Україна не здається,

    Наближа звитяжний час.


    24.06.2026 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів, 2026

    ID:  1064624

    ПОЛИЛАСЯ ЗНОВУ КРОВРанок видався нетихим,Полила́ся знову кров,Ворог знову коїть лихо,Шле сміття убивче знов.Знов здригаються будинки,Плач і стогін не змовка,Гасять свічечку й дитинки…Доля в нас така гірка.Знов пекельна на ніч безсоннаГоря й болю додає,Та Вкраїнонька нескорнаНа коліна не стає.Скільки болю, скільки втрати,Скільки виплаканих сліз...Нас не зможе ворог взяти,Хоч не да́ли нам ленд-ліз.І крізь дим, вогонь і втому,Крізь жорстокості сувій,Ворог в нас чекає злому,Ми чекаєм – світу дій.Не встигають свіжі квітиРозпускати пелюстки́ – Як життя вже рвуть ракети На скорботні сторінки́.Мрії чи́їсь недоспіліОбірвалися в імлі,В ко́гось ко́си посивіліВід біди на цій землі́.Материнська тиха ту́гаСерце крає знов і знов,Бо війна –  жорстока смуга,Що збирає сльо́зи й кров.Та над попелом і болем,Над руїнами журбиСхо́дить сонце світлим полемДуже чорної доби́.Імена у небо линуть,Наче вісники весни́,Хоч трагічно всі в нас гинуть –Вічно житимуть вони.І допоки серце б'ється,Пам'ять буде поміж нас,Україна не здається,Наближа звитяжний час.24.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів, 2026ID:  1064624
    148views
  • СКЛЯНІ ТІНІ


    Тьмяні кордони зростали навколо,

    Тіні ховали розбиті останки,

    Втома збирала і спеку, і холод.


    Довгі проходи вели до світання,

    Душі шукали загублені двері,

    Долі сплітали повітря з метаном.


    Темні питання були на поверхні,

    Люди шукали загублені траси,

    Думи вкривались димами відверто.


    Сховані кроки лишалися разом,

    Страх відступав перед новим порогом,

    Сили зростали у різних контрастах.


    Вічні дороги ставали уроком,

    Зламані межі відкрили щось друге,

    Віра зростала доволі високо.


    Плинні хвилини зміняли наругу,

    Серце знаходило власну свободу,

    Світло пробило надію на дружність.


    Справжня надія змінила природність,

    Слід залишився у пам'яті досі,

    Мрія вернула людині породу.


    Вільний народ віднайшов новий доступ.


    Мирослав Манюк

    23.06.2026

    СКЛЯНІ ТІНІТьмяні кордони зростали навколо,Тіні ховали розбиті останки,Втома збирала і спеку, і холод.Довгі проходи вели до світання,Душі шукали загублені двері,Долі сплітали повітря з метаном.Темні питання були на поверхні,Люди шукали загублені траси,Думи вкривались димами відверто.Сховані кроки лишалися разом,Страх відступав перед новим порогом,Сили зростали у різних контрастах.Вічні дороги ставали уроком,Зламані межі відкрили щось друге,Віра зростала доволі високо.Плинні хвилини зміняли наругу,Серце знаходило власну свободу,Світло пробило надію на дружність.Справжня надія змінила природність,Слід залишився у пам'яті досі,Мрія вернула людині породу.Вільний народ віднайшов новий доступ.Мирослав Манюк23.06.2026
    1
    130views
  • 🔥У Керчі розгорілася нова велика пожежа після атак Сил оборони, — OSINT-аналітики.


    Як повідомляє моніторинговий канал «Кримський вітер» із посиланням на слова самовидця, влучання сталося у ТЕЦ поблизу Аршинцево на березі Керченської протоки.

    Дим простягається на майже 50 кілометрів.


    💡 Без світла залишилася низка населених пунктів півострова. У «Крименерго» причиною називають «технологічні порушення».

    🔥У Керчі розгорілася нова велика пожежа після атак Сил оборони, — OSINT-аналітики. Як повідомляє моніторинговий канал «Кримський вітер» із посиланням на слова самовидця, влучання сталося у ТЕЦ поблизу Аршинцево на березі Керченської протоки.Дим простягається на майже 50 кілометрів. 💡 Без світла залишилася низка населених пунктів півострова. У «Крименерго» причиною називають «технологічні порушення».
    87views
  • 🔥У Керчі розгорілася нова велика пожежа після атак Сил оборони, — OSINT-аналітики.


    Як повідомляє моніторинговий канал «Кримський вітер» із посиланням на слова самовидця, влучання сталося у ТЕЦ поблизу Аршинцево на березі Керченської протоки.

    Дим простягається на майже 50 кілометрів.


    💡 Без світла залишилася низка населених пунктів півострова. У «Крименерго» причиною називають «технологічні порушення».

    🔥У Керчі розгорілася нова велика пожежа після атак Сил оборони, — OSINT-аналітики. Як повідомляє моніторинговий канал «Кримський вітер» із посиланням на слова самовидця, влучання сталося у ТЕЦ поблизу Аршинцево на березі Керченської протоки.Дим простягається на майже 50 кілометрів. 💡 Без світла залишилася низка населених пунктів півострова. У «Крименерго» причиною називають «технологічні порушення».
    120views
  • БЛАГАННЯ ПРО СПОКІЙ МИР І ЗВИТЯГУ


    Хай ніч нам спокій подарує,

    Щоб не було́ сирен виття.

    Орда хай те, що ми, відчує,

    Хай збережуться нам життя.


    Хай ранок сонцем заясніє

    Без диму, болю й каяття,

    І в серці віра не зотліє,

    І буде світлим майбуття.


    Хай мир над краєм запанує,

    Зітре сліди страшних подій,

    І доля щедро нам дарує

    Щасливий час для вільних мрій.


    Хай ворог більше не руйнує

    Домівки, сповнені життя,

    І кожна мати хай почує

    Синів щасливе вороття.


    Хай небо знов заголубіє

    Над нивами без забуття.

    І наша пісня не змарніє,

    Бо в ній безсмертя й майбуття.


    Хай Бог країну нам боро́нить

    Від лиха, ворога й сміття.

    І світла доленька хай схо́дить,

    Щоб в мирі квітнули життя.


    Хай щастя тихо завітає

    У кожне серце й почуття,

    І день нови́й благословляє

    На мир й щасливе майбуття.


    Хай доля стежку простеляє

    Крізь світло, віру й доброту,

    А серце бережно плекає

    Любов, надію й красоту.


    Хай щастя тихо в дім захо́дить,

    Немов світанок золотий,

    І кожен день для нас знахо́дить

    Чудову звістку: «Я – живий!»


    Хай нам звитя́га вже озветься –

    За неї гине неньки цвіт,

    Наза́вжди миром хай пройде́ться

    Таким твердим, немов граніт.


    Хай світло в кожнім домі сяє,

    Не буде смутку вороття,

    І серце кожне пам’ятає

    Ціну за наші всі життя.


    20.06.2026 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026

    ID:  1064419



    БЛАГАННЯ ПРО СПОКІЙ МИР І ЗВИТЯГУХай ніч нам спокій подарує,Щоб не було́ сирен виття.Орда хай те, що ми, відчує,Хай збережуться нам життя.Хай ранок сонцем заяснієБез диму, болю й каяття,І в серці віра не зотліє,І буде світлим майбуття.Хай мир над краєм запанує,Зітре сліди страшних подій,І доля щедро нам даруєЩасливий час для вільних мрій.Хай ворог більше не руйнуєДомівки, сповнені життя,І кожна мати хай почуєСинів щасливе вороття.Хай небо знов заголубієНад нивами без забуття.І наша пісня не змарніє,Бо в ній безсмертя й майбуття.Хай Бог країну нам боро́нитьВід лиха, ворога й сміття.І світла доленька хай схо́дить,Щоб в мирі квітнули життя.Хай щастя тихо завітаєУ кожне серце й почуття,І день нови́й благословляєНа мир й щасливе майбуття.Хай доля стежку простеляєКрізь світло, віру й доброту,А серце бережно плекаєЛюбов, надію й красоту.Хай щастя тихо в дім захо́дить,Немов світанок золотий,І кожен день для нас знахо́дитьЧудову звістку: «Я – живий!»Хай нам звитя́га вже озветься – За неї гине неньки цвіт,Наза́вжди миром хай пройде́тьсяТаким твердим, немов граніт.Хай світло в кожнім домі сяє,Не буде смутку вороття,І серце кожне пам’ятаєЦіну за наші всі життя.20.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026ID:  1064419
    243views
  • ПАЛАЛА Й ЛАВРА


    Палають храми у столиці,

    Горять автівки і житло,

    Над нами вбивці-блискавиці.

    Такого ще в нас не було́.


    Палала Лавра серед ночі,

    І кіностудії крило,

    Від болю не зімкнули очі —

    Так люто місто не жило́.


    Ще й арсенал палав «Мистецький»,

    Домівки теж вогнем взяли́сь,

    Бо ворог є в нас чортівецький,

    То й пуски вражі відбули́сь.


    Здригались стіни у лікарні,

    В диму ховалося усе

    І плач дитячий безпорадний…

    Чи вбивця кару понесе́?


    І знов руїни й чиїсь долі,

    Чиєсь обірване крило,

    Кияни знов в страшній недолі…

    Горіло все, усе гуло.


    Та Київ, сти́снувши руїни,

    Не впав усупереч, назло,

    Бо серце вільної країни

    Ніщо здолати не змогло.


    В нас пам'ять свічкою палає,

    Число із жертвами зросло,

    А світ нехай не забуває,

    Звідкіль до нас прийшло це зло.


    16.06.2026 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026

    ID:  1064262

    ПАЛАЛА Й ЛАВРАПалають храми у столиці,Горять автівки і житло,Над нами вбивці-блискавиці.Такого ще в нас не було́.Палала Лавра серед ночі,І кіностудії крило,Від болю не зімкнули очі —Так люто місто не жило́.Ще й арсенал палав «Мистецький»,Домівки теж вогнем взяли́сь,Бо ворог є в нас чортівецький,То й пуски вражі відбули́сь.Здригались стіни у лікарні,В диму ховалося усеІ плач дитячий безпорадний…Чи вбивця кару понесе́?І знов руїни й чиїсь долі,Чиєсь обірване крило,Кияни знов в страшній недолі…Горіло все, усе гуло.Та Київ, сти́снувши руїни,Не впав усупереч, назло,Бо серце вільної країниНіщо здолати не змогло.В нас пам'ять свічкою палає,Число із жертвами зросло,А світ нехай не забуває,Звідкіль до нас прийшло це зло.16.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026ID:  1064262
    302views
  • ТЕРНОПІЛЬ.

    БІЛЬ І СЛЬОЗИ


    Такий страшний й сумний сьогодні ранок,

    Невинні жертви, що хотіли жить,

    Це ще одна з ворожих забаганок,

    Де сві́чі людям взя́лися гасить.


    А світ мовчить, а світ спостерігає,

    Як ворог убиває нас щодня,

    Він докази бідненький все збирає,

    З'ясувує чи нас вбива руsня.


    Тим часом люд лягає у могили,

    Ляга в могили наш невинний люд,

    Шляхи мовчанням ворогу відкрили...

    Чи буде над ордою Божий суд?


    Людей десятки знову оніміли,

    Загасла свічка кожного з життів,

    А вчора про життя ще гомоніли,

    Хтось мрію на майбутнє вчора плів.


    Ми го́лови схилили у скорботі,

    За кожну душу свічечка пала,

    Затихла пісня на життєвій ноті,

    А до сьогодні ще вона жила́.


    І небо плаче сіре, безнадійне,

    У ньому крик, що в серці не вмістивсь,

    А світ – в екранах, стрічках і подіях,

    Та не в очах, де біль уже згустивсь.


    Молитва лине крізь дими й руїни,

    За тих, хто вмів любити і прощать.

    Їх не вернути — тільки тінь родини

    Стоїть в сльозах, не в змозі вже мовчать.


    Тернопіль у вогні, в скорботі, в тузі,

    Свічки палають — пам’ять не згаса.

    І кожен дотик — як прощання в лузі,

    Де смерть пройшла, мов чорная коса.


    19.11.2025 р.


    ©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025


    ТЕРНОПІЛЬ.БІЛЬ І СЛЬОЗИТакий страшний й сумний сьогодні ранок,Невинні жертви, що хотіли жить, Це ще одна з ворожих забаганок,Де сві́чі людям взя́лися гасить.А світ мовчить, а світ спостерігає,Як ворог убиває нас щодня,Він докази бідненький все збирає,З'ясувує чи нас вбива руsня.Тим часом люд лягає у могили,Ляга в могили наш невинний люд,Шляхи мовчанням ворогу відкрили...Чи буде над ордою Божий суд?Людей десятки знову оніміли, Загасла свічка кожного з життів,А вчора про життя ще гомоніли,Хтось мрію на майбутнє вчора плів.Ми го́лови схилили у скорботі,За кожну душу свічечка пала,Затихла пісня на життєвій ноті,А до сьогодні ще вона жила́.І небо плаче сіре, безнадійне,У ньому крик, що в серці не вмістивсь,А світ – в екранах, стрічках і подіях,Та не в очах, де біль уже згустивсь.Молитва лине крізь дими й руїни,За тих, хто вмів любити і прощать.Їх не вернути — тільки тінь родиниСтоїть в сльозах, не в змозі вже мовчать.Тернопіль у вогні, в скорботі, в тузі,Свічки палають — пам’ять не згаса.І кожен дотик — як прощання в лузі,Де смерть пройшла, мов чорная коса.19.11.2025 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025
    431views
More Results