• Замок Нойшванштайн (Neuschwanstein Castle) – справжній символ Баварії та один з найвідоміших замків у світі! Ця архітектурна перлина, розташована на вершині скелі серед мальовничих Альп, здається зійшла прямо зі сторінок казки.

    Збудований у XIX столітті за наказом короля Людвіга II Баварського, відомого як "казковий король", Нойшванштайн був його особистою резиденцією та присвятою оперним творам Ріхарда Вагнера. Його неоготичні вежі, романтичні інтер'єри та приголомшливі краєвиди на навколишні гори та озера щороку приваблюють мільйони туристів.

    Саме цей замок надихнув Волта Діснея на створення замку Сплячої Красуні в Діснейленді. Нойшванштайн – це втілення мрії, що стоїть у віках, як свідчення людської фантазії та любові до краси.
    Замок Нойшванштайн (Neuschwanstein Castle) – справжній символ Баварії та один з найвідоміших замків у світі! Ця архітектурна перлина, розташована на вершині скелі серед мальовничих Альп, здається зійшла прямо зі сторінок казки. Збудований у XIX столітті за наказом короля Людвіга II Баварського, відомого як "казковий король", Нойшванштайн був його особистою резиденцією та присвятою оперним творам Ріхарда Вагнера. Його неоготичні вежі, романтичні інтер'єри та приголомшливі краєвиди на навколишні гори та озера щороку приваблюють мільйони туристів. Саме цей замок надихнув Волта Діснея на створення замку Сплячої Красуні в Діснейленді. Нойшванштайн – це втілення мрії, що стоїть у віках, як свідчення людської фантазії та любові до краси.
    Like
    Love
    3
    102переглядів 15Відтворень
  • ​​🇺🇦🎼2 червня 1928 року в Києві народився Леопольд Іванович Ященко, музикознавець, фольклорист, хоровий диригент, композитор, керівник хору «Гомін».

    Навчався в Київській консерваторії, закінчив аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР, де працював у наступні роки. Захистив кандидатську дисертацію «Українське народне багатоголосся» (1961).

    «Перед вступом до консерваторії я вперше побував у фольклористичній експедиції. Поїхати в село і послухати пісень – це було щастя, і коли я почув, що є такий Інститут фольклору та етнографії, то зразу зрозумів, що це – моє. І щоліта на канікулах виїжджали й записували», – згадував митець.

    У 1968-му підписав колективного листа до ЦК КПРС проти закритих судових процесів над політв’язнями, за що був звільнений з роботи. В 1969-му створив етнографічний хор «Гомін», який відроджував у Києві народні свята та звичаї й виконував майже виключно українські народні пісні.

    «То було справді духовне відродження: людей різного віку, професій, уподобань об’єднала пісня, що стала для Києва пробудженням, – згадував Юрій Гулій. – До нас тягнулися звідусіль, як спраглі до джерела: ми відчували себе місіонерами на рідній землі і, де могли, як могли, піснею повертали людям дух».

    Хор закрили за два роки як «націоналістичний», а самого Леопольда Ященка виключили з Спілки композиторів.
    Перебуваючи в опалі, завідував дитячим сектором при Будинку композиторів України, керував фольклорним ансамблем, навіть працював маляром на заводі і теслярем у радгоспі.

    У 1984-му організував етнографічний хор, якому згодом повернули назву «Гомін».

    Саме «Гомін» першим у Києві виконав «Ще не вмерла Україна», «Боже Великий, Єдиний», «Ой у лузі червона калина» та інші патріотичні пісні.

    У 1989-му поновлений у Спілці композиторів України.

    Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1993), премії імені П. Чубинського (1992). Автор книг «Українські народні романси» (1961), «Буковинські народні пісні» (1963), «Григорій Верьовка (нарис про життя і творчість)» (1965), «Державна заслужена капела бандуристів Української РСР» (1970) та інших.

    🕯Помер митець 2 квітня 2016-го в Києві.

    ​​🇺🇦🎼2 червня 1928 року в Києві народився Леопольд Іванович Ященко, музикознавець, фольклорист, хоровий диригент, композитор, керівник хору «Гомін». Навчався в Київській консерваторії, закінчив аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР, де працював у наступні роки. Захистив кандидатську дисертацію «Українське народне багатоголосся» (1961). «Перед вступом до консерваторії я вперше побував у фольклористичній експедиції. Поїхати в село і послухати пісень – це було щастя, і коли я почув, що є такий Інститут фольклору та етнографії, то зразу зрозумів, що це – моє. І щоліта на канікулах виїжджали й записували», – згадував митець. У 1968-му підписав колективного листа до ЦК КПРС проти закритих судових процесів над політв’язнями, за що був звільнений з роботи. В 1969-му створив етнографічний хор «Гомін», який відроджував у Києві народні свята та звичаї й виконував майже виключно українські народні пісні. «То було справді духовне відродження: людей різного віку, професій, уподобань об’єднала пісня, що стала для Києва пробудженням, – згадував Юрій Гулій. – До нас тягнулися звідусіль, як спраглі до джерела: ми відчували себе місіонерами на рідній землі і, де могли, як могли, піснею повертали людям дух». Хор закрили за два роки як «націоналістичний», а самого Леопольда Ященка виключили з Спілки композиторів. Перебуваючи в опалі, завідував дитячим сектором при Будинку композиторів України, керував фольклорним ансамблем, навіть працював маляром на заводі і теслярем у радгоспі. У 1984-му організував етнографічний хор, якому згодом повернули назву «Гомін». Саме «Гомін» першим у Києві виконав «Ще не вмерла Україна», «Боже Великий, Єдиний», «Ой у лузі червона калина» та інші патріотичні пісні. У 1989-му поновлений у Спілці композиторів України. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1993), премії імені П. Чубинського (1992). Автор книг «Українські народні романси» (1961), «Буковинські народні пісні» (1963), «Григорій Верьовка (нарис про життя і творчість)» (1965), «Державна заслужена капела бандуристів Української РСР» (1970) та інших. 🕯Помер митець 2 квітня 2016-го в Києві.
    Like
    Love
    2
    567переглядів
  • Like
    Love
    7
    691переглядів
  • Like
    1
    468переглядів
  • #поезія
    Люблю весну, та хто її не любить,
    Коли життя цвіте, як пишний сад.
    І, мов у сні, шепочуть листя губи,
    І квіти шлють солодкий аромат.

    Люблю весну, коли плюскочуть ріки,
    Коли рида од щастя соловей
    І заглядає сонце під повіки
    У тишині задуманих алей...

    Люблю, коли блукає місяць в травах,
    Хатини білить променем своїм
    І п'є тепло ночей ласкавих,
    А на лугах пливе туманів дим...

    Весна вдягла у зелень віти в дуба,
    уже курличуть в небі журавлі.
    Люблю весну, та хто її не любить
    на цій чудесній, радісній землі!
    1950

    Володимир Сосюра
    #поезія Люблю весну, та хто її не любить, Коли життя цвіте, як пишний сад. І, мов у сні, шепочуть листя губи, І квіти шлють солодкий аромат. Люблю весну, коли плюскочуть ріки, Коли рида од щастя соловей І заглядає сонце під повіки У тишині задуманих алей... Люблю, коли блукає місяць в травах, Хатини білить променем своїм І п'є тепло ночей ласкавих, А на лугах пливе туманів дим... Весна вдягла у зелень віти в дуба, уже курличуть в небі журавлі. Люблю весну, та хто її не любить на цій чудесній, радісній землі! 1950 Володимир Сосюра
    Love
    2
    583переглядів
  • Netflix представляє трейлер майбутнього бойовика "Спустошення" з Томом Гарді. Тож якщо вам хочеться нового екранного піу-піу та пау-пау, погонь та переслідувань, бійок та стрілянини, вже з 25 квітня стрімінговій платформі буде що вам запропонувати.

    За сюжетом детектив має розшукати зниклого сина політика і розплутати темну мережу змов та корупції у місті. А в процесі буде динамічно, ефектно та, чого вже так, доволі кривавенько.

    Коротше, жодного закону, тільки непорядок.

    #Коло_Кіно #Анонси_кіно #Netflix
    Netflix представляє трейлер майбутнього бойовика "Спустошення" з Томом Гарді. Тож якщо вам хочеться нового екранного піу-піу та пау-пау, погонь та переслідувань, бійок та стрілянини, вже з 25 квітня стрімінговій платформі буде що вам запропонувати. За сюжетом детектив має розшукати зниклого сина політика і розплутати темну мережу змов та корупції у місті. А в процесі буде динамічно, ефектно та, чого вже так, доволі кривавенько. Коротше, жодного закону, тільки непорядок. #Коло_Кіно #Анонси_кіно #Netflix
    Like
    2
    594переглядів
  • МОДНЯЧЕ ВЗУТТЯ ДЛЯ СОБАК
    МОДНЯЧЕ ВЗУТТЯ ДЛЯ СОБАК
    209переглядів 8Відтворень
  • ЦІКАВІ І НЕЗВИЧНІ ПЕРЕГОНИ
    ЦІКАВІ І НЕЗВИЧНІ ПЕРЕГОНИ
    Like
    1
    188переглядів 10Відтворень
  • Голосова нотатка
    825переглядів Відтворень
  • 171переглядів 1 Поширень