На центральній площі міста, де цвіте акація,
Конституцію держави оголосила нація,
Запорізький гетьман Орлик для свого народу,
Постарався, щоб жили по свому закону.
Не одні ще покоління старались, боролись,
Та про вільну Україну мріяли й молились.
Щоби ми в своїй країні могли вільно жити,
Довелось нашим героям свою кров пролити.
На центральній площі міста, де цвіте акація,
Українську Конституцію знов святкує нація,
Нація нова і вільна, вільна в своїм краю,
Любіть свою Україну! Зі святом вас вітаю!
-----------------------

СУВЕРЕННА! НЕЗАЛЕЖНА! ДЕМОКРАТИЧНА, СОЦІАЛЬНА Й ПРАВОВА ДЕРЖАВА!

Саме такою є Україна, і саме про це говорить стаття перша нашої Конституції.

Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.

Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України. Вже у жовтні була створена Конституційна комісія. У період 1991-1996 рр. комісіями, окремо створеними Верховною Радою та Президентом, було розроблено кілька проєктів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися, доопрацьовувалися.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року парламентарі ухвалили Основний закон України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 парламентаріїв). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.

Від початку ухвалення Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень.

З відривного календаря "Український народний календар" за 28 червня.
На центральній площі міста, де цвіте акація, Конституцію держави оголосила нація, Запорізький гетьман Орлик для свого народу, Постарався, щоб жили по свому закону. Не одні ще покоління старались, боролись, Та про вільну Україну мріяли й молились. Щоби ми в своїй країні могли вільно жити, Довелось нашим героям свою кров пролити. На центральній площі міста, де цвіте акація, Українську Конституцію знов святкує нація, Нація нова і вільна, вільна в своїм краю, Любіть свою Україну! Зі святом вас вітаю! ----------------------- СУВЕРЕННА! НЕЗАЛЕЖНА! ДЕМОКРАТИЧНА, СОЦІАЛЬНА Й ПРАВОВА ДЕРЖАВА! Саме такою є Україна, і саме про це говорить стаття перша нашої Конституції. Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи. Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України. Вже у жовтні була створена Конституційна комісія. У період 1991-1996 рр. комісіями, окремо створеними Верховною Радою та Президентом, було розроблено кілька проєктів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися, доопрацьовувалися. У ніч з 27 на 28 червня 1996 року парламентарі ухвалили Основний закон України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 парламентаріїв). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України. Від початку ухвалення Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. З відривного календаря "Український народний календар" за 28 червня.
23переглядів