#мистецтво #особистості
27 лютого народився український художник Микола Ґе! Доводилося раніше чути про нього?
Він прославився сміливими експериментами з кольором, світлом і композицією. Спершу Ґе прославився історичними полотнами. Але згодом відмовився від офіційного академізму й занурився у філософські теми, що викликало хвилю критики.

Особливо гостро реагували на його релігійні картини. «Що є істина?» (1890), де Христос постає не традиційним святим образом, а як виснажений і змучений чоловік перед могутнім Пілатом, викликала шок. Полотно заборонили виставляти, як і «Голгофу» та «Розп’яття». Церква вважала його бачення надто реалістичним і навіть богохульним.

Останні роки життя він провів у своєму маєтку в селі Іванівському на Чернігівщині, захоплювався ідеями Льва Толстого, жив скромно й багато розмірковував про моральність та мистецтво. Сучасники вважали його диваком, але саме завдяки його сміливості ми сьогодні сприймаємо релігійний живопис глибше, ніж просто канонічні образи.
#мистецтво #особистості 27 лютого народився український художник Микола Ґе! Доводилося раніше чути про нього? Він прославився сміливими експериментами з кольором, світлом і композицією. Спершу Ґе прославився історичними полотнами. Але згодом відмовився від офіційного академізму й занурився у філософські теми, що викликало хвилю критики. Особливо гостро реагували на його релігійні картини. «Що є істина?» (1890), де Христос постає не традиційним святим образом, а як виснажений і змучений чоловік перед могутнім Пілатом, викликала шок. Полотно заборонили виставляти, як і «Голгофу» та «Розп’яття». Церква вважала його бачення надто реалістичним і навіть богохульним. Останні роки життя він провів у своєму маєтку в селі Іванівському на Чернігівщині, захоплювався ідеями Льва Толстого, жив скромно й багато розмірковував про моральність та мистецтво. Сучасники вважали його диваком, але саме завдяки його сміливості ми сьогодні сприймаємо релігійний живопис глибше, ніж просто канонічні образи.
Like
Love
2
220views 1 Shares