ЯК ПРАВИЛЬНО КРИТИКУВАТИ ДИТИНУ.

Критика - невід'ємна частина життя. Навіть якщо ми не критикуємо дитину вдома, то виходячи в світ, вона все одно зіштовхнеться з критикою і тому має бути до неї готовою.

Важливо розуміти, що критика і засудження - не одне й те саме. Якщо ми вказуємо на риси характеру іншої людини і надаємо їм негативну оцінку - це засудження. Якщо ми надаємо оцінку дії - це критика.

Критика буває конструктивною та деструктивною.

Конструктивна критики відноситься як раз до оцінки дій, коли ми робимо щось погано,  і нам пояснюють, чому це погано, не згадуючи наш характер, національність, стать.

Деструктивна критика - це оцінка наших дій як поганих, саме тому, що у нас певний склад характеру, національність, стать тощо.

На жаль, люди не завжди здатні відрізнити критику від засудження, більшість не вміють приймати ніяку критику: ні конструктивну, ні деструктивну. Частіше за все це відбувається саме тому, що отримали неприємний досвід в дитинстві, де зауваження стосувалися їхньої особистості вцілому. 

☝️Нашим завданням є навчити дитину в майбутньому розрізняти особисту критику від професійної, критику дії від критики особистої. "Якщо я отримав критику контрольної роботи від педагога, це значить, мені є що покращити в своїх знаннях. Але це не значить, що я поганий або дурний, і тому пишу неідеально контрольні роботи з першого разу."

Правильна (конструктивна) критика (її ще можна назвати "зворотній зв'язок ") грає важливу роль у вихованні:

▪️допомагає дитині в отриманні нового досвіду і знань;
▪️сприяє самоаналізу;
▪️допомагає у виборі вірного рішення;
▪️сприяє гнучкості та адекватності в поведінці.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Критика приносить користь лише при правильному її використанні, в інших випадках , переходячи в дорікання, докори та образи, вона може сильно зіпсувати ваші стосунки з дитиною, а також вбити впевненість у власних силах та бажання що-небудь робити.

#психологіядитини #дитячапсихологія #дитячийпсихолог #розвитокдитини # дитячийрозвиток #критика
ЯК ПРАВИЛЬНО КРИТИКУВАТИ ДИТИНУ. Критика - невід'ємна частина життя. Навіть якщо ми не критикуємо дитину вдома, то виходячи в світ, вона все одно зіштовхнеться з критикою і тому має бути до неї готовою. Важливо розуміти, що критика і засудження - не одне й те саме. Якщо ми вказуємо на риси характеру іншої людини і надаємо їм негативну оцінку - це засудження. Якщо ми надаємо оцінку дії - це критика. Критика буває конструктивною та деструктивною. Конструктивна критики відноситься як раз до оцінки дій, коли ми робимо щось погано,  і нам пояснюють, чому це погано, не згадуючи наш характер, національність, стать. Деструктивна критика - це оцінка наших дій як поганих, саме тому, що у нас певний склад характеру, національність, стать тощо. На жаль, люди не завжди здатні відрізнити критику від засудження, більшість не вміють приймати ніяку критику: ні конструктивну, ні деструктивну. Частіше за все це відбувається саме тому, що отримали неприємний досвід в дитинстві, де зауваження стосувалися їхньої особистості вцілому.  ☝️Нашим завданням є навчити дитину в майбутньому розрізняти особисту критику від професійної, критику дії від критики особистої. "Якщо я отримав критику контрольної роботи від педагога, це значить, мені є що покращити в своїх знаннях. Але це не значить, що я поганий або дурний, і тому пишу неідеально контрольні роботи з першого разу." Правильна (конструктивна) критика (її ще можна назвати "зворотній зв'язок ") грає важливу роль у вихованні: ▪️допомагає дитині в отриманні нового досвіду і знань; ▪️сприяє самоаналізу; ▪️допомагає у виборі вірного рішення; ▪️сприяє гнучкості та адекватності в поведінці. ПАМ'ЯТАЙТЕ! Критика приносить користь лише при правильному її використанні, в інших випадках , переходячи в дорікання, докори та образи, вона може сильно зіпсувати ваші стосунки з дитиною, а також вбити впевненість у власних силах та бажання що-небудь робити. #психологіядитини #дитячапсихологія #дитячийпсихолог #розвитокдитини # дитячийрозвиток #критика
Like
Love
3
406переглядів