ПОЛИЛАСЯ ЗНОВУ КРОВ


Ранок видався нетихим,

Полила́ся знову кров,

Ворог знову коїть лихо,

Шле сміття убивче знов.


Знов здригаються будинки,

Плач і стогін не змовка,

Гасять свічечку й дитинки…

Доля в нас така гірка.


Знов пекельна на ніч безсонна

Горя й болю додає,

Та Вкраїнонька нескорна

На коліна не стає.


Скільки болю, скільки втрати,

Скільки виплаканих сліз...

Нас не зможе ворог взяти,

Хоч не да́ли нам ленд-ліз.


І крізь дим, вогонь і втому,

Крізь жорстокості сувій,

Ворог в нас чекає злому,

Ми чекаєм – світу дій.


Не встигають свіжі квіти

Розпускати пелюстки́ –

Як життя вже рвуть ракети

На скорботні сторінки́.


Мрії чи́їсь недоспілі

Обірвалися в імлі,

В ко́гось ко́си посивілі

Від біди на цій землі́.


Материнська тиха ту́га

Серце крає знов і знов,

Бо війна –  жорстока смуга,

Що збирає сльо́зи й кров.


Та над попелом і болем,

Над руїнами журби

Схо́дить сонце світлим полем

Дуже чорної доби́.


Імена у небо линуть,

Наче вісники весни́,

Хоч трагічно всі в нас гинуть –

Вічно житимуть вони.


І допоки серце б'ється,

Пам'ять буде поміж нас,

Україна не здається,

Наближа звитяжний час.


24.06.2026 р.


©Королева Гір Клавдія Дмитрів, 2026

ID:  1064624

ПОЛИЛАСЯ ЗНОВУ КРОВРанок видався нетихим,Полила́ся знову кров,Ворог знову коїть лихо,Шле сміття убивче знов.Знов здригаються будинки,Плач і стогін не змовка,Гасять свічечку й дитинки…Доля в нас така гірка.Знов пекельна на ніч безсоннаГоря й болю додає,Та Вкраїнонька нескорнаНа коліна не стає.Скільки болю, скільки втрати,Скільки виплаканих сліз...Нас не зможе ворог взяти,Хоч не да́ли нам ленд-ліз.І крізь дим, вогонь і втому,Крізь жорстокості сувій,Ворог в нас чекає злому,Ми чекаєм – світу дій.Не встигають свіжі квітиРозпускати пелюстки́ – Як життя вже рвуть ракети На скорботні сторінки́.Мрії чи́їсь недоспіліОбірвалися в імлі,В ко́гось ко́си посивіліВід біди на цій землі́.Материнська тиха ту́гаСерце крає знов і знов,Бо війна –  жорстока смуга,Що збирає сльо́зи й кров.Та над попелом і болем,Над руїнами журбиСхо́дить сонце світлим полемДуже чорної доби́.Імена у небо линуть,Наче вісники весни́,Хоч трагічно всі в нас гинуть –Вічно житимуть вони.І допоки серце б'ється,Пам'ять буде поміж нас,Україна не здається,Наближа звитяжний час.24.06.2026 р.©Королева Гір Клавдія Дмитрів, 2026ID:  1064624
33переглядів