#психологія #думки
Як позбутися статусу "жилетки"?
Допомагати й співпереживати друзям — це чудово. Але що робити, якщо після кожного «сеансу підтримки» ви почуваєтеся вичавленим, як лимон?

Якщо це трапляється раз на рік — ще терпимо. Але якщо постійно й з різними людьми, значить, ви стали «жилеткою» для всіх. Як цього позбутися?

🔹 Крок 1: Розібратися в своїх мотивах
Перед тим як кидатися рятувати когось, запитайте себе: чому я хочу допомогти? Це щире бажання чи спосіб відчути власну значущість?

🔹 Крок 2: Співпереживати, а не рятувати
Ймовірність, що людина справді скористається вашими порадами, мінімальна. Тому не варто витрачати всі сили на детальні інструкції.

🔹 Крок 3: Ділитися досвідом, а не вказівками
Часто людям потрібна не конкретна порада, а просто відчуття підтримки. Поділіться своєю історією — цього може бути достатньо.

Підтримувати близьких важливо, але не за рахунок себе. Бережіть власні ресурси!
#психологія #думки Як позбутися статусу "жилетки"? Допомагати й співпереживати друзям — це чудово. Але що робити, якщо після кожного «сеансу підтримки» ви почуваєтеся вичавленим, як лимон? Якщо це трапляється раз на рік — ще терпимо. Але якщо постійно й з різними людьми, значить, ви стали «жилеткою» для всіх. Як цього позбутися? 🔹 Крок 1: Розібратися в своїх мотивах Перед тим як кидатися рятувати когось, запитайте себе: чому я хочу допомогти? Це щире бажання чи спосіб відчути власну значущість? 🔹 Крок 2: Співпереживати, а не рятувати Ймовірність, що людина справді скористається вашими порадами, мінімальна. Тому не варто витрачати всі сили на детальні інструкції. 🔹 Крок 3: Ділитися досвідом, а не вказівками Часто людям потрібна не конкретна порада, а просто відчуття підтримки. Поділіться своєю історією — цього може бути достатньо. Підтримувати близьких важливо, але не за рахунок себе. Бережіть власні ресурси!
Love
Like
3
535переглядів