• #мистецтво
    Антон Яцик
    Зимовий вечір
    2025
    #мистецтво Антон Яцик Зимовий вечір 2025
    Love
    2
    240переглядів
  • Like
    Love
    2
    209переглядів 33Відтворень
  • https://youtu.be/XM7IfpxUqP0
    Сл. Миколи Братана
    Муз. Валерія Другальова
    "Чорний ворон в полі кляче".
    Виконує ансамбль "Korali" БК смт. Печеніжин.
    Керівник: Антоніна Потужня
    https://youtu.be/XM7IfpxUqP0 Сл. Миколи Братана Муз. Валерія Другальова "Чорний ворон в полі кляче". Виконує ансамбль "Korali" БК смт. Печеніжин. Керівник: Антоніна Потужня
    Like
    Love
    2
    760переглядів
  • 169переглядів 10Відтворень
  • 41% українців відчувають надію до Зеленського, — КМІС

    Окремо до української влади відчувають надію 28% українців, а 32% — розчарування.
    #Україна #Новини_України @News #News_Ukraine #Ukraine @Ukrainian_news #Українські_новини @Українські_новини
    41% українців відчувають надію до Зеленського, — КМІС Окремо до української влади відчувають надію 28% українців, а 32% — розчарування. #Україна #Новини_України @News #News_Ukraine #Ukraine @Ukrainian_news #Українські_новини @Українські_новини
    148переглядів
  • Like
    Love
    2
    863переглядів
  • https://www.youtube.com/live/f_IXVlbU_mk?si=gW7KgnT7A8gQCzCo
    https://www.youtube.com/live/f_IXVlbU_mk?si=gW7KgnT7A8gQCzCo
    129переглядів 1 Поширень
  • У 1982 році на радянській студії "Союзмультфільм" був створений відомий, мабуть, кожному мультик "Жив-був Пес".

    Та чи задавались ви питанням, як так вийшло, що попри російське виробництво, мультфільм наскрізь просякнутий українським духом - і не лише за сюжетом, піснями чи побутом?

    Сьогодні ми розповімо найцікавіші факти про історію створення "Жив-був Пес".

    🐶 Сірко

    В сюжет цього мультфільму лягла українська казка про собаку Сірка та його дружбу з вовком. Перше знайомство з цією казкою сталось у режисера Едуарда Назарова ще в дитинстві, коли книжку українською мовою подарував малому Едіку батько. Ця ж казка потрапила йому до рук знову через 30 років, коли Назаров працював художником-постановником на всесоюзній анімаційній студії "Союзмультфільм".
    До речі, перша назва мультфільму - "Собаче життя" не пройшла радянської цензури...

    🍉 Олешки

    Процес підготовки до зйомок був дуже серйозним і тривалим. Щоб створити замальовки одягу, домашнього начиння, посуду та інших важливих дрібниць, Назаров відправився в етнографічні музеї Львова, у тому числі бував і в знаменитому Пирогово під Києвом.

    Однак тим містом, яке подарувало незабутню атмосферу мультфільму стали Олешки - місто на Херсонщині, що наразі окуповане і зруйноване росіянами.
    А в 1970-ті роки Назаров часто гостював у свого армійського друга в Олешках, що тоді називались Цюрупинськом. За словами режисера, там ще можна було побачити і білі хати, накриті очеретом, і дівчат з парубками, які співали вечорами народних пісень…

    🎼 Пісні

    У мультфільмі звучать три українські народні пісні, однак в титрах до мультика ви не побачите жодної згадки про них. Сам Назаров також не уточнював, хто був виконавцем.

    Лише нещодавно мистецтвознавці знайшли записи тих самих пісень у фондах Українського радіо - реєстри до дисків підтвердили назви сіл, ансамблі яких записали ту чи іншу композицію - тож зараз ми можемо відновити справедливість:

    • Жартівливу "Та косив батько, косив я" виконує гурт "Яворина" із села Солониця.
    • Баладу "Ой там на горі" колектив "Горлиця" із Пулинців Лубенського району Полтавщини.
    • А петрівку "Ой до бору стежечка" співають учасниці фольклорного ансамблю Київської консерваторії, який пізніше отримав назву "Древо".

    🏆 Успіх

    Прем'єра мультфільму в 1982 році викликала справжній фурор. А через рік його оцінили і закордоном, стрічка отримала:
    • I місце на Міжнародному кінофестивалі казкових фільмів в Данії;
    • Спеціальний приз журі на Міжнародних днях анімаційного кіно в Аннесі (Франція).
    Із захватом сприйняли історію про українських Пса і Вовка в Польщі, Югославії і навіть Австралії.

    🌻 "Жив — був Пес" досі не втрачає своєї популярності ні у дітей, ні у дорослих.
    У 1991 році мультфільм було повністю дубльовано на аматорській студії звукозапису українською мовою, а в 2017 році було створено двоголосе закадрове озвучення на професійній студії «Так Треба Продакшн».
    У 1982 році на радянській студії "Союзмультфільм" був створений відомий, мабуть, кожному мультик "Жив-був Пес". Та чи задавались ви питанням, як так вийшло, що попри російське виробництво, мультфільм наскрізь просякнутий українським духом - і не лише за сюжетом, піснями чи побутом? Сьогодні ми розповімо найцікавіші факти про історію створення "Жив-був Пес". 🐶 Сірко В сюжет цього мультфільму лягла українська казка про собаку Сірка та його дружбу з вовком. Перше знайомство з цією казкою сталось у режисера Едуарда Назарова ще в дитинстві, коли книжку українською мовою подарував малому Едіку батько. Ця ж казка потрапила йому до рук знову через 30 років, коли Назаров працював художником-постановником на всесоюзній анімаційній студії "Союзмультфільм". До речі, перша назва мультфільму - "Собаче життя" не пройшла радянської цензури... 🍉 Олешки Процес підготовки до зйомок був дуже серйозним і тривалим. Щоб створити замальовки одягу, домашнього начиння, посуду та інших важливих дрібниць, Назаров відправився в етнографічні музеї Львова, у тому числі бував і в знаменитому Пирогово під Києвом. Однак тим містом, яке подарувало незабутню атмосферу мультфільму стали Олешки - місто на Херсонщині, що наразі окуповане і зруйноване росіянами. А в 1970-ті роки Назаров часто гостював у свого армійського друга в Олешках, що тоді називались Цюрупинськом. За словами режисера, там ще можна було побачити і білі хати, накриті очеретом, і дівчат з парубками, які співали вечорами народних пісень… 🎼 Пісні У мультфільмі звучать три українські народні пісні, однак в титрах до мультика ви не побачите жодної згадки про них. Сам Назаров також не уточнював, хто був виконавцем. Лише нещодавно мистецтвознавці знайшли записи тих самих пісень у фондах Українського радіо - реєстри до дисків підтвердили назви сіл, ансамблі яких записали ту чи іншу композицію - тож зараз ми можемо відновити справедливість: • Жартівливу "Та косив батько, косив я" виконує гурт "Яворина" із села Солониця. • Баладу "Ой там на горі" колектив "Горлиця" із Пулинців Лубенського району Полтавщини. • А петрівку "Ой до бору стежечка" співають учасниці фольклорного ансамблю Київської консерваторії, який пізніше отримав назву "Древо". 🏆 Успіх Прем'єра мультфільму в 1982 році викликала справжній фурор. А через рік його оцінили і закордоном, стрічка отримала: • I місце на Міжнародному кінофестивалі казкових фільмів в Данії; • Спеціальний приз журі на Міжнародних днях анімаційного кіно в Аннесі (Франція). Із захватом сприйняли історію про українських Пса і Вовка в Польщі, Югославії і навіть Австралії. 🌻 "Жив — був Пес" досі не втрачає своєї популярності ні у дітей, ні у дорослих. У 1991 році мультфільм було повністю дубльовано на аматорській студії звукозапису українською мовою, а в 2017 році було створено двоголосе закадрове озвучення на професійній студії «Так Треба Продакшн».
    20переглядів
  • #архів
    Плавучий млин на Дністрі, 1920-ті роки.
    #архів Плавучий млин на Дністрі, 1920-ті роки.
    Like
    4
    224переглядів
  • ЗНАЙШОВ СОБІ ІГРАШКУ
    ЗНАЙШОВ СОБІ ІГРАШКУ
    63переглядів 4Відтворень