• Ми не завжди маємо час на читання, тому #аудіокнига є дуже корисною штукою. Тож вашій увазі добірка аудіо п'єс українських класиків:

    📝"Безталанна" І.Карпенко-Карий : У першій редакції (1884) цей твір мав назву «Хто винен?». Прямої відповіді на поставлене питання автор не дає. У листі до М. Старицького він писав: «Я взяв життя. А в житті не завжди драма розігрується за такими законами логіки, щоб не залишилось місця для запитання: «Хто винен?».
    https://4read.org/2065-karpenko-kariy-yvan-beztalanna.html

    📝 "Украдене щастя" І. Франко: В основі п'єси лежить народна «пісня про шандаря», яку записала приятелька Франка Махайлина Рошкевич у 1878 році в селі Лолині Стрійського повіту. Давні кривди, і спалах давнього кохання, і крах сім'ї та моральних обов'язків — усе змішалося в один клубок, загострилось до апогею.
    https://4read.org/1350-van-franko-.html

    📝Аудіо вистава "Зимовий вечір" М. Старицький: представлений етюд «Зимовий вечір» є драматичною обробкою однойменної новели польської письменниці Елізи Ожешко про долю бунтаря, який після втечі з тюрми опиняється в рідній хаті невпізнаним. П’єсу вважають першою україномовною версією малої прози Елізи Ожешко.
    https://4read.org/1934-starickiy-mihaylo-zimoviy-vechr.html

    #літературний_флюгер #класика #українська_класика
    Ми не завжди маємо час на читання, тому #аудіокнига є дуже корисною штукою. Тож вашій увазі добірка аудіо п'єс українських класиків: 📝"Безталанна" І.Карпенко-Карий : У першій редакції (1884) цей твір мав назву «Хто винен?». Прямої відповіді на поставлене питання автор не дає. У листі до М. Старицького він писав: «Я взяв життя. А в житті не завжди драма розігрується за такими законами логіки, щоб не залишилось місця для запитання: «Хто винен?». https://4read.org/2065-karpenko-kariy-yvan-beztalanna.html 📝 "Украдене щастя" І. Франко: В основі п'єси лежить народна «пісня про шандаря», яку записала приятелька Франка Махайлина Рошкевич у 1878 році в селі Лолині Стрійського повіту. Давні кривди, і спалах давнього кохання, і крах сім'ї та моральних обов'язків — усе змішалося в один клубок, загострилось до апогею. https://4read.org/1350-van-franko-.html 📝Аудіо вистава "Зимовий вечір" М. Старицький: представлений етюд «Зимовий вечір» є драматичною обробкою однойменної новели польської письменниці Елізи Ожешко про долю бунтаря, який після втечі з тюрми опиняється в рідній хаті невпізнаним. П’єсу вважають першою україномовною версією малої прози Елізи Ожешко. https://4read.org/1934-starickiy-mihaylo-zimoviy-vechr.html #літературний_флюгер #класика #українська_класика
    4READ.ORG
    Карпенко-Карий Іван - Безталанна
    У психологічній драмі «Безталанна» виявилась майстерність І. Карпенка-Карого у відтворенні складних людських почуттів і психологічних колізій. У першій редакції (1884) цей твір мав назву «Хто винен?». Прямої відповіді на поставлене питання автор не дає. У листі до М. Старицького він писав: «Я взяв
    Love
    Like
    7
    3коментарів 2Kпереглядів
  • ⚡️⚡️⚡️МОК пояснив, чому ігнорує допуск до змагань прихильників війни з рф

    🔸МОК відповів на запит щодо участі в міжнародних змаганнях атлетів з рф, які були помічені у підтримці війни.

    🔹9 квітня спортивний директор МОК Макконнел заявив, що МОК веде перемовини з зимовими федераціями про повернення росіян у нейтральному статусі.

    🔸У відповідь на запит щодо фактів допуску до змагань прихильників війни з РФ, у МОК зазначили, що "міжнародні змагання поза межами Олімпіади знаходяться під виключною автономною владою міжнародних федерацій".

    Подвійні стандарти у діяльності МОК:

    ✖️МОК тисне на федерації, які не допускають росіян до змагань, щодо їхнього повернення.
    ✖️МОК повністю ігнорує факти допуску до змагань росіян, які підтримують війну. У цьому випадку, МОК посилається на «автономну владу міжнародних федерацій».

    ❌Водночас, МОК вже не згадує про «автономну владу міжнародних федерацій», коли мова йде про ті федерації, які поки що не допускають до змагань росіян.
    #Новини_Україна #Новини_news_війна #Russian_Ukrainian_war #News_Ukraine #sport #спорт #Український_спорт #Ukrainian_sport @Brovarysport #Brovarysport
    ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    ⚡️⚡️⚡️МОК пояснив, чому ігнорує допуск до змагань прихильників війни з рф 🔸МОК відповів на запит щодо участі в міжнародних змаганнях атлетів з рф, які були помічені у підтримці війни. 🔹9 квітня спортивний директор МОК Макконнел заявив, що МОК веде перемовини з зимовими федераціями про повернення росіян у нейтральному статусі. 🔸У відповідь на запит щодо фактів допуску до змагань прихильників війни з РФ, у МОК зазначили, що "міжнародні змагання поза межами Олімпіади знаходяться під виключною автономною владою міжнародних федерацій". Подвійні стандарти у діяльності МОК: ✖️МОК тисне на федерації, які не допускають росіян до змагань, щодо їхнього повернення. ✖️МОК повністю ігнорує факти допуску до змагань росіян, які підтримують війну. У цьому випадку, МОК посилається на «автономну владу міжнародних федерацій». ❌Водночас, МОК вже не згадує про «автономну владу міжнародних федерацій», коли мова йде про ті федерації, які поки що не допускають до змагань росіян. #Новини_Україна #Новини_news_війна #Russian_Ukrainian_war #News_Ukraine #sport #спорт #Український_спорт #Ukrainian_sport @Brovarysport #Brovarysport ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    294переглядів
  • ПРИЙШОВ ПРИВІТАТИСЯ
    ПРИЙШОВ ПРИВІТАТИСЯ
    Haha
    1
    194переглядів 22Відтворень
  • 👀 Вболівальники Манчестер Юнайтед (Англія) анонсували нові протести проти керівництва

    😳 У «червоних дияволів» криза на багатьох напрямках

    🗣 29 березня ФК «United of Manchester» та фанатська група «The 1958» проведуть спільну акцію проти керівництва клубу.

    ⚽️ Протест під назвою «United United Day» стане першою спільною акцією між командою та вболівальниками.
    #World_Football #football #European_football @European_football
    #футбол_football #Brovarysport #Броварський_спорт @brovarysport
    ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    👀 Вболівальники Манчестер Юнайтед (Англія) анонсували нові протести проти керівництва 😳 У «червоних дияволів» криза на багатьох напрямках 🗣 29 березня ФК «United of Manchester» та фанатська група «The 1958» проведуть спільну акцію проти керівництва клубу. ⚽️ Протест під назвою «United United Day» стане першою спільною акцією між командою та вболівальниками. #World_Football #football #European_football @European_football #футбол_football #Brovarysport #Броварський_спорт @brovarysport ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    165переглядів
  • Від початку повномасштабного вторгнення загинули 234 працівники ОПК, 120 з них - на фронті

    Ще 41 співробітник оборонно-промислового комплексу нині вважається зниклим безвісти.

    У Києві відкрито меморіальний знак у сквері імені Петра Болбочана на вшанування пам'яті українських зброярів, які загинули з початку повномасштабного вторгнення росії, повідомив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін. Він зазначив, що російські обстріли часто спрямовані на оборонні підприємства, забираючи життя цінних фахівців.
    #Новини_Україна #Новини_news_війна #Russian_Ukrainian #News_Ukraine #Новини #Новини_news #Ukrainian_news
    42переглядів
  • #особистості
    24 березня 1955 року на Львівщині народився Ігор Білозір – видатний український композитор, співак, народний артист України. Його пісні стали справжніми гімнами української естради, а творчість вплинула на розвиток сучасної музики.

    Лідер “Ватри” – гурту, що популяризував українську пісню.
    Автор таких хітів, як “Пшеничне перевесло”, “Ніби вчора”, “Світлиця”, які й досі звучать у серцях українців.
    Його талант і любов до України назавжди залишили слід у нашій культурі.
    #особистості 24 березня 1955 року на Львівщині народився Ігор Білозір – видатний український композитор, співак, народний артист України. Його пісні стали справжніми гімнами української естради, а творчість вплинула на розвиток сучасної музики. Лідер “Ватри” – гурту, що популяризував українську пісню. Автор таких хітів, як “Пшеничне перевесло”, “Ніби вчора”, “Світлиця”, які й досі звучать у серцях українців. Його талант і любов до України назавжди залишили слід у нашій культурі.
    Like
    2
    142переглядів
  • #життя

    Сім секретів Щасливої Людини
    1. Не турбуватися про те, що думають про тебе оточуючі. (Секрет Свободи)
    2. Будь-яка наша думка обов'язково матеріалізується. (Секрет Реальності)
    3. Полюбіть і прийміть своє тіло. (Секрет Краси)
    4. Не засуджуйте і не критикуйте себе та інших. (Секрет Дружби)
    5. Даруйте Любов і не переробляйте Коханих. (Секрет Любові)
    6. Навчіться спочатку давати, а потім отримувати. (Секрет Багатства)
    7. Менше думайте, більше любіть і радійте. (Секрет Щастя)
    #життя Сім секретів Щасливої Людини 1. Не турбуватися про те, що думають про тебе оточуючі. (Секрет Свободи) 2. Будь-яка наша думка обов'язково матеріалізується. (Секрет Реальності) 3. Полюбіть і прийміть своє тіло. (Секрет Краси) 4. Не засуджуйте і не критикуйте себе та інших. (Секрет Дружби) 5. Даруйте Любов і не переробляйте Коханих. (Секрет Любові) 6. Навчіться спочатку давати, а потім отримувати. (Секрет Багатства) 7. Менше думайте, більше любіть і радійте. (Секрет Щастя)
    Like
    Love
    8
    407переглядів
  • #традиції
    25 березня- Благовіщення Пресвятої Богородиці.
    Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.
    На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець". Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою. Кажуть, що на Благовіщення птахи гнізда не в’ють і не несуться. «Благовіщенське яйце під курку не кладуть».

    До Благовіщення майже ніколи не починали робіт на землі, «бо ще Бог землю не благословив». Не сіяли розсаду і навіть боялися випадково взяти насіння в руки. Говорили, що коли торкнутися бурякового насіння, то виросте не солодкий буряк, а гірка редька. Вважали, що на Благовіщення Бог «розмикає» землю і, розкривши небеса, нахиляє голову до самої землі, щоб зігріти її Своїм диханням.
    Гуцули вірили, що лише після цього всіляка живність, яка на зиму ховається, вилазить наверх. Мабуть, тому й не дозволялися в цей урочистий день жодні сільськогосподарські роботи. На Лівобережжі казали, що цього дня Бог благовістить землю для сівби. Тому після свята вже можна було сіяти, а на Благовіщенському тижні слід було завершити оранку під ярину. Цей тиждень називали ще «вдовин плуг», себто дні, коли громадою орали поле родинам, де не було господаря, — вдовам і сиротам.
    Після перших трьох днів свята починали займатися капустою. Вважалося, що для неї — чи не найважливішої городньої рослини в українців — це найсприятливіша пора. Перебирали капусту в льохах, сіяли розсаду. Зазвичай готували і страви з капусти: тушковану капусту, капусняк, капустяники, завиваники з капусти та інше. Свято це майже завжди припадає на Великий піст, але в деяких регіонах України вважають за можливе цього дня не поститися суворо, а отже готують вареники з сиром, баби-запіканки на маслі та яйцях, інші скоромні (проте не м’ясні, а лише молочні!) страви. Та все ж віддають перевагу пісним гречаним чи пшоняним голубцям, гречаникам, гречаним пампушкам з часником, пирогам, драглям з риби, картопляникам і дерунам з грибною підливою тощо.
    Мороз на Благовіщення віщував, що вродять огірки; якщо лежав сніг, чекали неврожайного літа.
    Казали: «Яка погода на Благовіщення, така буде й на Великдень». Ранковий туман обіцяв велику весняну повінь, а гарна погода — щедрий урожай.
    #традиції 25 березня- Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. Слово "Благовіщення" означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. В церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. На Благовіщення дівчата біля церкви танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець". Якщо на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою. Кажуть, що на Благовіщення птахи гнізда не в’ють і не несуться. «Благовіщенське яйце під курку не кладуть». До Благовіщення майже ніколи не починали робіт на землі, «бо ще Бог землю не благословив». Не сіяли розсаду і навіть боялися випадково взяти насіння в руки. Говорили, що коли торкнутися бурякового насіння, то виросте не солодкий буряк, а гірка редька. Вважали, що на Благовіщення Бог «розмикає» землю і, розкривши небеса, нахиляє голову до самої землі, щоб зігріти її Своїм диханням. Гуцули вірили, що лише після цього всіляка живність, яка на зиму ховається, вилазить наверх. Мабуть, тому й не дозволялися в цей урочистий день жодні сільськогосподарські роботи. На Лівобережжі казали, що цього дня Бог благовістить землю для сівби. Тому після свята вже можна було сіяти, а на Благовіщенському тижні слід було завершити оранку під ярину. Цей тиждень називали ще «вдовин плуг», себто дні, коли громадою орали поле родинам, де не було господаря, — вдовам і сиротам. Після перших трьох днів свята починали займатися капустою. Вважалося, що для неї — чи не найважливішої городньої рослини в українців — це найсприятливіша пора. Перебирали капусту в льохах, сіяли розсаду. Зазвичай готували і страви з капусти: тушковану капусту, капусняк, капустяники, завиваники з капусти та інше. Свято це майже завжди припадає на Великий піст, але в деяких регіонах України вважають за можливе цього дня не поститися суворо, а отже готують вареники з сиром, баби-запіканки на маслі та яйцях, інші скоромні (проте не м’ясні, а лише молочні!) страви. Та все ж віддають перевагу пісним гречаним чи пшоняним голубцям, гречаникам, гречаним пампушкам з часником, пирогам, драглям з риби, картопляникам і дерунам з грибною підливою тощо. Мороз на Благовіщення віщував, що вродять огірки; якщо лежав сніг, чекали неврожайного літа. Казали: «Яка погода на Благовіщення, така буде й на Великдень». Ранковий туман обіцяв велику весняну повінь, а гарна погода — щедрий урожай.
    Like
    1
    308переглядів
  • https://youtu.be/kdavmLDJWao?si=b247uBt7EYTk1zK9
    https://youtu.be/kdavmLDJWao?si=b247uBt7EYTk1zK9
    42переглядів 1 Поширень
  • Тільки приєднався до цієї соціальної мережі. Хто з якого міста?
    Тільки приєднався до цієї соціальної мережі. Хто з якого міста?
    Like
    2
    5коментарів 406переглядів