Ранок
Кава
Знаходьте цікавих людей, створюйте нові зв’язки та залучайте нових друзів
Очікувати на чергову тривогу?
Чи вкладатися вже спати?
Щоночі сиджу на ослінчику, палю й вирячуюся в небо…
В селі небо ччччччорне-чорне… Зірки добре розгледіти можна.
Й не тільки зірки.
За одну мою цигарку 4-5 супутників нарахувати встигаю.
Не менш однієї зірочки, що падають.
Я вже така тренована, що встигаю миттєво заповітне бажання озвучити.
Але поки що ̶н̶е̶ ̶з̶з̶з̶з̶д̶о̶х̶ не виповнилося те бажання.
Яке я з разу в раз собі намріюю…
БІЛЬ І СЛЬОЗИ
Такий страшний й сумний сьогодні ранок,
Невинні жертви, що хотіли жить,
Це ще одна з ворожих забаганок,
Де сві́чі людям взя́лися гасить.
А світ мовчить, а світ спостерігає,
Як ворог убиває нас щодня,
Він докази бідненький все збирає,
З'ясувує чи нас вбива руsня.
Тим часом люд лягає у могили,
Ляга в могили наш невинний люд,
Шляхи мовчанням ворогу відкрили...
Чи буде над ордою Божий суд?
Людей десятки знову оніміли,
Загасла свічка кожного з життів,
А вчора про життя ще гомоніли,
Хтось мрію на майбутнє вчора плів.
Ми го́лови схилили у скорботі,
За кожну душу свічечка пала,
Затихла пісня на життєвій ноті,
А до сьогодні ще вона жила́.
І небо плаче сіре, безнадійне,
У ньому крик, що в серці не вмістивсь,
А світ – в екранах, стрічках і подіях,
Та не в очах, де біль уже згустивсь.
Молитва лине крізь дими й руїни,
За тих, хто вмів любити і прощать.
Їх не вернути — тільки тінь родини
Стоїть в сльозах, не в змозі вже мовчать.
Тернопіль у вогні, в скорботі, в тузі,
Свічки палають — пам’ять не згаса.
І кожен дотик — як прощання в лузі,
Де смерть пройшла, мов чорная коса.
19.11.2025 р.
©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2025
РІДНЕНЬКА, ЖИВИ
Україно рідненька, живи!
Хай лунає твій голос крилато,
Щоб ніко́ли твої́ вороги
Не отримали бажане свято.
Україно рідненька, живи!
Хай цвітуть тво́ї ниви й діброви,
Височіють святині-церкви́
Й не зрікаються рідної мови.
Україно рідненька, живи!
Бо тебе не посміють скорити,
Та й за тебе звучать молитви́,
Щоб могла ти усі віки жити.
Україно рідненька, живи!
Хоч щомиті тебе атакують,
Роблять згарища з тебе й рови́
І щоразу страшне щось готують.
Україно рідненька, живи!
Хоч тебе намагаються вбити,
Ти тримаєш свої́ хоругви́,
Які зможуть тебе захистити.
Україно рідненька, живи!
Ти приречена вижити й жити,
Крізь вогонь і жорстокість війни
Ми зумієм тебе відродити.
02.06.2026 р.
©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2026
ID: 1063467
ЯНГОЛИ
( Присвячується всім медикам на фронті )
В халати білі медики вдягались,
Та в комуфляж вдягнулись в бліндажах,
Зробили це й ні миті не вагались,
І бачать пекло у житті, не в снах.
Життя рятують вже вони на фронті
Навко́лішки під обстріли орди,
Не бачать сонця там на горизонті,
Й радіють кожній крапельці води́.
Не довгі коридори і палати,
Але окопи й сховища страшні.
Доводиться їм там оперувати,
Стерильність всюди вже лишень вві сні.
Але життя готові рятувати
Під постріли й жахливий градопад,
Це дорого їм може коштува́ти…
Постійні залпи з вражих канонад.
Це – Янголи на фронті для військових,
Надія і рятунок для усіх,
Що не живуть у мріях кольорових,
І постріли скрізь чують, а не сміх.
Нехай Госпо́дь їх там оберігає,
Бере Пречиста всіх їх під Покров,
Живими у домівки повертає,
Щоб не лила́сь на фронті наша кров.
17.06.2022 р.
©Королева Гір Клавдія Дмитрів,2022
ID: 974124
СЛЬОЗИ НА ОЧАХ
Херсон звільнили вже від окупантів,
І радості від цьо́го меж нема,
Сліди лиши́лись від колаборантів,
З ордою бились наші недарма.
Гнила́ руsня втікала із Херсону,
"Дарунки" залишали скрізь вони,
Паршивим оркам там не бу́ло скону,
Нащадкам-вбивцям ката-сатани.
Герої наші йшли туди рішуче,
Бо – наш Херсон і наша це земля,
Прогнали бидло звідти все смердюче,
Не буде там злочинця-москаля.
В херсонців сльози полили́сь рікою,
І кожна з них – це радості сльоза,
Було́ раschиsтів, наче в купі гно́ю,
Точилась там війни́ страшна гроза.
Та вже сьогодні прапор України
В Херсоні, як колись, замайорів,
Лиши́лись по ординцях і руїни,
У місті залунав вкраїнський спів.
Херсон є наш, Херсон - це Україна!
Й не ворогу ходи́ть по цій землі́,
Звучатиме там мова солов'їна,
Й дозріє хліб на зораній ріллі.
11.11.2022 р.© Королева
Гір Клавдія Дмитрів, 2022
Поможи нам, любий Боже,
Ворога здолати,
Хай ніколи він не зможе
У нас панувати.
Нехай щезне він, Всевишній,
Із Вкраїни-неньки,
Як роса щеза на сонці -
Щезнуть воріженьки.
Поможи війну закінчить,
Ворога розбити,
І під мирним небом, Боже,
Поможи нам жити.
Ворог клятий свічки гасить
Нашому народу
Нам не треба в Україні
З оркостану зброду.
Поможи нам їх позбутись
Й кров не проливати,
В ПЕРЕМОГУ огорнутись
І горя не знати.
Поможи нам, я благаю
За всю Україну,
Бо у серці я плекаю
Мову солов'їну.
Поможи нам повернути
МИР на землю нашу,
Хай вернеться ворог лютий
На болото, в рашу.
Сподіваюсь, що почуєш
Молитви-благання,
Бо на тебе, милий Боже,
Надія остання.
10.11.2023 р.
Королева Гір Клавдія Дмитрів,2023