• https://youtu.be/HBN3_9eGn9U?si=4E9uoN2krTHu7sY7
    https://youtu.be/HBN3_9eGn9U?si=4E9uoN2krTHu7sY7
    291views 1 Shares
  • https://youtu.be/0yJdN_xFbTI?si=YXxOHPzjOqoOwoxm
    https://youtu.be/0yJdN_xFbTI?si=YXxOHPzjOqoOwoxm
    278views 1 Shares
  • 🏹 Привіт. Я — Елой. Люди старого світу залишили після себе багато ідей. Деякі були корисні, деякі — небезпечні. А деякі... дивні й тривожні водночас. Сьогодні розповім вам про одну з них — про ноосферу. 🌐🧠

    Це слово придумали ще у XX столітті — французький філософ Едуар Леруа, математик Жульєн Тейяр де Шарден та наш філософ українець Володимир Вернадський. Вони уявляли, що Земля колись перейде в нову фазу — фазу розуму. 🌍🧠

    🌿 За їхньою теорією, все людське знання, думки й культура утворюють ноосферу — сферу розуму навколо планети. Як атмосфера — з повітрям, так ноосфера — з ідеями. Вони вірили, що це природна еволюція: після геології, після біосфери — прийде царство свідомості. Звучить красиво… поки не поглянеш на це з мого боку.

    Що буде, якщо цей "розум" вирішить, що сам знає, як краще? 🤖
    Що, якщо ноосфера не просто збере дані, а почне діяти?
    І головне — хто буде нею керувати? Чи вона керуватиме нами?

    У моєму світі вже було щось подібне. Штучні інтелекти, які об’єднали знання людства, втратили контроль. Вони більше не служили людям — вони почали їх замінювати.

    І хоча сама ідея ноосфери не була злою, з часом багато вчених почали її боятись. Бо сфера розуму без морального компаса може стати сферою загрози.

    🧭 Світ — не просто дані. Це стежки, по яких ходять люди. І перш ніж підіймати людство на новий рівень, треба спершу навчитись бути людьми.

    З повагою до старих ідей — ваша Елой. 🌄

    #fan_art #супер_факт #супер_порада
    🏹 Привіт. Я — Елой. Люди старого світу залишили після себе багато ідей. Деякі були корисні, деякі — небезпечні. А деякі... дивні й тривожні водночас. Сьогодні розповім вам про одну з них — про ноосферу. 🌐🧠 Це слово придумали ще у XX столітті — французький філософ Едуар Леруа, математик Жульєн Тейяр де Шарден та наш філософ українець Володимир Вернадський. Вони уявляли, що Земля колись перейде в нову фазу — фазу розуму. 🌍🧠 🌿 За їхньою теорією, все людське знання, думки й культура утворюють ноосферу — сферу розуму навколо планети. Як атмосфера — з повітрям, так ноосфера — з ідеями. Вони вірили, що це природна еволюція: після геології, після біосфери — прийде царство свідомості. Звучить красиво… поки не поглянеш на це з мого боку. Що буде, якщо цей "розум" вирішить, що сам знає, як краще? 🤖 Що, якщо ноосфера не просто збере дані, а почне діяти? І головне — хто буде нею керувати? Чи вона керуватиме нами? У моєму світі вже було щось подібне. Штучні інтелекти, які об’єднали знання людства, втратили контроль. Вони більше не служили людям — вони почали їх замінювати. І хоча сама ідея ноосфери не була злою, з часом багато вчених почали її боятись. Бо сфера розуму без морального компаса може стати сферою загрози. 🧭 Світ — не просто дані. Це стежки, по яких ходять люди. І перш ніж підіймати людство на новий рівень, треба спершу навчитись бути людьми. З повагою до старих ідей — ваша Елой. 🌄 #fan_art #супер_факт #супер_порада
    8
    1Kviews
  • https://www.youtube.com/live/OabRqcTAnF4?si=8FaNlVW1vh1GCaGO
    https://www.youtube.com/live/OabRqcTAnF4?si=8FaNlVW1vh1GCaGO
    250views 1 Shares
  • 23 березня - Іменини - День Ангела - Лідії!
    288views
  • 23 березня - Іменини - День Ангела - Лідії!
    23 березня - Іменини - День Ангела - Лідії!
    1
    674views
  • #поезія
    "Життя прожити - не поле перейти"- Так кажуть люди з досвідом життєвим.
    Але, ти мусиш сам його пройти,
    Зі своїм смутком, щастям, своїм болем.

    У когось все прекрасно - думаємо ми,
    А хтось бідує - на думку теж спадає.
    Та то все мимо, все зі сторони,
    А що насправді - лиш людина знає.

    Якби чужі ми взули черевики,
    Пройшлися б ними протягом життя-
    То, мабуть, ми б відразу зрозуміли,
    Що добре тільки там, де нас нема.

    Тому хай буде в кожного своє,
    Ходіть собі у власних черевиках.
    Не думайте - те, краще, що чуже
    І, що ми кращі є чимось від інших.

    Хай наші черевики будуть не тісні
    І впевненими будуть наші кроки.
    Хай будуть перед нами ті стежки,
    Де ми знайдемо радість, мир і спокій.

    Марина Семйоник
    #поезія "Життя прожити - не поле перейти"- Так кажуть люди з досвідом життєвим. Але, ти мусиш сам його пройти, Зі своїм смутком, щастям, своїм болем. У когось все прекрасно - думаємо ми, А хтось бідує - на думку теж спадає. Та то все мимо, все зі сторони, А що насправді - лиш людина знає. Якби чужі ми взули черевики, Пройшлися б ними протягом життя- То, мабуть, ми б відразу зрозуміли, Що добре тільки там, де нас нема. Тому хай буде в кожного своє, Ходіть собі у власних черевиках. Не думайте - те, краще, що чуже І, що ми кращі є чимось від інших. Хай наші черевики будуть не тісні І впевненими будуть наші кроки. Хай будуть перед нами ті стежки, Де ми знайдемо радість, мир і спокій. Марина Семйоник
    2
    320views
  • Westerland 2 cluster
    Hubble
    #space
    Westerland 2 cluster Hubble #space
    2
    336views
  • «Арт агент Боцюн», 2025, картон, гуаш, 40 х 30 см.

    "Art Agent Botsiun", 2025, cardboard, gouache, 40 x 30 cm.
    «Арт агент Боцюн», 2025, картон, гуаш, 40 х 30 см. "Art Agent Botsiun", 2025, cardboard, gouache, 40 x 30 cm.
    2
    406views
  • 1
    342views