Лавреатом літературної Гонкурівської премії 2024 року став письменник алжирського походження Камель Дауд. Він отримав нагороду за роман "Гурії" (Houris), повідомляють на сайті Академії Гонкурів.

"Книга поєднує ліризм і трагедію та озвучує страждання, пов'язані з темним періодом в Алжирі, особливо страждання жінок. Цей роман показує, якою мірою література, з її свободою досліджувати реальність та емоційною насиченістю, може простежити інший шлях пам'яті поряд з історичним наративом народу", – пояснили в журі премії.

Роман вийшов у видавництві Gallimard. В основі сюжету історія алжирської дівчинки Оби. Вона стала жертвою громадянської війни, що тривала з 1992 року по 2002 рік. Через поранення Оба не може говорити, тому змушена переживати усі власні почуття наодинці.

Книгу заборонили видавати на батьківщині письменника – в Алжирі. Історія, на думку влади, порушує статтю "Хартії миру й національного примирення", згідно з якою не можна "роз'ятрювати рани національної трагедії". У протистоянні ісламістських угрупувань та армії Алжиру тоді загинули від 60 до 200 тисяч людей.

#премія #літературна_премія #книжкові_новини
Лавреатом літературної Гонкурівської премії 2024 року став письменник алжирського походження Камель Дауд. Він отримав нагороду за роман "Гурії" (Houris), повідомляють на сайті Академії Гонкурів. "Книга поєднує ліризм і трагедію та озвучує страждання, пов'язані з темним періодом в Алжирі, особливо страждання жінок. Цей роман показує, якою мірою література, з її свободою досліджувати реальність та емоційною насиченістю, може простежити інший шлях пам'яті поряд з історичним наративом народу", – пояснили в журі премії. Роман вийшов у видавництві Gallimard. В основі сюжету історія алжирської дівчинки Оби. Вона стала жертвою громадянської війни, що тривала з 1992 року по 2002 рік. Через поранення Оба не може говорити, тому змушена переживати усі власні почуття наодинці. Книгу заборонили видавати на батьківщині письменника – в Алжирі. Історія, на думку влади, порушує статтю "Хартії миру й національного примирення", згідно з якою не можна "роз'ятрювати рани національної трагедії". У протистоянні ісламістських угрупувань та армії Алжиру тоді загинули від 60 до 200 тисяч людей. #премія #літературна_премія #книжкові_новини
Like
Love
7
2comments 1Kviews