#мистецтво
Видатний український митець, живописець, майстер гобеленів - Михайло Білас (1924-2016).
"Мистецтво не повинне марнувати себе на відтворення перехідного, тимчасового, тлінного. Воно має відображати і зберігати живе, прекрасне , вічне.", - Михайло Білас.

Художні роботи Михайла Біласа - шедеври українського мистецтва. Він створив велику кількість робіт, які стали відомими у світі. У французькому місті Весден висаджено три іменних дерева: на честь України, Тараса Шевченка і Михайла Біласа. Тобто французи засвідчили, що гобелени Михайла Біласа репрезентують на рівні з поезією Тараса Шевченка.
У творчому доробку митця гобелени, ліжники, килими, верети, аплікації, декоративні квіти, пастелі, вишиті сервети, доріжки, подушки, ляльки.
Михайло Білас народився у селі Креховичі (нині Івано-Франківщина) в родині лісничого. Ще в дитинстві оволодів технікою вишивки.
Закінчив Дрогобицьку гімназію, навчався у хореографічній студії, вступив до художнього училища імені І. Труша у Львові. У 1959 р. закінчив відділення художнього текстилю Львівського інституту декоративного-прикладного мистецтва (нині Львівська академія Мистецтв).
У 1959-1973 рр. Михайло Білас працював художником-модельєром будинків моделей у Львові, Харкові, Києві.
Про Михайла Біласа писали, що гобелен у нього народжувався, на­че симфонія, від малюнка - ескіза, ниток основи на верстаті, підбору тонів і напівтонів волокон до щоденної важкої праці - самого про­цесу ткання, де кожна деталь максимально опрацьовувалася для розк­риття художнього задуму.
"Його роботи демонструють досконале володіння кольором, поєднання сучасного мистецького мислення та глибоких українських народних традицій Галичини, Прикарпаття й Гуцульщини.", - Роман Свередюк.
Михайло Білас у 1992 р. повернувся до Трускавця, заснував тут музей гобеленів.
Твори митця зберігаються у багатьох музеях України, за кордоном і в приватних колекціях.
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
#мистецтво Видатний український митець, живописець, майстер гобеленів - Михайло Білас (1924-2016). "Мистецтво не повинне марнувати себе на відтворення перехідного, тимчасового, тлінного. Воно має відображати і зберігати живе, прекрасне , вічне.", - Михайло Білас. Художні роботи Михайла Біласа - шедеври українського мистецтва. Він створив велику кількість робіт, які стали відомими у світі. У французькому місті Весден висаджено три іменних дерева: на честь України, Тараса Шевченка і Михайла Біласа. Тобто французи засвідчили, що гобелени Михайла Біласа репрезентують на рівні з поезією Тараса Шевченка. У творчому доробку митця гобелени, ліжники, килими, верети, аплікації, декоративні квіти, пастелі, вишиті сервети, доріжки, подушки, ляльки. Михайло Білас народився у селі Креховичі (нині Івано-Франківщина) в родині лісничого. Ще в дитинстві оволодів технікою вишивки. Закінчив Дрогобицьку гімназію, навчався у хореографічній студії, вступив до художнього училища імені І. Труша у Львові. У 1959 р. закінчив відділення художнього текстилю Львівського інституту декоративного-прикладного мистецтва (нині Львівська академія Мистецтв). У 1959-1973 рр. Михайло Білас працював художником-модельєром будинків моделей у Львові, Харкові, Києві. Про Михайла Біласа писали, що гобелен у нього народжувався, на­че симфонія, від малюнка - ескіза, ниток основи на верстаті, підбору тонів і напівтонів волокон до щоденної важкої праці - самого про­цесу ткання, де кожна деталь максимально опрацьовувалася для розк­риття художнього задуму. "Його роботи демонструють досконале володіння кольором, поєднання сучасного мистецького мислення та глибоких українських народних традицій Галичини, Прикарпаття й Гуцульщини.", - Роман Свередюк. Михайло Білас у 1992 р. повернувся до Трускавця, заснував тут музей гобеленів. Твори митця зберігаються у багатьох музеях України, за кордоном і в приватних колекціях. Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
Love
Like
3
267переглядів