• https://youtu.be/aNFJj8Di4Bs?si=33FblBTxYE31YBm9
    https://youtu.be/aNFJj8Di4Bs?si=33FblBTxYE31YBm9
    160переглядів 1 Поширень
  • 23 (10) червня 1917 року Українською Центральною Радою прийнято Перший універсал, в якому було проголошено автономію України.

    Наприкінці травня делегація Центральної Ради на чолі з Володимиром Винниченком виїхала до Петрограда для перегорів із Тимчасовим урядом росії щодо узгодження питання автономії України.

    Однак, члени делегації не знайшли порозуміння ні з урядовими структурами, ні з керівництвом Петроградської ради робітничих і селянських депутатів.

    📰Як повідомляли «Вісті з Української Центральної Ради»:

    «урядова комісія заявила, що задовольнити вимоги Української Центральної Ради неможливо». На що українська делегація відповіла, «що в такім разі Центральна рада не може відповідати за лад та спокій на Україні» і виїхала з Петрограда.

    Звіт делегації заслухано на вечірньому засіданні Центральної Ради 15 червня 1917-го, а його обговорення проходило в закритому режимі. В резолюції, ухваленій наступного вечора, констатувалося, що «Тимчасовий російський уряд свідомо пішов всупереч інтересів трудового народу на Україні» і визнано за необхідне «приступити до негайного закладання фундаменту автономного ладу на Україні», для чого «негайно видати до українського народу Універсал» із необхідними роз’ясненнями.

    І Універсал вперше проголошено 23 червня 1917-го перед закриттям ІІ Всеукраїнського військового з’їзду. Офіційні урочистості відбулися 25 червня на Софійському майдані в Києві. Універсал декларував намір здійснити автономію України:

    «Народе Український! Народе селян, робітників, трудящого люду!

    Волею своєю ти поставив нас, Українську Центральну раду, на сторожі прав і вольностей української землі…

    Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям…».

    💬«Універсал Української Центральної Ради до українського народу становить надзвичайної ваги момент у нашому національному житті, свого роду поворотний пункт у розвитку новочасного українства, – акцентував Сергій Єфремов на сторінках часопису «Нова Рада». – Вперше Центральна Рада дає сказати б, звідомлення перед організованими масами про свою роботу в справі відновлення української автономії, вперше розкриває ті плани, які вона має переводити в життя з волі тих мас; вперше, нарешті, говорить до своїх виборців, як виборний уряд – тоном власти, що вимагає послуху, дисципліни й солідарної роботи для невпинної організації всього життя на Україні. Раніше чи пізніше це повинно було статися…»

    Зрозуміло, що Тимчасовий уряд та російська преса звинувачували українців у «зраді», «сепаратизмі», «прориві фронту». Однак вже 12 липня 1917-го до Києва прибула урядова делегація (міністри Михайло Терещенко, Іраклій Церетелі, до яких приєднався Олександр Керенський) і після двох днів гострих дебатів відбулася легітимізація Центральної Ради.

    23 (10) червня 1917 року Українською Центральною Радою прийнято Перший універсал, в якому було проголошено автономію України. Наприкінці травня делегація Центральної Ради на чолі з Володимиром Винниченком виїхала до Петрограда для перегорів із Тимчасовим урядом росії щодо узгодження питання автономії України. Однак, члени делегації не знайшли порозуміння ні з урядовими структурами, ні з керівництвом Петроградської ради робітничих і селянських депутатів. 📰Як повідомляли «Вісті з Української Центральної Ради»: «урядова комісія заявила, що задовольнити вимоги Української Центральної Ради неможливо». На що українська делегація відповіла, «що в такім разі Центральна рада не може відповідати за лад та спокій на Україні» і виїхала з Петрограда. Звіт делегації заслухано на вечірньому засіданні Центральної Ради 15 червня 1917-го, а його обговорення проходило в закритому режимі. В резолюції, ухваленій наступного вечора, констатувалося, що «Тимчасовий російський уряд свідомо пішов всупереч інтересів трудового народу на Україні» і визнано за необхідне «приступити до негайного закладання фундаменту автономного ладу на Україні», для чого «негайно видати до українського народу Універсал» із необхідними роз’ясненнями. І Універсал вперше проголошено 23 червня 1917-го перед закриттям ІІ Всеукраїнського військового з’їзду. Офіційні урочистості відбулися 25 червня на Софійському майдані в Києві. Універсал декларував намір здійснити автономію України: «Народе Український! Народе селян, робітників, трудящого люду! Волею своєю ти поставив нас, Українську Центральну раду, на сторожі прав і вольностей української землі… Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям…». 💬«Універсал Української Центральної Ради до українського народу становить надзвичайної ваги момент у нашому національному житті, свого роду поворотний пункт у розвитку новочасного українства, – акцентував Сергій Єфремов на сторінках часопису «Нова Рада». – Вперше Центральна Рада дає сказати б, звідомлення перед організованими масами про свою роботу в справі відновлення української автономії, вперше розкриває ті плани, які вона має переводити в життя з волі тих мас; вперше, нарешті, говорить до своїх виборців, як виборний уряд – тоном власти, що вимагає послуху, дисципліни й солідарної роботи для невпинної організації всього життя на Україні. Раніше чи пізніше це повинно було статися…» Зрозуміло, що Тимчасовий уряд та російська преса звинувачували українців у «зраді», «сепаратизмі», «прориві фронту». Однак вже 12 липня 1917-го до Києва прибула урядова делегація (міністри Михайло Терещенко, Іраклій Церетелі, до яких приєднався Олександр Керенський) і після двох днів гострих дебатів відбулася легітимізація Центральної Ради.
    Like
    Love
    2
    182переглядів
  • Like
    Love
    2
    206переглядів 11Відтворень
  • 145переглядів
  • 🪖Так історично склалось, що ті, хто повертаються з війни, виявляються непотрібні, — командир 25-ї окремої бригади Національної гвардії України полковник Михайло Крижанівський
    #Україна #Новини_України @News #News_Ukraine #Ukraine @Ukrainian_news #Українські_новини @Українські_новини
    🪖Так історично склалось, що ті, хто повертаються з війни, виявляються непотрібні, — командир 25-ї окремої бригади Національної гвардії України полковник Михайло Крижанівський #Україна #Новини_України @News #News_Ukraine #Ukraine @Ukrainian_news #Українські_новини @Українські_новини
    184переглядів 3Відтворень
  • 🇺🇦🏒Жіноча збірна України з хокею перемогла Бельгію у четвертому матчі чемпіонату світу і гарантувала собі збереження місця в дивізіоні 2B

    Україна🇺🇦 6:1 🇧🇪Бельгія
    (2:1, 3:0, 1:0)
    🏒Шайби: 1:0 – Стіно (Босманс), 10:27. 1:1 – Кириченко (Манчак, Цимиренко, більш.), 11:36. 2:1 – Манчак (Кириченко, Цимиренко, подв. більш.), 19:35. 3:1 – Цимиренко, 23:58. 4:1– Манчак, 34:15. 5:1 – Манчак (Ведмеденко), 39:52. 6:1 – Кириченко (Цимиренко, Манчак), 44:23.

    Заключний матч на чс «синьо-жовті» зіграють з командою Гонконгу 20 квітня.

    👏Вітаємо нашу збірну з перемогою і бажаємо успіху у наступному поєдинку!
    #Хокей #Хокей_України #Хокей #Hockey #world_hockey #worldhockey
    #brovarysport @brovarysport #український_хокей ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    🇺🇦🏒Жіноча збірна України з хокею перемогла Бельгію у четвертому матчі чемпіонату світу і гарантувала собі збереження місця в дивізіоні 2B Україна🇺🇦 6:1 🇧🇪Бельгія (2:1, 3:0, 1:0) 🏒Шайби: 1:0 – Стіно (Босманс), 10:27. 1:1 – Кириченко (Манчак, Цимиренко, більш.), 11:36. 2:1 – Манчак (Кириченко, Цимиренко, подв. більш.), 19:35. 3:1 – Цимиренко, 23:58. 4:1– Манчак, 34:15. 5:1 – Манчак (Ведмеденко), 39:52. 6:1 – Кириченко (Цимиренко, Манчак), 44:23. Заключний матч на чс «синьо-жовті» зіграють з командою Гонконгу 20 квітня. 👏Вітаємо нашу збірну з перемогою і бажаємо успіху у наступному поєдинку! #Хокей #Хокей_України #Хокей #Hockey #world_hockey #worldhockey #brovarysport @brovarysport #український_хокей ВСІ НОВИНИ СПОРТУ НА: https://t.me/brovarysport
    Love
    1
    396переглядів 1 Поширень
  • https://youtu.be/VCFmXHDnqWo?si=iTkmffH2IyNpwJNO
    https://youtu.be/VCFmXHDnqWo?si=iTkmffH2IyNpwJNO
    129переглядів 1 Поширень
  • Збираю на 7 тепловізорів для 144 бригади 472 окремого батальйону

    Збір дуже терміновий, адже хлопців уже відправили на позиції
    Збір триває з квітня

    Потрібно 546000

    https://send.monobank.ua/jar/2bHv2MsVHx

    За поширення і/або донати дуже вдячна❤️❤️❤️❤️ #збір #несітьгроші #saveukraine
    Збираю на 7 тепловізорів для 144 бригади 472 окремого батальйону Збір дуже терміновий, адже хлопців уже відправили на позиції Збір триває з квітня Потрібно 546000 https://send.monobank.ua/jar/2bHv2MsVHx За поширення і/або донати дуже вдячна❤️❤️❤️❤️ #збір #несітьгроші #saveukraine
    Love
    Like
    5
    3коментарів 2Kпереглядів 2 Поширень
  • 🇺🇦 Україна, Харків.
    Парк «Стрілка» — місце, де човни мріють про подорожі, а міст з’єднує не лише береги, а й серця...

    Strilka Park — a place where boats dream of journeys, and the bridge connects not only shores, but hearts...
    🇺🇦 Україна, Харків. Парк «Стрілка» — місце, де човни мріють про подорожі, а міст з’єднує не лише береги, а й серця... Strilka Park — a place where boats dream of journeys, and the bridge connects not only shores, but hearts...
    322переглядів
  • 🌫У Києві спостерігається тимчасове погіршення стану повітря

    ▫️Фіксується підвищення концентрації зважених часток (пилу). Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є метеорологічні умови (зокрема, низька швидкість вітру), що сприяє накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

    ❕До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендовано:
    ▫️зачинити вікна;
    ▫️обмежити перебування на вулиці;
    ▫️пити багато води;
    ▫️якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.
    #Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news
    🌫У Києві спостерігається тимчасове погіршення стану повітря ▫️Фіксується підвищення концентрації зважених часток (пилу). Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є метеорологічні умови (зокрема, низька швидкість вітру), що сприяє накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. ❕До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендовано: ▫️зачинити вікна; ▫️обмежити перебування на вулиці; ▫️пити багато води; ▫️якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум. #Київ_регіон #Київщина_новини #Київ_Київщина #Київські_новини #Kyiv_region #Kyiv #Kiev_news
    154переглядів