• 1
    301переглядів
  • Вітаю, друзі !
    Фіксуємо випадки відмови військової частини продовжувати виплати грошового забезпечення членам сім'ї
    зниклого безвісти з дивним мотивуванням – Кабінет Міністрів не надав роз'яснення про порядок виплат.
    Як ви знаєте, Закон №3995 з 1 лютого 2025 року вніс зміни до порядку виплати ГЗ та змінив перелік
    отримувачів коштів.
    Цим же Законом Кабінет Міністрів України був зобов'язаний до 20 січня 2025 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність з
    Законом.

    Основний нормативно-правовий акт, який мав бути приведений у відповідність – Порядок виплати грошового
    забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, атакож інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх,
    затверджений постановою КМ України від 30.11.2016р. №884.

    Дійсно, Кабінет Міністрів до цього часу зміни до Порядку не вніс та тепер ситуація наступна - Закон з 1 лютого 2025 року визначає
    новий перелік отримувачів ГЗ, а Порядок №884 містить ще старий перелік, який вже не відповідає Закону.

    Ситуація для українського законодавства не нова, а отже, наведу позицію Міністерства юстиції
    України, яке надавало роз'яснення щодо порядку застосування нормативно-правових актів.

    "Однією з ознак, яка відрізняє закон від інших нормативно-правових актів, є прийняття його вищим представницьким органом державної влади. Прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України.

    Вища юридична сила закону полягає також у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм.

    Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України.

    Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу".

    Таким чином, відсутність змін до Порядку жодним чином не зупиняє виконання Закону!

    Нижче наводжу посилання на роз'яснення Мінюсту спеціально для тих, хто відповідає за виплати ГЗ в військових частинах
    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v3526323-09#Text

    Отже, якщо військова частина відмовляє вам у виплаті ГЗ на підставі того, щодо Порядку №884 не внесено зміни (не надано роз'яснення тощо), ваша належна реакція
    може бути лише одна – звернення до правоохоронних органів.
    Ми з вами не можемо знати, коли Кабмін змінить Порядок №884, але це точно не означає, що члени сім'ї захисника України мають від того потерпати.

    Додатково нами подано звернення до Кабінету Міністрів України про негайне приведення Порядку №884 у відповідність до Закону та до Міністерства оборони та МВС України – про припинення порушення прав членів сімей зниклих безвісти.
    Про новини – як завжди одразу вам.

    І нагадую про гарячу лінію по юридичним питанням, які у вас виникають, у т.ч. по виплатам (пн-пт з 10.00 до 18.00):
    066 053 11 39
    068 033 11 39
    Вітаю, друзі ! Фіксуємо випадки відмови військової частини продовжувати виплати грошового забезпечення членам сім'ї зниклого безвісти з дивним мотивуванням – Кабінет Міністрів не надав роз'яснення про порядок виплат. Як ви знаєте, Закон №3995 з 1 лютого 2025 року вніс зміни до порядку виплати ГЗ та змінив перелік отримувачів коштів. Цим же Законом Кабінет Міністрів України був зобов'язаний до 20 січня 2025 року привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Законом. Основний нормативно-правовий акт, який мав бути приведений у відповідність – Порядок виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, атакож інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затверджений постановою КМ України від 30.11.2016р. №884. Дійсно, Кабінет Міністрів до цього часу зміни до Порядку не вніс та тепер ситуація наступна - Закон з 1 лютого 2025 року визначає новий перелік отримувачів ГЗ, а Порядок №884 містить ще старий перелік, який вже не відповідає Закону. Ситуація для українського законодавства не нова, а отже, наведу позицію Міністерства юстиції України, яке надавало роз'яснення щодо порядку застосування нормативно-правових актів. "Однією з ознак, яка відрізняє закон від інших нормативно-правових актів, є прийняття його вищим представницьким органом державної влади. Прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України. Вища юридична сила закону полягає також у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України. Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу". Таким чином, відсутність змін до Порядку жодним чином не зупиняє виконання Закону! Нижче наводжу посилання на роз'яснення Мінюсту спеціально для тих, хто відповідає за виплати ГЗ в військових частинах https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v3526323-09#Text Отже, якщо військова частина відмовляє вам у виплаті ГЗ на підставі того, щодо Порядку №884 не внесено зміни (не надано роз'яснення тощо), ваша належна реакція може бути лише одна – звернення до правоохоронних органів. Ми з вами не можемо знати, коли Кабмін змінить Порядок №884, але це точно не означає, що члени сім'ї захисника України мають від того потерпати. Додатково нами подано звернення до Кабінету Міністрів України про негайне приведення Порядку №884 у відповідність до Закону та до Міністерства оборони та МВС України – про припинення порушення прав членів сімей зниклих безвісти. Про новини – як завжди одразу вам. І нагадую про гарячу лінію по юридичним питанням, які у вас виникають, у т.ч. по виплатам (пн-пт з 10.00 до 18.00): 066 053 11 39 068 033 11 39
    308переглядів
  • 220переглядів 1Відтворень
  • 268переглядів 1Відтворень
  • ⚡️Українські водії не мають права дякувати чи вибачатися «аварійкою» — може «прилетіти» штраф чи навіть позбавлять прав
    За ввічливість водіїв може чекати штраф на 425 грн. Якщо ж безпідставна «аварійка» спричинила ДТП – штраф вже буде 680 грн, а також можуть позбавити прав на рік.
    ⚡️Українські водії не мають права дякувати чи вибачатися «аварійкою» — може «прилетіти» штраф чи навіть позбавлять прав За ввічливість водіїв може чекати штраф на 425 грн. Якщо ж безпідставна «аварійка» спричинила ДТП – штраф вже буде 680 грн, а також можуть позбавити прав на рік.
    247переглядів
  • Послухайте як "воно" тварина апелює "міжнародними правами" (це притому що їхній улус , вийшов з усіх Міжнародних організацій і не визнає Женевську конвенцію) "воно" будучи в полоні в Європейській країні, жаліється і вимагає....

    Їх НЕ ЗМІНИТИ 🤬🤬🤬
    https://t.me/RuslanSpeak
    ✍️ 22.03.2025
    Послухайте як "воно" тварина апелює "міжнародними правами" (це притому що їхній улус , вийшов з усіх Міжнародних організацій і не визнає Женевську конвенцію) "воно" будучи в полоні в Європейській країні, жаліється і вимагає.... Їх НЕ ЗМІНИТИ 🤬🤬🤬 https://t.me/RuslanSpeak ✍️ 22.03.2025
    1
    492переглядів 20Відтворень
  • ❗️Комітет ВР схвалив законопроєкт, що надає Нацгвардії право використовувати зброю, сльозогінний газ та безпілотники проти цивільних під час "масових заворушень", — Центр протидії корупції
    Нова редакція законопроєкту №10311 дозволяє Нацгвардії:
    🔹застосовувати вогнепальну зброю, зокрема для припинення масових заворушень, без належного попередження про це мітингувальників;
    🔹використовувати гумові та пластикові кийки, сльозогінний газ, а також електрошокери проти учасників заворушень;
    🔹маркувати порушників під час масових заворушень, наприклад, фарбою;
    🔹використовувати безпілотники, але для чого саме — нардепи вказують дуже узагальнено. Ймовірно, їх зможуть використовувати для спостереження за мітингувальниками.
    Зазначається, що нардепи комітету затвердили законопроєкт в закритому від суспільства режимі.
    Беркут 2.0? 🤯
    ❗️Комітет ВР схвалив законопроєкт, що надає Нацгвардії право використовувати зброю, сльозогінний газ та безпілотники проти цивільних під час "масових заворушень", — Центр протидії корупції Нова редакція законопроєкту №10311 дозволяє Нацгвардії: 🔹застосовувати вогнепальну зброю, зокрема для припинення масових заворушень, без належного попередження про це мітингувальників; 🔹використовувати гумові та пластикові кийки, сльозогінний газ, а також електрошокери проти учасників заворушень; 🔹маркувати порушників під час масових заворушень, наприклад, фарбою; 🔹використовувати безпілотники, але для чого саме — нардепи вказують дуже узагальнено. Ймовірно, їх зможуть використовувати для спостереження за мітингувальниками. Зазначається, що нардепи комітету затвердили законопроєкт в закритому від суспільства режимі. Беркут 2.0? 🤯
    256переглядів
  • ДОБРАНІЧ УКРАЇНО.
    Хоч і тяжко, надто тяжко...АЛЕ МИ ВИСТОЇМО.ВИЖИВЕМО.ЗДОЛАЄМО .БО ТАКА НАША ДОЛЯ.МИ БУЛИ.Є І БУДЕМО.

    Р.S.В древні часи, коли вже існувала Київська Русь і в Україні була найрозвинутіша цивілізація того часу.В лісах, преріях Північної Америки та на болотах мокшанських бігали дикуни з дубцями в лапах.Натомість ми Українці володіли зброєю, яку вони побачили лише через століття свого розвитку.Тож кому як не Нам, належить право ЖИТИ НА СВОЇЙ БОГОМ ДАНІЙ ЗЕМЛІ👊🇺🇦✊
    ✍️22.03.2025
    https://t.me/RuslanSpeaks
    ДОБРАНІЧ УКРАЇНО. Хоч і тяжко, надто тяжко...АЛЕ МИ ВИСТОЇМО.ВИЖИВЕМО.ЗДОЛАЄМО .БО ТАКА НАША ДОЛЯ.МИ БУЛИ.Є І БУДЕМО. Р.S.В древні часи, коли вже існувала Київська Русь і в Україні була найрозвинутіша цивілізація того часу.В лісах, преріях Північної Америки та на болотах мокшанських бігали дикуни з дубцями в лапах.Натомість ми Українці володіли зброєю, яку вони побачили лише через століття свого розвитку.Тож кому як не Нам, належить право ЖИТИ НА СВОЇЙ БОГОМ ДАНІЙ ЗЕМЛІ👊🇺🇦✊ ✍️22.03.2025 https://t.me/RuslanSpeaks
    1
    785переглядів 21Відтворень
  • Схоже, російський газ знову почнуть постачати до Німеччини. Зараз тривають активні розмови про передачу «Північного потоку-2» США, що дозволить відновити постачання російського газу до Європи — Bild

    За даними видання, робота над відповідною угодою вже триває.

    Батальон "Монако" | Підписатись
    Схоже, російський газ знову почнуть постачати до Німеччини. Зараз тривають активні розмови про передачу «Північного потоку-2» США, що дозволить відновити постачання російського газу до Європи — Bild За даними видання, робота над відповідною угодою вже триває. Батальон "Монако" | Підписатись
    292переглядів
  • Коли чоловік обіцяв робот-пилосос, але несподівано купив нові диски на машину 😂😂😂
    Коли чоловік обіцяв робот-пилосос, але несподівано купив нові диски на машину 😂😂😂
    237переглядів 3Відтворень