КОЛИ ПОТРІБНО НАПРАВЛЕННЯ НА ВЛК?
огляд консультації

За час практики неодноразово за консультаціями звертались військовослужбовці або родичі військовослужбовців з таким узагальненим питанням:
“Погіршився стан здоров’я, з’явились нові хвороби. Як отримати направлення на ВЛК?”.

☝️В такій ситуації важливо розуміти, що ВЛК встановлює лише стан придатності по медично зафіксованим діагнозам і визначенням про ступінь порушення.

Тобто ВЛК під час огляду не буде проводити детальні огляди, вивчати діагноз з “0”. А просто констатує стан придатності по наявним документам.

‼️На ВЛК варто йти коли:
🔹маєте медичні документи, в яких зафіксовано діагнози, досліджено ступінь порушення функцій організму (наприклад по зору - є результати технічних досліджень, заключення офтальмолога).
🔹по встановленим діагнозам вбачається що велика ймовірність зміни стану придатності (з “придатний” на “придатний до…” або “непридатний”).
🔹потребується доповнення повного переліку діагнозів (за окремими випадками - наприклад для подальшого звернення до експертної комісії, тощо).

❓Важливим є питання - “яка мета такого ВЛК”?
👉змінити прив’язку хвороби/травми
👉встановити діагнози
👉змінити стан придатності
👉визначити про неможливість виконання наказу
👉пройти ВЛК, бо попередня довідка вже недійсна (понад 12 місяців)

🟢І саме від відповіді на це питання вже надаються рекомендації що робити далі.

🔎Після аналізу обставин погіршення стану здоров’я, встановлення коли востаннє було проведено медичний огляд ВЛК, яка мета медичного огляду - левова частка ситуацій зводиться до того, що рекомендується наступний алгоритм дій:
🔺подача рапорту до командира про погіршення стану здоров’я (ст 254 Статуту внутрішньої служби в ЗСУ)

🔺отримання дозволу на звернення до медика В/Ч та проведення первинного огляду

🔺при наявності підстав - медик В/Ч вирішує (принаймні так вказується в Статуті) про подальші дії: лікування в умовах В/Ч, направлення на лікування до мед закладу, направлення на консультацію до лікаря-спеціаліста.

🔺подальше лікування та/або обстеження.

🔺аналіз медичних документів та співставлення з 402 Наказом МО (Положення про ВЛЕ в ЗСУ).

‼️Висновок:
якщо маєте скарги на стан здоров’я - в першу чергу варто пройти обстеження, лікування.
І лише потім вирішувати питання про скерування на ВЛК.

🔎Кожна ситуація потребує аналізу та визначення найбільш оптимального алгоритму дій.

Індивідуальна консультація 👉 https://t.me/L4M_UA
📱 Не пропускай найважливіше! ПІДПИШИСЬ
ПІДТРИМАТИ КАНАЛ
КОЛИ ПОТРІБНО НАПРАВЛЕННЯ НА ВЛК? огляд консультації За час практики неодноразово за консультаціями звертались військовослужбовці або родичі військовослужбовців з таким узагальненим питанням: “Погіршився стан здоров’я, з’явились нові хвороби. Як отримати направлення на ВЛК?”. ☝️В такій ситуації важливо розуміти, що ВЛК встановлює лише стан придатності по медично зафіксованим діагнозам і визначенням про ступінь порушення. Тобто ВЛК під час огляду не буде проводити детальні огляди, вивчати діагноз з “0”. А просто констатує стан придатності по наявним документам. ‼️На ВЛК варто йти коли: 🔹маєте медичні документи, в яких зафіксовано діагнози, досліджено ступінь порушення функцій організму (наприклад по зору - є результати технічних досліджень, заключення офтальмолога). 🔹по встановленим діагнозам вбачається що велика ймовірність зміни стану придатності (з “придатний” на “придатний до…” або “непридатний”). 🔹потребується доповнення повного переліку діагнозів (за окремими випадками - наприклад для подальшого звернення до експертної комісії, тощо). ❓Важливим є питання - “яка мета такого ВЛК”? 👉змінити прив’язку хвороби/травми 👉встановити діагнози 👉змінити стан придатності 👉визначити про неможливість виконання наказу 👉пройти ВЛК, бо попередня довідка вже недійсна (понад 12 місяців) 🟢І саме від відповіді на це питання вже надаються рекомендації що робити далі. 🔎Після аналізу обставин погіршення стану здоров’я, встановлення коли востаннє було проведено медичний огляд ВЛК, яка мета медичного огляду - левова частка ситуацій зводиться до того, що рекомендується наступний алгоритм дій: 🔺подача рапорту до командира про погіршення стану здоров’я (ст 254 Статуту внутрішньої служби в ЗСУ) 🔺отримання дозволу на звернення до медика В/Ч та проведення первинного огляду 🔺при наявності підстав - медик В/Ч вирішує (принаймні так вказується в Статуті) про подальші дії: лікування в умовах В/Ч, направлення на лікування до мед закладу, направлення на консультацію до лікаря-спеціаліста. 🔺подальше лікування та/або обстеження. 🔺аналіз медичних документів та співставлення з 402 Наказом МО (Положення про ВЛЕ в ЗСУ). ‼️Висновок: якщо маєте скарги на стан здоров’я - в першу чергу варто пройти обстеження, лікування. І лише потім вирішувати питання про скерування на ВЛК. 🔎Кожна ситуація потребує аналізу та визначення найбільш оптимального алгоритму дій. Індивідуальна консультація 👉 https://t.me/L4M_UA 📱 Не пропускай найважливіше! ПІДПИШИСЬ ПІДТРИМАТИ КАНАЛ
91переглядів