ВИПЛАТА ДОПОМОГИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я: ІСТОРІЯ УСПІХУ ТА ВАЖЛИВІ НЮАНСИ

👤У лютому 2025 року за консультацією звернувся військовослужбовець, який проходив службу за контрактом і був звільнений за станом здоров’я у серпні 2024 року. Його календарна вислуга становила 6 років.

Проблема: У наказі про звільнення не було жодної згадки про призначення одноразової грошової допомоги при звільненні.

📄У грудні 2024 року військовослужбовець вже подавав заяву про перерахунок виплат, і його супровід тоді здійснював інший адвокат, який, зокрема, надсилав адвокатський запит.

🔷Відповідь В/Ч: На цей запит військова частина повідомила, що оскільки у військовослужбовця менше 10 років календарної вислуги, виплата ОГД йому не передбачається.

Саме після отримання такої відмови, військовослужбовець звернувся до мене за консультацією.

🔎Що говорить закон? Ключова норма, яку ігнорують
Відмова військової частини прямо суперечила чинному законодавству!

Згідно зі статтею 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", виплата одноразової грошової допомоги при звільненні передбачається військовослужбовцям контрактної форми.

⚠️ВАЖЛИВО: Якщо військовослужбовець звільняється саме за станом здоров’я, то призначення цієї виплати НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від факту наявності 10 і більше років вислуги. У цьому випадку береться до уваги фактична календарна вислуга.

📄Підготували повторну заяву та скаргу до командування роду військ, аргументуючи позицію військовослужбовця нормами Закону.

☝️Однак, тривалий час жодної відповіді на подані звернення не було. Вже почали готуватися до подачі позовної заяви до окружного адміністративного суду, розуміючи, що іноді лише суд може поставити крапку у таких питаннях.

🔥Але... 18 червня 2025 року сталося те, на що ми сподівалися: виплата ОГД при звільненні була здійснена в повному розмірі – 66 000 грн!
Зворотний зв’язок від Ветерана надійшов трохи пізніше, але головне – результат є!

‼️Висновки для Вас:
Знайте свої права: Не вірте на слово, якщо Вам відмовляють у виплатах, посилаючись на "недостатню вислугу", особливо при звільненні за станом здоров'я.

Будьте наполегливими: Навіть якщо перша спроба не дала результату, звертайтеся повторно, подавайте скарги. Часто це допомагає уникнути судових тяганин.

Звертайтеся по допомогу: Якщо Ви стикнулися з подібною ситуацією або маєте сумніви щодо правильності нарахування виплат, не зволікайте. Звернення до кваліфікованого юриста допоможе захистити Ваші права та отримати належні кошти.

Індивідуальна консультація 👉 https://t.me/L4M_UA
📱 Не пропускай найважливіше! ПІДПИШИСЬ
ПІДТРИМАТИ КАНАЛ
ВИПЛАТА ДОПОМОГИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я: ІСТОРІЯ УСПІХУ ТА ВАЖЛИВІ НЮАНСИ 👤У лютому 2025 року за консультацією звернувся військовослужбовець, який проходив службу за контрактом і був звільнений за станом здоров’я у серпні 2024 року. Його календарна вислуга становила 6 років. Проблема: У наказі про звільнення не було жодної згадки про призначення одноразової грошової допомоги при звільненні. 📄У грудні 2024 року військовослужбовець вже подавав заяву про перерахунок виплат, і його супровід тоді здійснював інший адвокат, який, зокрема, надсилав адвокатський запит. 🔷Відповідь В/Ч: На цей запит військова частина повідомила, що оскільки у військовослужбовця менше 10 років календарної вислуги, виплата ОГД йому не передбачається. Саме після отримання такої відмови, військовослужбовець звернувся до мене за консультацією. 🔎Що говорить закон? Ключова норма, яку ігнорують Відмова військової частини прямо суперечила чинному законодавству! Згідно зі статтею 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", виплата одноразової грошової допомоги при звільненні передбачається військовослужбовцям контрактної форми. ⚠️ВАЖЛИВО: Якщо військовослужбовець звільняється саме за станом здоров’я, то призначення цієї виплати НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від факту наявності 10 і більше років вислуги. У цьому випадку береться до уваги фактична календарна вислуга. 📄Підготували повторну заяву та скаргу до командування роду військ, аргументуючи позицію військовослужбовця нормами Закону. ☝️Однак, тривалий час жодної відповіді на подані звернення не було. Вже почали готуватися до подачі позовної заяви до окружного адміністративного суду, розуміючи, що іноді лише суд може поставити крапку у таких питаннях. 🔥Але... 18 червня 2025 року сталося те, на що ми сподівалися: виплата ОГД при звільненні була здійснена в повному розмірі – 66 000 грн! Зворотний зв’язок від Ветерана надійшов трохи пізніше, але головне – результат є! ‼️Висновки для Вас: Знайте свої права: Не вірте на слово, якщо Вам відмовляють у виплатах, посилаючись на "недостатню вислугу", особливо при звільненні за станом здоров'я. Будьте наполегливими: Навіть якщо перша спроба не дала результату, звертайтеся повторно, подавайте скарги. Часто це допомагає уникнути судових тяганин. Звертайтеся по допомогу: Якщо Ви стикнулися з подібною ситуацією або маєте сумніви щодо правильності нарахування виплат, не зволікайте. Звернення до кваліфікованого юриста допоможе захистити Ваші права та отримати належні кошти. Індивідуальна консультація 👉 https://t.me/L4M_UA 📱 Не пропускай найважливіше! ПІДПИШИСЬ ПІДТРИМАТИ КАНАЛ
T.ME
Олександр Бабенко (військовий юрист)
Військовий юрист🇺🇦. Автор юридичного блогу "Юридична допомога військовим"
96views