⚡️В Україні зупинилося єдине підприємство, яке видобуває природний графіт
«Заваллівський графіт» працював з 1934 року на найбільшому в Україні та одному з найбільших у світі родовищ графітових руд. Підприємство зупинилося через війну та тарифи державних монополій. А якщо податковий комітет Гетьманцева протягне нові поправки до Податкового кодексу, закритих видобувних підприємств стане ще більше.
Він хоче більш ніж удвічі збільшити ставки земельного податку для компаній, що добувають. І це при тому, що вони вже платять за землю, якою користуються, чотири рази: податок на прибуток за загальною ставкою 18%, рентну плату за користування надрами, плату за розміщення малонесприятливих відходів гірничодобувної промисловості та земельний податок.
Крім того, він хоче внести до Кодексу зміни, які розв'яжуть руки податківцям і відкриють ще більше можливостей для корупції — оскільки дозволять відбирати дозволи на користування надрами, якщо компанія має податкову заборгованість понад 3060 грн. І все це — у країні, де працювати і так украй складно через військові ризики.
⚡️В Україні зупинилося єдине підприємство, яке видобуває природний графіт «Заваллівський графіт» працював з 1934 року на найбільшому в Україні та одному з найбільших у світі родовищ графітових руд. Підприємство зупинилося через війну та тарифи державних монополій. А якщо податковий комітет Гетьманцева протягне нові поправки до Податкового кодексу, закритих видобувних підприємств стане ще більше. Він хоче більш ніж удвічі збільшити ставки земельного податку для компаній, що добувають. І це при тому, що вони вже платять за землю, якою користуються, чотири рази: податок на прибуток за загальною ставкою 18%, рентну плату за користування надрами, плату за розміщення малонесприятливих відходів гірничодобувної промисловості та земельний податок. Крім того, він хоче внести до Кодексу зміни, які розв'яжуть руки податківцям і відкриють ще більше можливостей для корупції — оскільки дозволять відбирати дозволи на користування надрами, якщо компанія має податкову заборгованість понад 3060 грн. І все це — у країні, де працювати і так украй складно через військові ризики.
35переглядів